bugün

sertaç serdar uludağ üniversitesi iibf'nin her şeyidir başka fakültedeki başka arkadaşlarda adını bilir ve bilinmelidir de çünkü bu saçma sapan üniversite sisteminde bir onun anlattığı dersler gerçek hayatta yerini bulur, insana değer katar, sadece sosyoloji, politik bilim değil hayat tecrübeleride vardır ve bunları öğrencilerle bencillik yapmadan paylaşır. Yani candır sertaç hocam.
Az önce otomasyona baktım ve Sertaç Serdar'ın dersinden 0 (sıfır) aldığımı gördüm. Eğer sizi tanımıyorsa, bir hiçsiniz. Bu arada; en büyük fenerbahçe.
(bkz: big brother is watching you)
'' iibf nin en iyi hocası '' adayım. Eğitimci yönü hakkında fazla söze gerek olmayan yaşanılarak öğrenebilecek nadide insan. benim için SS=FF formülü ile var olsa da candır. Öte yandan kendisine hiç söyleyemediğim söyleyemeyeceğim bir hayalim vardır ki o da Hotel Callifornia The Wall vb. bir kaç parçayı azıcık sahip olduğum gitar bilgimle beraber çalmak isteğimdir. Bi daha ki sınav da kendisine akrostiş yazarak minik bir sürpriz yapmak istiyorum ne de olsa her türlü FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFailll..
kendisi sürekli cemaate, ülkücülere ve fenerbahçelilere gönderme yapar her seferinde kendisinin siyaset bilimcisi olduğunu söyler ve bolca '0' vererek sempati toplar.
puanlama sıstemının adaletlı oldugunu dusunmedıgım bır hocadır.ııbf nın en sevdıgım hocası olmasına ragmen sınavlarda derse katılan ogrencılere işaret koyması adaletsız buluyorum.bi eşitlik varsa sınav kağıdında olması gerektıgıne ınanıyorum.
derslerinde pennsylvaniaya selan çakmayı unutmayan uludağ iibf kamu yönetimi hocasıdır.
dersini ilk defa almama rağmen daha önce bir çok defa dinlemek için sınıfında yer işgal ettiğim hocadır . Bursasporludur, sınıfına girdiğimde bu yönden bölümde yalnız olmadıgımı hissettiriyor . Bu dönemin ''en önemli'' olaylarından biri olan demet akalın hanımefendinin hamileliğini sıkça espri konusu yapmıştır .
Seker gibi bir insandir. Dun dersime girdi ilk kez butun bir ders boyunca bize ogutler verdi,ufkumu genisletti. Aksamina kalmadan hayatim icin harekete gectim. Eger gunun birinde hedeflerimi gerceklestirirsem Sertac Hocamin sayesinde olacaktir. Sertac Hocadan ders almaya bakin arkadaslar,emin olun sizin yararinizadir.
Vize sınavından 50 alırım heralde ya dediğim açıklana kadar ulan ya 0 verdiyse diye korktuğum finallere 1 hafta kala kaç aldığımı öğrendiğim (bu hocadan ders alıyorsanız bunun bence hiç önemi yok) iibf de her dersine gittiğim tek hoca. Benim gibi vurdumduymaz bir adamı bile hergün gündemi takip eden , şurada da bişeyler var onuda okuyayım, hatta dur birşeylerde ben yazayım kıvamında bir birey haline getirmiştir kendileri.
Uludağ üni de siyaset derslerine girer . Fenerbahçe düşmanı ama dersinde asla sıkılmayacağınız bir hoca keyfine göre öğrenci geçirir . kağıtları okuduğunu düşünmüyorum ki zaten sınav esnasında gelip imzaladığı kağıtların sahiplerini geçirir öyle de gıcıktır
Dersine gidilesi tek hocadır. Tabi buraları okuyordur o. Şımartmamak da lâzım.Bu arada sakalları kesmiş. Meğer onu o yapan şey top sakalıymış. Üzüldüm resmen. Tanıyamadım. Ayrıca dersinden yüksek almak sanıldığı kadar zor değildir. Kağıdınızı işaretlemese de 100 alırsınız, işaretlese de kalabilirsiniz. E bu adam o zaman neden kağıtları işaretliyor? Zannımca beni işaretleyecek mi diye bekleyenlerin gerilimini seviyor.
dakikalar önce ilk dersinden çıktığım, neden okuduğumu bana tekrar hatırlatan aşırı sevilesi hoca. uludağ üniversitesinde okuyup da tanıştığım için gurur duymama sebep olmuştur.
adamın hammadeesi açıklamasının yapıldığı ilk insan .
Dersleri iyi geçen mizah anlayışı yüksek kamu yönetimi hocasıdır. Geçmesi kolay olan bir dersi zorlaştıran hocadır. Her ders kamu yönetimi öğrencilerinin ganolarını yükseltmek için kendinden aldığını savunur ama bu sözünün zamanla doğru olmadığını anlayacaksınızdır. Dersin bütüne kalırsanız sınıfın yarısının orada olduğunu görürsünüz büt demişken kesinlikle bütüne girilmemesi gereken hocadır derste bahsetmediği konulardan kitaptan kafasına göre sorar sonuca bağlamak gerekirse kişilik olarak gayet iyidir ama dersinden geçmesi gerçekten zor olan bir hocadır. Hocanın yorumları okuduğunu da biliyorum instagramdan fotolarınız beğenmek yerine şikayet ediyorum hocam .d
Uludağ Üniversitesi iiBF'nin en iyi hocalarından biri. Entellektüel bilgisi gerçekten insanları şaşırtacak derecede yüksek olan Siyaset Bilimi hocası. Not konusunda eli boldur tek şart derslere gitmek ve derste ne işlendiyse sınavda onu yazmak.

Edit: Mezun oldum toplamda 5 ders aldım kendisinden.
10 sınavdan 9 tanesi 100'dü.

Edit-2: mezun olalı 1 sene oldu sanırım çok özledim.

dipnot: her sene burayı editleyecem gibi bir hisse kapıldım.
Kağıtları şu şekilde okumaktadır: https://www.instagram.com...dyU/?igshid=1e52026pypxfy

her ne kadar sınavlarında öğrenci kayırdığına bizzati şahit olsam da, sınavlarından önce bazı arkadaşlar elinde birebir sorularla çıkagelse de akademik anlamda kişiye, ciddi ciddi inanılmaz bilgiler sunan bir akademisyen, -resmiyet bir kenara- "hoca".

dersini geçmenin sırrı ödev almaktır -ödev de harbi ödevdir ama almamış olmaktan daha iyidir-. derse katılınca da bir şey olmuyor. ha, sizi fakültede orda burda görünce hatırlıyor selam veriyor, kılığınızda kıyafetinizde saçınızda başınızda değişiklik yapınca bile farkediyor bu gerçekten çok güzel ama 3 sayfa karınca duası gibi, doğu illerindeki üniversitelerde pekala yüksek lisans tezi sayılabilecek bir sınav kağıdına 55 veriyor. o kağıda itiraz etmememin yalnızca iki sebebi var: 1, en nihayetinde yüzlerce öğrencinin erişemediği bir şerefe erişip dersi geçmiştim. 2, daha önümde 2 yılım vardı.

mezuniyetimin üzerinden çok zaman akıp geçtiğine göre rahat rahat yazabilirim ohhh. burayı okuduğunuzu da biliyorum hocam. sizin öğrettiklerinizi kendi çabamla bile öğrenemezdim. açtığınız ufukların orada bir yerde var olduğunu dahi bilmiyordum. her bir sınav kağıdını kendi çocuğunuzun kağıdını okur gibi okuduğunuzu da biliyorum ama ben o 55'i hak etmedim hocam. hele hele birileri o sınavın sorularına günler önceden sahipken ve bunu güle güle çekinmeden anlatabiliyorken hiç hak etmedim. içimde kaldı... içimde kaldı.

bu arada...
görsel