bir galatasaraylı olarak kendisiyle gurur duymakla beraber yapılan övgüleri de çok ciddiye alıp şımarmamasını diliyorum. eksikleri var. tabii ki daha çok genç, bunları kapatabilir ama özellikle pozisyon alma konusunda eksikleri baya fazla. potansiyeli olduğunu gördük karar onun; ya pozisyon bilgisini geliştirmez ve mücadeleci oyunuyla egemen korkmaz gibi, serdar aziz gibi cesur yürek filan denir ama asla birinci sınıf bir stoper olamaz ya da kendisini sürekli geliştirir ve avrupa' da oynayabilecke birinci sınıf bir stoper olur.

en önemli maç beşiktaş maçıydı. hatasız oynadı denilen o maçtaki 2 kritik hatasını anlatayım hemen;

ilki zamanlama hatası: uzun bir top atıldı galatasaray yarı sahasına. ujfa ile beraber en gerideki adamdı semih. semih topa birde çıkmak yerine topun sekmesini bekledi, seken top başının üzerindne geçip arkadaki beşiktaşlı oyuncuya geldi. pozisyon ofsayt olduğu için sorun olmadı ama o topu sektirmemeliydi semih.

ikincisi pozisyon hatası. maçın en net gol pozisyonu sivok' un kafasıydı ve semih' in hatasından oldu bu pozisyon. q7 ortayı yaparken ceza sahsında 2 beşiktaşlı vardı. birini ujfa birini semih kontrol ediyordu. ujfa adamın önünde durmayı tercih etti, ama adam kontrolü altındaydı. muhtemelen oraya gelecek bir ortanın muslera tarafından da alınabileceğini düşündüğü için geri kaçmadı ve bekledi. dolayısıyla arkasındaki adam boş kaldı. semih de gençliğin verdiği heyecanla, q7 ortayı yaptığı anda sivok' u bırakıp o adama doğru koştu. sonrası malum sivok bomboş pozisyonda kafa vurdu ve muslera standart üstü bir refleksle köşeden aldı topu. bu gol olsa semih çok eleştirilirdi.

başta dediğim gibi gurur duyuyorum semih ile, ama abartıldığı kadar iyi bir defans oyuncusu değil 'şu an'. olmaması da normal 20 yaşında ve galatasaray forması ile 4 ya da 5 maça çıkmış bir adamdan bahsediyoruz. öğrenmesi gereken çok şey var. potansiyeli olduğunu söylemek bile gereksiz, o konuyu aştık zaten. potansiyeli olmayan adam 20 yaşında, türkiye gibi bir ülkede, biri beşiktaş maçı olmak üzere 3 maç üst üste üstelik stoper mevkiinde oynayamazdı. lütfen çok çalış semih, yalvar gerekirse ujfa' ya; topla ne zaman nasıl çıkılır, nasıl pozisyon alınır, yerimi kaybettiğimde ilk ne yapmam gerek diye sürekli yardım iste ondan ve uzun süre hiç çıkarma parçalıyı sırtından.
türk futbolunun kanayan yaralarından biri olan stoper sıkıntısını bir nebze de olsa çözebilecek futbolcudur. galatasaraylılığı tartışılmaz olan bu genç, türlü ağır sakatlıkları azmederek atlatmış, sırf galatasaray forması giymek için ücretinde indirime gitmiştir. şimdilerde ispanya'da göt büyütenlerin örnek alması gereken futbolcudur. candır. helaldir.
adamın hasıdır.
darısı berkin arslan, mertan öztürk, ismail ünsal gibi futbolcuların başına dediğim, formayı alnının akıyla kazanmış genç yetenek.
Galatasaray defansinin sigortasi.

Allah kazadan beladan saklasin.
Bugun ondan cok sey bekliyorum.
Gs. Yenet yer yerinden oynar.
Kadrolar açıklandığında hem emre çolak'ın hem de semih kaya'nın oynadığına çok sevinmiştim. Maç başlayınca "acaba kaldıramazlar mı" diye düşündüm emre çolak'tan ziyade semih kaya için düşünmüştüm bunu. ilk başlarda da biraz tutuk başladı gibi geldi. Ama sonrasında topladı ve maçın kalan kısmında mükemmel bir futbol sergiledi. Aynen devam diyoruz efenim , aynen devam !
bu sezon oynadığı 4 maçın ikisi derbidir. gökhan zan ve servet çetin'den sonra özlediğimiz, beklediğimiz, umduğumuz gibi bir defans oyuncusuna kavuştuğumuz için önce fatih terim!e sonra kendisine teşekkürler...

adamsın semih, bozma kendini aslanım!
umuyoruz ki 3 numaralı formayı teslim edebileceğimiz yeni bayrak adamımız olursun.
bir fenerbahçeli olarak imrenerek izlediğim genç yıldız umarım bahtı açık olur.
bu adamı övmeye çok korkuyorum sözlük. nazar değeyecek performansı düşecek diye öyle korkuyorum ki. o yüzden övmeye konuşmaya korkuyorum bu adam hakkında. yürüyedur.
''son 5 maçta 2 gol yedik ve ikisi de benim hatamdı, ama gelecekte bunları düzelteceğim''

''ujfalusi bana çok yardımcı oluyor. saha içerisinde tüm eksiklerimi kapatıyor ve hepp beni uyarıyor''
galatasaray'ın şansı olan genç yetenek. ujfalusi ile müthiş bir ikili oldular. sanki 40 yıldır göbekte oynuyorlarmış gibi. ayrıca servet ve gökhan kazmasından da galatasarayı kurtardığı için ayrı bir sevdim bu çocuğu.
fatih terimin yeni ardası.
gelecek vaadeden genç futbolcudur. bülent korkmaz'ı anımsatmaktadır.
kafayı kazıtsa japp stam olacak olan futbolcudur.
Şakaya kurban gitmiştir. yazık çocuğa.

(bkz: bu şaka tüm futbolcuları kırdı geçirdi/#13932267)

son yıllarda çıkan en iyi stoper.
abdullah avcı'ya "tepe tepe kullan" dediğim stoperdir. artık milli takımın stoperlerinden biri belli olmuştur benim gözümde. gençlerbirliği, beşiktaş, fener ve trabzon maçları bu adamın olduğunu göstermektedir.

(bkz: olmak)
galatasarayımızın yükselen genç yeteneği.maç içinde çok istekli ve oyuna tam konsantre.takım arkadaşlarıda ona o kadar güveniyor olmalıki dikkat edin savunmadaki hazırlık paslarından sonra topu dikine veya kanatlara kendisi yayıyor.inşallah böyle devam eder,süpersin aslanım.
ujfalusi'nin son açıklamasında pique'ye, biz galatasaray taraftarının da bülent korkmaz'a benzettiği genç aslan. yani kimine göre süt, kimine göre çikolata...
soyadı ile uyumlu galatasaray stoperi...
lakabı doğuştan gelmektedir; 'kaya'
gerçekten de kimse bu performansı beklemiyordu ondan. 21 yaşında bir genç galatasaray' ın senelerdir en problemli yeri olan savunmasında görev alacak ve sarı kart cezalısı olması bizi kara kara düşündürecek! vallahi helal olsun semih. allah nazardan, kazadan korusun kardeşim.
onunla ilgili okuduğum son haberde hala arabası olmayan biri olduğuna vurgu yapılan Galatasaraylı futbolcu. Galatasaray'ın alt yapısından yetişmiş, bir süre sakatlıklarla mücadele etmiş bu süreçte zaman zaman ilk onbir de oynama fırsatı bulmuşsa da 2011-2012 sezonuna kadar yıldızını tam manasıyla parlatamamıştır.
basında yazılanları okumaması gereken genç defans oyuncumuz. bakın ne diyor fanatik gazetesi;

--spoiler--
son olarak sözleşmesini 2016 yılına kadar uzatan genç stoper, bu sezon kulübünden 355 bin tl sabit ücret alacak. henüz arabası bile olmayan semih' e, yönetici abdürrahim albayrak da bir jest yaptı. albayrak' ın, audi a4 marka bir otomobili semih’e tahsis ettiği ve ''istediğin kadar kullanabilirsin'' dediği öğrenildi
--spoiler--

ah zavallı semih ah. arabası bile yokmuş daha. ulan 21 yaşında olup da ayda 30 bin tl parayı kim kazanabiliyor bu ülkede? 1 milyon dolar verirsin çok verdin derler, 300 bin lira verirsin az kazanıyor derler...

topunu oyna semih ve mümkünse fotoğraf bile çektirme, poz bile verme bu eyyamcılara.
türkiye ve galatasaray, hadi bunları geçtim futbol için büyük bir kazançtır.
allah onu kazalardan sakatlıklardan ve telegol'den korusun.

yakın zamanda kaptan olarak sahaya çıksındır. büyük kaptan semih kaya diye stad yıkılsın.
umarız ki bülent kaptan gibi efsane olur.
sınırsız kredisi olan aslandır. hata da yapar yapacaktır da ama servet ve gökhan zan gibi gelişme özürlü futbolcuların yanında galatasaray için bir çevherdir. ayrıca şahsi fikrime göre milli takımın 10 yıl boyunca stoper sorununu ömer toprak ile çok rahat bir şekilde çözecek topcudur.