bugün

şimdi de hamamda klip çekmiş. delirmemek elde değil. zaten "bir elimde ayna var, şair beni kıskanır" dediği an bendeki kredisini tüketmişti.
"Hadi yüreğim ha gayret hele sıkı dur hele sabret, başını eğme dik dur, bu bir ruyaydı farzet" sözleriyle güç vermiştir.
ünlüler hayatını falan okumam, merak etmem ama bu kadının nelerle mücadele ettiğini merak ediyorum doğrusu. sürekli kendine gaz veriyor şarkılarında.
Yeni şarkıları radyoyu kapatma sebebidir.
öyle de güzel, iyileşiyorum, rengarenk gibi ticari şarkılarıyla eski günleri özleten kadın. Nerdeee turuncu, la'l, yolun başı, vur yüreğim albümleri. Şimdilerde söylediği şarkılarda sesini duyunca dolmuştaysam bir durak önce iniyorum.
Eski şarkıları daha güzeldir.
Kesinlikle eski şarkıları daha güzeldir.

(bkz: unutursun)
(bkz: saat vurdu on iki)
(bkz: seni sevmeye hüküm giydim)

(bkz: oysa)
http://www.cumhuriyet.com...disi__iliski_tepkisi.html
2003te eurovision da türkiyeyi en iyi şekilde temsil edip 1. olan sanatçımızdır.
Ülkemizdeki en kaliteli müzik yapan üç bilemedin beş sanatçıdan biridir.
seslendiremeyeceği şarkı olmayan sanatçı.

çok da iyi nilüfer taklidi yapar.
ülkeden kaçmış diyorlar.. öve öve bitiremeyip bu canavarı yaratıp sonradan da katlanamayıo kaçmak güzel şey tabi.. iki seneye geri gelir..
bir zamanlar çok sevdiğini söylediği ve ülkeyi kalkındıran kişi olarak gördüğü kişi yüzünden türkiye'den gitmiş eski şarkıcı.
(eski) siyasi görüşü ne olursa olsun, evlilik dışı ilişkisi hakkında yapılan yoruma gösterdiği tepkiye sonuna kadar arka çıkacağım sanatçıdır. dibe battıkça çırkefleşen, insanları özel hayatlarından dolayı suçlama girişiminde bulunan hükümetin hatasını göz ardı edip sertab erenere yüklenmek son derece yanlış bir davranıştır kanımca. bu verdiği tepki, olayı tüm olumsuzluklarına rağmen olgunlukla karşılayıp büyütmemeye çalışması takdir edilesi bir davranıştır.
demir demirkan dan her anlamda nemalanmış başarılı sanatçıdır.

ilginç bonus: an itibariyle demet akalın için 1471 entry girilmiş, en azından gurur kaynağı olan sertab için bu 449 entry. aradaki 1000 (yazıyla bin) olan fark bi nebze türk halkının müzik zevkini göstermektedir.
demet akalın ile entry sayılarını karşılaştırmak başlı başına saçmalıktır. zira aradaki fark da müzik zevkini değil, magazin merakını gösterir.
one more cup of coffee şarkısına sıçmış sıvamış ablamız.
Sevimsizliğin vücut bulmuş halidir.
one more cup of coffee şarkısını bob Dylan kadar iyi söylemiş şarkıcı. şarkının coverlari arasında sıralasam ilk üçe sokarım Sertab'ı.
birkaç istanbul şarkısının sahibi. türkiye'nin görebileceği sayılı insanlardan. pop müzik kültüründe seviyesi yüksek kişilerden.
Sahnesi, şarkıları kadar kadar güzel olmayan hatun kişisi.
pop müziğin hakan peker'i.
gezi olaylarından sonra eşiyle beraber chicago ya yerleşen, ancak senelerce ekmek yediği harbiye açık hava sahnesine tekrar dönerek konserini vermiş olan müzisyen.

10 numara da performans yapmıştır yine.
bir ara estetiğe falan takmıştı. yurt dışında operasyonlar geçirdi. ama pek işe yaramış gibi gözükmüyor.

https://www.facebook.com/...10152527615429241/?type=1

hamiş: o değil de sertab bu kadar yaşlanırken, demir hala taş gibi.
güzel olsaydı şu an megastar olabilirdir. çok çirkin.