1. 1.
  kocamustafapasa semtinde isil kasapoglu ve bulent emin yarar yonetiminde cok guzel isler ortaya koyan, genc insanlardan kurulu ozgun tiyatro toplulugu.
  1 ... vernon sullivan
 2. 2.
  süleyman ve öbürsüler
  ... maruf
 3. 3.
  Bu arada yeni oyunları Chamaco Türkiye'de sahneye koyulan ilk Küba oyunu olabilecek tiyatro topluluğu.
  ... maruf
 4. 4.
  artık tiyatro ödülü almayacaklarını açıklayan tiyatro,şöyle bir ileti gelmiştir kendilerinden :

  Sn. bukalemin

  TÜM ÖDÜLLERDEN AFFIMIZI iSTiYORUZ.

  Sevmek ya da Sevmemek: işte Bütün Mesele!

  Bugün 27 Mart. Bugün Dünya Tiyatro Günü! Dünyadaki bütün tiyatrocular ve tüm tiyatroseverler için anlamlı bir gün bugün. Bir bayram mı? Değil! Çünkü bayramda iş yapılmaz, tatil yapılır; oysa 27 Mart'ta tiyatrocular her günkünden daha çok çalışır. Bir dert anlatma günü mü? Değil! Çünkü tiyatrocuların o kadar çok derdi var ki, hiç değilse bugün dertleri unutalım diye düşünülür. Bir başkaldırı mı? Değil! Çünkü gerçek tiyatrocuların 364 gün başkaldırmaktan başları yorulmuştur, bir gün de başlarını dinlendirmek isterler. Seyirci için bir kabul günü mü? Değil! Çünkü her tiyatro gerçek tiyatroseverin kendi evidir; kapı onlara hiç kapanmaz. Oysa 27 Mart'ın anlamı çok başka. 27 Mart, Asya'dan Avrupa'ya, Amerika'dan Afrika'ya, dünyadaki bütün tiyatrocuları ve sadık tiyatro seyircilerini, birbirlerinden ne kadar uzak olurlarsa olsunlar, biraraya getirir. Bu insanları aynı günde biraraya toplayan, yüreklerini aynı hızla attıran şey, hepsi için ortak bir duygudur: Tiyatro Sevgisi.

  Semaver Kumpanya olarak bizler, bu yıl 5. yılımızı kutluyoruz. Günler ne kadar çabuk geçiyor? Bundan 5 sene evvel yaklaşık seksen gönüllü olarak biraraya geldiğimizde, hepimizi buluşturan şey yine aynıydı: Tiyatro Sevgisi. Çünkü biz her şeyden, belki de kendimizden de çok, tiyatroyu seviyorduk. işte bu yüzden 5 senedir biz, her türlü zorluğa, her türlü baskıya, her türlü yoksulluğa, her türlü engellemeye, her türlü yorgunluğa, her türlü yılgınlığa, her türlü yalnızlığa, her türlü zorbalığa, her türlü umutsuzluğa, her türlü rezilliğe karşın, ne olursa olsun tiyatro yapmayı, ne olursa olsun birarada kalmayı seçtik. Başardık da! Çünkü biz tiyatroyu sevdik! Çünkü biz tiyatroyu seveni de sevdik, bizden bildik!

  Bu ülkenin tiyatroseverleri olarak, yıllardır tiyatronun bin türlü sorununu dinleriz, yeri geldikçe dillendiririz. Ama biz bugün, 5. senesini buruk bir mutlulukla kutlayan genç bir özel tiyatro olarak daha iyi anladık ki, Türkiye'de tiyatronun en büyük sorunu ne devlet, ne eğitim, ne salon, ne para; bugün tiyatronun en büyük sorunu yine tiyatrocular! Bugün Türk tiyatrosunun en büyük sorunu: sevgisizlik!

  Bugün 27 Mart. Bugün Dünya Tiyatro Günü! Ve bugün biz, Semaver Kumpanya olarak, tüm tiyatroseverlere duyuruyoruz ki, bundan böyle tiyatro sevgisinin yerine, sevgisizliğin, nefretin, çekememezliğin, bireysel çekişmelerin, yersiz kavgaların, polemiklerin olduğu her tür ortamdan uzak duracağız. Tiyatroya olan samimi sevgimizi gölgeleyecek her türlü ilişkiden kaçacağız. işte bu yüzden biz bağırarak duyuruyoruz ki, bundan böyle Türkiye'de "tiyatro ödülleri" adı altında gerçekleştirilen hiçbir organizasyona katılmayacağız, bu tür ödüllere aday gösterilmek istemiyoruz, aday gösterilsek ve ödüle layık görülsek dahi bu ödülleri almayacağız. Bundan böyle biz sadece gerçek tiyatro "sever"lerle birarada bulunacağız.

  Yaşasın Tiyatro Sevgisi! Yaşasın Gerçek Tiyatro Sever!

  Semaver Kumpanya

  2006 © Semaver Kumpanya Gösteri Sanatları ve Prodüksiyon Hizmetleri Ltd. Şti
  2 ... bukalemin
 5. 5.
  zil zurna isimli bir perküsyon grubu olan tiyatro topluluğu.
  oyunlarıyla hayran bıraktıkları yetmezmiş gibi bir de hıdrellez olsun, sokak festivalleri olsun, insanın içini kıpır kıpır ederler.
  ... pinata
 6. 6.
  resmi internet sitelerinden bildirdikleri uzere 24 aralik'ta bursa'ya gelecek olan tiyatro toplulugu.
  ... ipekbocegikadardikbasli
 7. 7.
  (bkz: semaver ve kumpanya)
  ... ipekbocegikadardikbasli
 8. 8.
  herşeye rağmen tiyatro diyen ekip. şapka çıkartılası, gayretli arkadaşlar.
  ... kasko
 9. 9.
  geçenlerde "semaver kumpanya çıraklar" isimli bir tiyatro grubunun varlığından haberdar oldum. bu iki tiyatro topluluğunun bir şekilde ilişkili olduğuna inanıyorum.

  semaver kumpanyaya gelince, özel bir tiyatro olarak var olmanın tüm zorluklarına rağmen kendini var edebilen, duruşunu koruyabilen sayılı gruplardandır.
  ... peride3
 10. 10.
  (bkz: http://www.semaverkumpanya.com/)
  1 ... iremim