bugün

cesaretin yok çaban yok enerjin yok sinerjin yok. asgari ücretle çalışıp nasıl ev geçindireceksin? Ben kadın olarak çalışmak zorunda değilim. benden bişey bekleme . yaşın da geçmiş zaten sal ipimi gideyim. evet sevdiğim kadından duydum bugün bu sözleri. kalp krizi geçirmeme az kaldı çok üzülüyorum sözlük . ev kirasına bile yetmez aldığım ücret. yaşım 32 oldu mesleğim bile yok. tek çarem kaldı onu da söylemiyim.
hakaretler ederek 6 yılıma ihanet edip ayrıldı. tek suçum asgari ücret almam. 32 yaşında bir insan bu devirde hem ev hem araba hem de 10-15-20 bin tl bir gelire nasıl sahip olabilir ? çalmıyorum çırpmıyorum namusumla emeğimle çalışıyorum. enflasyon ortada kiralar ortada işsizlik ortada ne yapayım tek başıma ne ? intihar mi edeyim ?
Allah yardımcın olsun Allah sabır versin anlattıkların iç acıtıcı bu saatten sonra kendin için yaşa kısmetse olur herkes evlenecek diye bir kural yok.
Para için seni terk eden biri için üzülmek anlamsız. Vardır bir hayır deyip kendi hayatına bakmalı insan. Bazen elimizi kolumuzu bağlayan da bir insana olan sevgimizdir. Belki farklı bir ülkede bile iş bulup gidebilir kişi özgür olduktan sonra.
" Burjuvazi, aile ilişkisinin dokunaklı-duygusal örgüsünü yırtıp atmış, onu basit bir para ilişkisine indirgemiştir."

(bkz: Komünist manifesto)
her musibetten çıkarılacak bir ders vardır.
ben de benzer bir şey yaşadım. şimdi para kazanmanın yollarını araman gerekiyor.

parasız adamın mutlu olmaya hakkı yok.
o kadar.

ben bu dersi çıkarmıştım. gerçekleri görelim.
6 yıl önce başlarken hiç böyle hayal etmemiştim. bu kadar zor yuva kurulacağını bilmiyordum. ben hep bu sene olur InsAllah derken ülke ekonomisi alım gücü aynı oranda yükselişe geçip beni mahvetti. ve sonunda korkulan başıma geldi. ben bu yaştan sonra kimseye güvenemem o enerjimde kalmadı. allah sabır versin. içim yanıyor.
--spoiler--
çalmıyorum çırpmıyorum namusumla emeğimle çalışıyorum. enflasyon ortada kiralar ortada işsizlik ortada ne yapayım tek başıma ne ? intihar mi edeyim ?
--spoiler--

sakın haaa !.. son cümleyi bir daha sarf etme !!

değmez arkadaşım değmeeeeeezz hiç kimse için değmez...

ben hayatımda benzer şeyleri çook yaşadım. hata ettim gitmeye kalkanı durdurdum. geri getirdim. getirmez olaydım. aha bugün birbirimize girdik hem de incir çekirdeğini doldurmayacak bir konu yüzünden. o gitmeyi kafasına koymuş bahane arıyordu. kendince bir bahane buldu.

geç de olsa aklım başıma geldi. artık ne gidene kal, ne de kalana git demeyeceğim !..

aha kapı orada s...... git demek ne güzelmiş bee !...
"senden koca olmaz" diyene "senden de karı olmaz" demek lazım.
ne demiş atalarımız: zorla güzellik olmaz. bir tarafa zor gelmeye başlamışsa, zor geleni salıvermeli, aksi halde kalan günlerden hayır gelmez.
Benden olmadığını anladığımda iş işten geçmişti.
Kendini kurban psikolojisine sokup bizi duygusal olarak manipüle etmeye çalışman da ne bileyim. Bilemedim. Kırmak istemiyorum ama sana bu lafları edebilen birini seçmiş olman da üç aşağı beş yukarı senin hakkında bana fikir veriyor. Böyle bir kadınla birlikte olan adamın kendine saygısı yok, başkasının nasıl olsun. Üzgünüm. Hayatta dengeye inanıyorum.
Şanslı adammışsın, erkenden kurtulmuşsun.
Bunu diyen kişi kocanız ise ben tenekemi bağlayayım.
üniversite okuyamadım durumumuz yoktu bir meslekte edinemedim. satış danışmanı olarak çalışıyorum yıllardır. biri allah rızası için bana bir meslek önerebilir mi ? ya da kurs ? elimde bir mesleğim bir konuda uzmanlığım olsun istiyorum. biliyorum çok geç kaldım ama olur ya ileride evlenirsem tek başıma evimi geçindirmek istiyorum. dinlediğiniz için teşekkür ederim arkadaşlar. hakkınızı helâl edin.
Çocuksu ruha sahip olduğum için sık duyduğum bir cümle.
Erkek evin geçimini sadece kendisi sağlamak zorunda değil. Günümüz dünyasında erkek ve kadın herkes çalışmak zorunda. Ülkenin durumu ve pahalılık ortada. Bence ayrılmanız senin açından iyi olmuş. Böyle bencilce düşünen biriyle evli kalmak daha kötü olurdu. illa ki bir pürüz çıkardı, kardeşim.
Belediyelerin halk eğitim merkezlerinde sanat öğretiyorlar bence oralarda şansını dene.Ayrıca ömür boyu seninle olmak istemeyen birinden kurtulmuşsun gerçek seven zor günlerde eşinin yanında olandır.
içim yanıyor kaç gündür ruh gibiyim. olmasaydı sonumuz böyle.
ağır bir sözdür ve hakeden kişinin haricinde başkalarına söylemek doğru olmaz. şu ülkede 5 para etmeyen miyonlarca adam koca olmuş o kişiden de olur elbet.
yaklaşık 10 gün olacak. ne kahpe bir dünya lan. en serefsizler bile evli ve mutluyken senin 6 yıllık sevdan bitiyor maddiyat yüzünden .
bir kapı kapanırken bir diğeri açılır.
güncel Önemli Başlıklar