bugün

bu yaşıma kadar hiç içmedim tadını da merak etmiyorum. hem sağlık açısından zararlı hem de sigara ya bu zamanda para vermek akıl mantık işi değil.
bağımlı olmadan içilirse güzeldir. olunursa sıçtık kapatın.
Bağımlısı olmak sadece nikotin ile alakalı birşey değildir. El alışkanlığı, dudak alışkanlığı gibi saçma sapan şeyler yüzünden bağımlı olduğumuzu düşünüyoruz.
hiç içmedim ama içene karizma katıyor bence. dışarda bir meşguliyet sağlıyor.
bugün hiç yapmadığım eylem. ama her gün bir pakete yakın gidiyor.
sigaranın tadından da kendisinden de bana verdiği zarardan da nefret ediyorum.
Akciğerleri çürütmek.
Gece gece zorla yaktiracak amk.
Çok tamamlayıcı bir madde. Hayatımda nokta ve paragraf başı görevi görüyor. Yapmam gerekenlere başlamak için sigara, çok uzun bir işin sonunda sigara, stres için bi sigara, mola için, kendinden nefret etmek için bir tane daha. Kahve yanı, yememek sonu, konuşma arası.

Bırakmam lazım sürekli bunu düşünüyorum ama denemek için erteliyorum. Birkaç gündür çok stresliyim ve böyle günlerde kahve, sigara ve şeker çok tüketirim. Gerçekten şu iradesizliğim beni tiksindiriyor.
son zamanlarda tadı kömür gibi gelmeye başladı. sarmıyor.
Hiç içmedim ama içenlerin bırakmasını tasvip etmiyorum.
Genelde vazgeçmeleri, yarım bırakmaları, terketmeleri sevmiyorum.
Yazıktır, bırakmayın sigaranızı, sebat edin, devam edin, hiç bırakmayın.
Bırakacağım dört şeyden biridir. Diğer üç şey, alkol, arabesk ve kadındır.
Ay defolun hepinis, dertten baska ne verdinis.
Bırakacaksanız sık sık dişi fırçalayın isteği azaltır.
Şan bu bok gibi şeyi nasıl içiyorsunuz amk? Tıbben bok kabul edilmiş neredeyse. Hatta bok yesen daha az zarar verebilir.

Bunu biri araştırabilir mi? Önemli..!

Ent.
Sigarayı bıraktım. Yerine türk kahvesini koydum. Bugün abartısız on su bardağı türk kahvesi içmişimdir. Şimdi de buna bağlandım galiba. Allahtan iş yerinde kahve içmeye fırsat olmuyor pek. Bırakmak isteyene pilotluk yapabilirim. Benim yanımsıra özgürlüğe kanat açabilirsiniz.
Yirmi yıldır sosyal içiciydim sadece. Kendime bu konuda çok güveniyordum. Ama son zamanlarda sanırım ben de bağımlı oldum. Dertli olduğum bir dönem başladım bırakamıyorum. Derde deva olduğu da yok. Kırktan sonra kendime yaptığım kötülüklerden biri.
Bıraktım gitti ya insanlarla temas halindeyiz yazık bu kokuyu çekmesinler.