1. 1.
  5 haziranda çıkacak netflix in yeni dizisi Wachowski kardeşler iş başında fragmanı düşmüş konusu itibari ile* güzel olacağı kesin gibi beklemedeyiz.

  https://www.youtube.com/watch?v=iKpKAlbJ7BQ+.
  2 ... aegis
 2. 2.
  netflix & wachowski kardeşler ortak yapımı dizi. merakla bekliyorduk, an itibariyle malum ortamlara düşmüş bulunmakta.

  elbetteki ilk bölüm izlendi, spoilersız yorum aşağıda;

  netflix son 2 yılın en fazla yükselen kanalı desek abartmış olmayız. wachowski kardeşler hernekadar son zamanlarda saçmalasa da sonuçta başarılı işlere imza atmış kişiler. ikisinin birleşimi sense8'i merakla bekliyordum, ilk bölümü izledim. tam bir wachowski kardeşler yapımı olmuş. bilim kurgusu, duygusallığı, twisleri, gizemi, hikaye kurgusu, senaryosu, hatta çekim açılarıyla bile buram buram wachowski kardeşler kokuyor yapım. hatta baya baya cloud atlas'ı andırdı bana. birçok kişinin aksine ben cloud atlas'ı beğenmiştim. evet hikaye olarak yeni bir şey söylemiyordu ama bildiğimiz şeyleri güzel tekrar ediyordu. çekimleri falan baya hoşuma gitmişti onun... burda da o hava yakalanmış görsellik ve anlatım tarzı açısından... yani dizi değil film izliyormuşsunuz hissi veriyor. çekimler çok kaliteli olmuş. şimdilik senaryodan birşey anlamadım, zira karakterleri çözmeye çalıştım. birkaç bölümde anca oturur hikaye... performanslar da gayet iyiydi, kötü diyebileceğim bir şeyle karşılaşmadım, zaten birçok oyuncuyu şu veya bu şekilde biliyordum, yani ben oyunculara alışmakta çok da zorlanmadım...

  kısaca ben beğendim, kalan bölümlerde nasıl olur bilmem ama ilk bölüm iyiydi.
  2 ... tamara
 3. 3.
  aramizda hala netflix'i kanal zannedenlerin oldugunu bize gostermis dizi. netflix bir icerik saglama (video on demand) platformudur. bir kanal degildir.
  herneyse, ilgimi cekti bu dizi. bir ara bakabilirim.
  2 -4 ... dr harleen quinzel
 4. 4.
  12 bölüm yani ilk sezon stok halinde dizimag'e eklenmiştir.

  ilk 2 bölümü izleyip karar vermeyin, 4'e 5'e kadar muhakkak gelin. dizinin konusu son derece güzel, ancak herkesin zihninde bu konunun nasıl işleneceği hakkında bi fikir oluşuyor; kiminin beğeni düzeyinin ve hayal ettiğinin üstünde kiminin ise altında bi iş çıkıyor ortaya. kendi fikrimi söylemem gerekirse çok fazla yabancı dizi kültürü olan biri değilim ama bu yapımı beğendim. yani aklımda başka bi şekilde canlandı elbette ilerleyen bölümler ama bir sonraki bölüm için merak uyandırdı bende.

  neyse ilk sezon 2 günde bitti. 2. sezonu merakla bekliyoruz.
  2 ... squirtlesquad
 5. 5.
  Bir yerden tutmazsa başka yerden tuttururuz diye ince düşünülerek ingiltere, Almanya, Güney Kore, Hindistan, Güney Afrika, Meksika ve ABD'den karakterler yerleştirip, bir de izlanda ve Avusturalya'ya selam çakmış dizidir. Olmadı italyanca da şarkı çalmışlardır münasip bir yerinde. istanbul'un da adı geçmiştir...
  Ülkelerden ekmek yiyemezsek, transseksüel olup lezbiyen ilişki yaşayanlar ve gay çiftlerden de geçinebiliriz demişler. Şiddet gören kadını da unutmayalım...
  Bir de ana karakterlerin doğum anılarına dönüp her birinin doğum şeklini de göstermişler ki normal doğum, sezaryen, suda doğum gibi yöntemlerden biriyle doğum yapmış anneleri ya da bu yollarla doğurulmuş insanları da bir yerlerinden tutsunlar.
  ABD camiasının, bir dizi ya da film tutsun diye her yapımlarına yerleştirdikleri, göstermelik, en az bir zenci ve bir ingiliz aksanlı yakışıklı/güzel insan koyup gizli sosyal mesajlar yüklemesinin bilmem kaç versiyon üstü bir iş olmuştur bu dizi.
  Beni neremden tuttu bu dizi de üç günde bitirdim peki? Ben en çok mekan tanımaksızın, kişi sayısında sınır tanımadan sevişebilmelerini sevdim sanırım.
  Hiç sınır tanımamış, ülkeler arası sınırları hiç etmiş "hop oradayım, hop buradayım. " dizisidir.
  3 -3 ... kermitiye
 6. 6.
  ilk iki bölümü izleyip de sakın bırakmaya calısmayın. Devam edin. Konusu çok güzel bir dizi. 12 bölümü 2 günde bitirdim hiç abartmıyorum. Maalesef ki yeni sezon seneyeymiş. Bekleyeceğiz artık.
  (bkz: netflix)
  2 -1 ... valery
 7. 7.
  Efsane dedirtecek dizidir.
  1 ... carlosbaccacacca
 8. 8.
  Gizem, Gerilim türü sevenler için çok ideal bir dizi...

  Açıkcası böyle diziler ilk 3-5 bölümden sonra saçmalamaya Başlıyor ama bu gerçekten farklı, heyecan ve gerilim hiç bitmiyor.

  Diziyi bana öneren (bkz: other) nick'li güzel insana teşekkürü borç bilirim.
  1 ... cok uzaktan gecen bir gemi
 9. 9.
  Fena halde empati kitabı ve heroes dizisiyle paralellik gösterdiğini düşündüğüm dizi.lana wachowski yüzünden olduğunu düşündüğüm abartı denebilecek kadar lgbt göndermesi olsa da yönetmen koltuğunda wachowskilerin oturduğu çok net ortada. Izlenesi.
  ... fakegropius
 10. 10.
  12 bölümde bitirmeleri dışında son cıkan dizilerin arasiında en iyisi.
  ... kirmizileke