bugün

sandra bullock ve bill pullman'ın başrollerinde oynadığı eğlenceli bir romantik-komedi filmi.
(bkz: while you were sleeping)
aynı zamanda beni gerçekten çok kötü yapan kargo şarkısı.
ateş ve su albümünün tek güzel şarkısı.
sen uyurken rüyalarında
ben var mıyım?*
girişi çok hoş olan grizu parçası, sözleri de şöyle;

Sen uyurken,
Gemiler boğazda bağırıyorlardı.
Su uyurken,
Balıklar denizde sevişiyorlardı.
Dün uzakken,
Kaygılar nerde hiç bilemem.
Sen uyurken,
Ağaçlar geceyi soluyordu.

Sen uyurken ben...

Düşünürken,
Aylar yılları deldi geçti.
Arıyorken,
Bildiğin herşey çok değişti.
Üşüyorken,
Bulutlar neredeyse ben hiç bilemem.
Sen uyurken,
Otobüs geceye dalıyordu.

Sen uyurken ben...

Sen uyurken,
Gemiler boğazda bağırıyorlardı.
Su uyurken,
Balıklar denizde sevişiyorlardı.
Dün uzakken,
Kaygılar nerde hiç bilemem.
Sen uyurken,
Otobüs geceye dalıyordu.

Sen uyurken ben
kargo nun yıldızların altında albümündeki remixlenmiş şarkılardan biridir.

Sen uyurken
Oturdum tek başıma
Düşünmek zor geldi
Daldım yalnızlığa

Sen uyurken
Kelimeler dudağımdan
Döküldüler damla damla
Yatağıma

Sen uyurken rüyalarında
Ben var mıyım?
Sen uyurken rüyalarında
Ben var mıyım?

Sen uyurken
Oturdum tek başıma
Düşünmek zor geldi
Daldım yalnızlığa

Sen uyurken
Uyandın birden
Gülümsedin bana
Düşündüklerimi bilmeden

Sen uyurken rüyalarında
Ben var mıyım?
Sen uyurken rüyalarında
Ben var mıyım?
yeni türkünün * çok sevilen şarkısında geçen 2 güzel cümle.

"dün gece sen uyurkenismini fısıldadım
ve hayvanların korkunç öykülerini anlattım sana
dün gece sen uyurken yüreğim bir yıldız gibi bağlandı sana
işte bu yüzden , sırf bu yüzden
yeni bir isim verdim sana

destina"
...rüyalarında ben var mıyım?
sorusunu barındıran güzel şarkı. *
2006 yazını hatırlatan şarkı.
"Sen uyurken
Uyandın birden
Gülümsedin bana
Düşündüklerimi bilmeden"
kargo'nun en güzel şarkılarından birini hatırlatır hep.
sırf bu yüzden yeni bir isim verdim sana.
(bkz: destina)
Kargo' nun süper şarkılarından birisidir.
kargonun dumur eden şarkılarından biridir.
2007 uludağ şenliklerinde kargo'nun en iyi söylediği parçadır. koray'ın sesiyle iliklere kadar insanı depresyona sokmaktadır.
(bkz: elvis perkins)
ayrıca; sen uyurken değil, while you were sleeping.(ayrı şeyler olmalılar.)
sabah 7 buçuk gibi uyanmanız gerekir öss ye gireceksiniz. mp3 nereden denk getirirse bu şarkıyı çalar saat olur 4 hala kulaklarınızda rüyalarında olup olmadığını sorgulayan bir ses... ağlarsınız biraz. sınavı falan düşünemezsiniz bile aklınızda tek bir şey vardır.
zaten bu saatten sonra sınavın bir şey ifade etmediğini anlarsınız. sınavda kitapçık dağıtılırken dalarsınız omzunuza dokunana bir el uyandırır sizi. onun görüp görmediğini bilemezsiniz ama uyurken rüyalarınızda onun olduğunu bilirsiniz. o kısa zaman diliminde bile..

insanın içini kemiren bir kargo şarkısıdır. git gide insanın her yeri düğümleniyor sesi gidiyor önce, sonra düşünceleri..
senin uyku saatinde uyumayanlar vardır. gece kuşları diye tabir edilir bunlar. gün içinde görüşmeyip gece uyumak zorunda olanlar uyuduğunda ortaya çıkıp yarasalar gibi karanlıktan beslenirler ve size yalan söylerler.
mış gibi yapmanın gözünü seveyim lan. tabii sadece ben yapıyorsam... sen uyurken olanlara aydığında mış gibi davran ki en inandırıcı yalanlarını söylerken nasıl bir kılığa giriyor, hangi ruh halinde oluyor, ses tonu, seçtiği kelimeler tüm bunları kafanda oturttuğunda amına koymana az kalmıştır yalan yumurtlayıcısının. mış gibi yap sen en iyisi o bu durumda.
sandra bullock metro gişesinde çalışan aradığı aşkı bulamamış babası gibi özgür ruhlu ancak bunu yaşayamayan güzel, yalnız ve hayalleri ile yaşayan bir hatundur. her sabah kendisinden bilet alan yakışıklı tanımadığı bir erkeğe platonik aşıktır. bir gün bu adam öyle bir kaza geçirir ki sandra sayesinde ölümden döner ancak komadadır. onu hastaneye götüren sandra'yı ailesi nişanlısı sanar. bir çok olay gelişir. sandra platonik aşık olduğu adam ile evlenmeye istese bir adım kadar yakındır ancak o kalbini o adamın sanatçı ruhlu, naif ve güzel kalpli kardeşine kaptırmıştır.

en nihayetinde çalıştığı gişenin para koyma bölümüne bir sabah bir yüzük konulur ve bu yüzük sandra'ya evlenme teklifi yapan, kalbini kaptırdığı adamın ilan-ı aşkıdır.
sen uyurken, rüyalarında ben var mıyım?

http://www.youtube.com/watch?v=jNzzfCfYuvE
sen uyurken ben hep seni düşünüyorum...
SEN
UYURKEN

Sen uyurken henüz kelimesi benim cümlelerime konuk olmamıştı
Ve seninle tanışmamıştı henüz
Yüz mil yol almıştı kuru yük gemisi Demiy Santa Ana'dan Okinava'ya
Hansel ve Grathel yolda kaybolmuşlardı Anita Ana'nın hikaye sesinde
Uyku yarım yamalak bir yüzle yüzüme çıka gelmişti yüzsüz ve biraz da şımarık
Ten halinde yayılırken gökyüzüne yıldızlar eşsiz ve pürüzsüz tatlı rüyalar otelinde
Rapsodi dans ediyordu Akira Kurosowa ile kuru bir ağustos akşamı
Uyurken sen...

Sen uyurken koca bir boğaz gözlerinde kayboldu aç kalmış bir martının; kanatlarının altında güzelim istanbul
istanbul'da çingene kılıklı bir gence rastladım.
Gece gezmesinde değil öyle görünsede bir elinde sıcak ekmek kokusu, diğerinde tuz
Alın teri dedikleri bu olsa gerek kendisinin bundan haberi yok sadece geceleri bir konfeksiyon atölyesinde tam mesai overlokçu
Konfeksiyon atölyesinin sahibi Jeni adında zengin biri üstelik egoist
Haylice kilolu kendisi aynı kedisi gibi, hayalci de üstelik
Koca bir hayal sahnesinde hayat kırıklığı ingiliz Bosede ile karşılaşmıştır,
Siyah kaçak bir göçmen Manchester'de hem işsiz, hem de hasta
King Sokağında kayıp bir kimlik işte
Takriben aynı saatlerde Bursa e-tipi cezaevinde, Aliihsan(beraber yazılır ama sevdiklerinden ayrı okunur) 20 yıldır tutuklu
Bunun 12 yılını pencere kenarında boynu bükük bekler geceleri
Uyurken sen...

Sen uyurken Hindistanlı Budistler yıkanmaya gider Ganj'a kirliler çünkü
Bir bölük Afganlı kurşun asker kurşuna dizilir dizelerimde onları gömecek satır ve tarih bulamam nokta(kirliler birikti yine)
Henüz yeni doğmuş ölü bir cenin adı bile belli değil Cern'de laboratuvarda bir cam fanusun içinde, katil kim?
Gabon'un herhangi bir toprağında kimliğinden bir haber ölüler bulunur Fransızlardan kalma; onlar da uyuyor
Uyurken
Sen...

Viranşairi
ogün sanlısoy'un son albümü. tek kelime; harika.. bu adam işi biliyor.. inceden ayar verme, dokundurma işini de gayet iyi yapıyor..
Gitarları mükemmel olan albüm.

(bkz: nazım onur ataman)
9 şarkıdan oluşan ve sadece 9 şarkıdan onca insanın hislerine tercüman olan adamın albümüdür.
Ogün sanlisoyun son albümüdur kalitesine kalite katmis guncel olaylarida albumunde ki parcalarda islemis bunun yanisira duygusal parcalarada yer vermis muthis sanatcinin dinlenesi albumudur. Tesekkur ederiz ogun bize kaliteyi hissettirdigin icin bir kez daha minnettariz sana.
sandra bullock'un 1995 tarihli romantik komedi tadındaki filmi.