bugün

Yaklaşık 10 yıldır beraber yaşadığım orospu çocuğudur. Bu şerefsiz yıllardır bana kaynak gözlüğü gibi gözlük kullandırtmaktadır ve aynı zamanda delikanlı bünyemi fondotenle tanıştırmıştır!

Kullanmadığım ilaç, losyon, şampuan kalmadı. Birçoğu ilk başta işe yarar gibi görünse de bir süre sonra hastalık; "sen misin büyük, ben mi amk" diyerek kozmetiklerin ve ilaçların ırzına geçmektedir.

Benim bünyemde gerçekten işe yarayan tek ilaç elidel kremdir. Ancak bu kremi almak için özel rapor gerekir ve raporlu bile alsan tüpü 80 liradan başlamaktadır. Ayrıca raporu seboreik dermatit hastası olanlara degil atopik dermatit hastası olanlara veriyorlar. Tabii özel hastaneye git her türlü alırsın raporu. Velhasılkelam bu kremin içinde kortizon var ve uzun süre kullanımı sakıncalı.

ismi de boktan. Soranlara söylesen bir dert söylemesen ayrı dert. Söylüyorum, mal mal bakıp iki dakika sonra "o ne yeaaa" diyorlar. Alerji diyorum, detaya inmeye çalışıyorlar. Hastalıktan değil de neden fondoten kullandığımı ve yüzümün neden kızardığını açıklamaktan bıktım.

Tek bir avantajı var; seboreik dermatit hastasının yüzü kırışmaz ve yaşlanmaz.
malesezia furfur denilen mantarın sebep olduğu hastalık . tam 3 yıldır beni delirtiyor yazın UV ışınları sayesinde daha rahat geçiyor nispeten fakat aralık ayı ile birlikte alevlenmeye başlıyor . en son ketoral kullandım eh biraz rahatladım fakat kortizon içerikli ürünleri sürekli kullanmak faydadan çok zarar verdiği için 3 yıldır gittiğim cildiye prof doktorum değişik şampuanlar ile dönüşümlü kullanmamı öneriyor en son selyum isimli selenyum içerikli şampuanı kullandım 3-5 kullanım sonun da pek bir faydasını görmedim. bu gün doktoruma gene gittim bana ketoral şampuan dermovate losyon gibi klasik ürünleri verdi birde müjdeli bir haber verdi 2016 yılının Ocak ayının ortası gibi yeni ve oldukça güçlü bir formülü olan yeni bir şampuan çıkıyor bekle dedi acaba ağzıma bir parmak bal mı çaldı yoksa cidden yeni bir seboreik dermatit şampuanı mı geliyor göreceğiz ...
Remolent saç derisi şampuanı dün aldım yıkadım hiç fena değil biraz daha devam edeceğiz iyice anlarım ama gerçekten saç derimi rahatlattı kaşıntım hafifledi ilk yıkama notu yüksek şampuan bulamayan denesin bence.
Bir adet deri hastalığı. Farklı bölgelerde çıkmasına karşın genel olarak yüz ve kafa derisinde görülmektedir. Sıcak hava iyi gelse de hava değişimleri, yani bahar dönemi, kendini iyice hissettirir, sahibini sıkar durur. Türlü türlü ve küçücük kutusu 45-50 tlden başlayan şampuanlar denersiniz ve en fazla 1,5 ay geçer sonra yine nükseder. Normalde banyo yapmanın zararlı olduğunu söylerler ama ben sık sık banyo yaparak bir nebze etkisini azaltabiliyorum. Tavsiyem banyoda sıcak suyla yıkanmanız ve yüzünüz yumuşadığında hafif hafif öfeleyerek o derilerden kurtulmanızdır. Garip bir şekilde dalin iyi gelmektedir. Saçınızı dalinle yıkayıp, yüzünüzü de öfeledikten sonra dalinle yıkamanızı öneririm. Kafaya takınca iyice kötüleştiğinden ve ömür boyu bunla yaşamak zorunda olduğumuzdan varlığına alışın derim. Bu arada Havalar ısındı azdı yine canını yediğim*.
ben seboreik hastasıyım yıllardır çekerim 6 hafta önce kullanmaya başladığım Remolent kepek şampuanı sayesinde hayatımda uzunca bir süredir kafamı kaşımadan hatta yolmadan uyuyabiliyorum kabuklanmam bitti çok şükür kurtuldum gibi kesinlikle deneyin eğer şampuan arıyorsanız muhakkak öneririm REMOLENT KEPEK şampuanını.
saç derisinde yağlanma, kaşıntı, kepeklenme ve kabuklanmaya kadar çeşitlenebilen bir cilt hastalığıdır. tam 7 yıldır boğuşuyorum denemediğim şampuan serum losyon kalmadı en son 6 ay önce kullanmaya başladığım remolent kepek ve saç derisi şampuanı sayesinde biraz olsun nefes alabildiğim hastalıktır. bu konuda şampuan olarak kesinlikle deneyin derim kaşıntı kepek nerdeyse yok oldu diyebilirim.
pityrosporum ovale yada namı diğer malassezia furfur denilen sapık mantarın saç derinize aletini sürtmesiyle oluşan kaşıntılı kepeklenmeli ve kabuklanmalı bir durumdur. öyle anlar olurki bir apaçi kızılderilisinin kafa derinizi yüzmesini bile tercih edecek duruma gelebilirsiniz benim gibi. şaka değil hastalığın akut dönemlerinde resmen kaşıntı ve saç derimdeki rahatsılık hissi bunu düşündürücek kadar sapıkçadır. bu problemin ne olduğunu iyi bilen birisi olarak çok faydasını gördüğüm tek şampuan olan remolent kepek ve saç derisi bakım şampuanını benim gibi olanlara kesinliklee tavsiye ederim on numara beş yıldız bir şampuan.
Vichy Yeşil çözer, internette araştırma yapın biraz.
kanser olaydım da başıma gelmeyeydi denilen egzama hastalığı.
eskiden kepek sandığım hede.
yıllardır çektiğim derttir. geçmez bir saç derisi rahatsızlığıdır. malasezya mayası denilen bir diğer ismiyle pitrosporıum ovale isimli mayanın saç derisinde yarattığı alerjik reaksiyondur. kepeklenme ve kaşıntı yapar saç derisinde oluşan rahatsızlık öyle rahatsız edicidir ki geceleri yastığa kafayı koyup uyumak haram olur.
Toplanın kesin çözüm bende. Dediğimi yapıp da iki hafta sonra geçmezse mesaj kutuma küfür bırakın. Daha önce başka bir yere yazmıştım aynı şekilde kopyala yapıştır yapıyorum ve bu kıyağımı unutmayın.

6-7 yıl saclarimi sadece hacı şakir ve arap sabunuyla yıkıyordum. hacı sakir kullananlar bilir küvette kötü iz bırakır. bu yüzden annemin kızmasıyla son 2 yıl şampuan kullanmaya başladım. 1 yıldır kafamda bir tane kabuk vardı ve bazen küçülür gibi olurdu ama kaybolmazdı. neyse ben yine de fazla takmıyordum son 5 ayda kabuklar çoğalana kadar... forumlarda araştırmaya koyuldum ama olumlu bir sonuç alamadım. yaklaşık 1 ay önce dusunurken aklıma geldi ben arap sabunu, hacı şakir kullanırken böyle bir şey yoktu. sonra dedim ki tekrar bi kullanayim. Gittim kuafore normal traşımı oldum saç sakal sonra saçları yıkatmadan eve gittim ve tekrardan arap sabununa başladım. tam 2 hafta sonra hiç bir şey kalmadı kafamda. ilk hafta baya azalma oldu 2. Hafta tamamı ile kayboldu ve 6 ay oldu hala tertemiz. Şampuan hiç kullanmıyorum. Masraf etmeden deneyebilceğiniz bir öneride bulundum deneyin ve sonra bana teşekkür edersiniz zaten.
Kepek, kaşıntı , kabuklanma, saç derisinde iritasyon, yanma gibi şikayetlere sebep olan insanı delirten bir saç derisi hastalığı 7 yıldır ebemi öpüyor.
çaresi Remolent kepek şampuanı olan saç derisi rahatsızlığıdır. bizzat yaşayan birisi olarak beni bu dertten kurtaran remolenti tek geçerim.
Remolent kullanınca rahatlayacağınız adamın aq bir derttir.
(bkz: ben az önce ne okudum)
Yağlı egzamadır, yanılmıyorsam.

Her krem herkese iyi gelmez, kabul ama yüz bölgesindeki kabuklanma, pul pul olma ve kızarıkları olanlar için tavsiyem bioderma ds+ kremdir. inanın denemeye değecek.
Anasını skeyim ben böyle hastalığın.
Saç diplerimde, çene ve kaşlarımda kepekten iri pullanmalar oluyordu, doktora gittim. Seboreik dermatit dedi, inatçı bir hastalıkmış. insanın iç dünyası üretirmiş, ancak kontrol altına alınırmış.
saç diplerime seboreik dermatit musallat oldu. kortizonla geçiyor ama yineliyor. nemlendirici losyon verdiler pirdolin losyon.
şunun çaresini bulsunlar, herkese benden bir bira.
arkadaşlar bu kür yüzyıllardır ortaasyada uygulanıyor. atalarımız o bozkırların göt donduran soğuğuna maruz kaldıkları için genlerle bize de aktarılmış.

tedavi kürü;

Bir kasede limon suyu ve zeytinyağını karıştırın. Patlıcanları yıkayıp kurulayın ve fırın ızgarasında közleyin. Kabuklarını temizleyip patlıcanları zeytinyağlı karışımın içine aktarın. Çatalla ezerek püre haline getirin.

Sarımsağı rendeleyerek yoğurda karıştırın. Tuz ekleyin ve yoğurdu patlıcanın üzerine döküp karıştırın. Salatayı servis tabağına alın. Üzerini taze biberiye ile süsleyerek servis yapın.

işte bu kadar basit..
saç derisinde yağlanma, kaşıntı, kepeklenme ve kabuklanmaya kadar çeşitlenebilen bir cilt hastalığıdır. tam 7 yıldır boğuşuyorum denemediğim şampuan serum losyon kalmadı en son 6 ay önce kullanmaya başladığım remolent kepek ve saç derisi şampuanı sayesinde biraz olsun nefes alabildiğim hastalıktır. bu konuda şampuan olarak kesinlikle deneyin derim kaşıntı kepek nerdeyse yok oldu diyebilirim.
8 yildir bende olan hastalik. kepek onceden de oluyordu bende ama burun cevresinde falan kizarikliklar yasamiyordum. 8 yildir sd var bende de.

sadece kuafor degil arkadas cevresine de cikamiyor insan. doktora randevu alacagim ve sonrasinda yasananlari anlatacagim.

beslenme kaynakli ise asiri saglam diyetle beslenen birisiyim. seker yok hayatimda. ama oluyor. ozellikle sac, kas noktalarinda. kepek gidince ise haliyle kizariklik olusuyor. bazen ise hic olmuyor.
cildin o şampuana alışınca tekrar olacak sen de yeni şampuan bakacaksın hah bu iyi geldi diyeceksin 2 ay sonra ona da alışacak.

kurtuluş yok kasmayın boşuna.