1. 1.
  Aşırı yağlanma ve yağ bezi sayısının en çok bulunduğu alanlardaki iltihaplanmaya denir. daha çok baş derisinde, burun kenarlarında, kaşlarda, göz kapaklarında, kulak arkasında ve göğüs ortasında görülür..tedavi edilebilir bir deri hastalığıdır, bulaşıcı değildir ve diyetle herhangi bir ilgisi yoktur.
  15 ... destination unknown
 2. 2.
  deri hastalığı-imiş.artık öğrendim. üstelik yaşayarak. kendisinin hastasıyım.
  diğer adı saç egzaması bu arkadaşın. uyuz köpekler gibi kaşınıyorsun. ve bu uyuzluğun ritmi gerçekten fena. sabah kalkıyorum, arkadaş inan ki 10 dakika katır kutur kaşınıyorum. özellikle saçımın boyuna doğru olan kısmı. bi de bi baktım saçlar iyice azalmış. tabi ben buhranperest hallere bürünüverdim hemen. gitti bende akıl makıl. zaten yüzümün T bölgesi kurudu. kırmızı noktalar oluştu. sabah uyanıyorum pul pulum. denizcinin parası pul, karısı dul diyesim gelir ama ne alaka. bildiğin rezillik. asil yüzüm bayağı bi kuruyo yani. hadi sonra onu ben hallettim. havuç sabunu ile. ama saç-kafa bana mısın demedi. kepeğin biri bin para. kabuk bağlıyor deri. e ben onu yoluveriyorum tabi sen kimsin diyerekten. e sonra da orası bildiğin ocak gibi yanıyor. dedim böyle olmaz. yaz dedim gogıl'a. asil yüzde, asil saçta kaşıntı olması vs. diye. sonra karar verdim ki:evet ben buyum.
  gittim bugün dermatolog kapısına. dedim böle böle. dedi evet doğrusun. sen o'sun. verdi bana ilaçları. şampuanım: ketoral. losyonum: m furo. hapım: allerset
  deneyeceğim göreceğim. peki neden oluyor bu illet...
  nedeni bilinmiyor. genetik olabilmekte. stres çok büyük etken. kötü beslenme çok büyük etken. fast food uzak dursun. asıl kötü haber ise; geçmiyor. ilaç okiş. iyileşiyorsun. ama kalıcı çözümü yok. bir vakit yine olacak. yapacak bi şey yok yani. normal şampuan yasak artık. ketoral bitince seba med'in yolları taştan. bununla yaşayacağız yani. ya da yazı bekleyeceğim. yaz iyi geliyormuş.
  saç dökülmesi mi. bununla bir ilgisi yok. o erkek tipi saç dökülme çıktı iyi mi...dört ay sonra da onun için ya maranki'nin kapısını eşeleyeceğim ya minoxil bana bir eğlence medet diyeceğim.
  12 ... ritmik uyuz
 3. 3.
  aslında senelerdir yaşadığım ama bu gün ne olduğunu öğrendiğim deri problemi. sebebi yok. tedavisi de yokmuş. kaşlarım ve tam ortası pul pul kulak arkası pul pul saç dipleri kepek sanıyordum oda pul pul muş oda seboreik dermatit çenemdeki top sakal pul pul hiç bu kadar yoğunlaşmamıştı.

  yoğunlaşınca ne oluyor lan dedim doktora gittim. doktor dediysem de özel bir dematoloji polikinliğine gidip bizzat prof dr ünvanı olan 70 yaşlarında türkiye de dermatoloji alanında ilkleri başarmış yüce bir abimizle görüştüm. tıp çaresiz dedi. ama çok şanslısın diye eklemeyi unutmadı. seboreik dermatit hastalarının yüzlerinde kırışık olmaz yaşlanmazlar dedi. sonuç itibariyle her gün şu kremlerden falan süreceğim heralde yada bilmiyorum ne olacak.
  3 ... hidir
 4. 4.
  adını bugün öğrendiğim kendiysiyle 1,5 yıldır tanışmışlığım olan ve devam eden hastalıktır. stres büyük faktördür. kronik bir hastalıktır vücudun aşırı yağlanması ile meydana gelir. burun ve elmacık kemikleri, kulak arkası, göğüs ortasında görülür. kesin bir tedavisi olmamakla birlikte birçok krem vardır. hastalık geçebilir ancak bir anda tekrar geri gelebilir.
  kortizonlu kremleri önermiyorum doktorlarda yazıyorlar ama önermiyorlar. kullanıyordum ancak başka bir dr. bırakmamı söyledi. bu hastalıkla yaşamak zorundasınız. sabır diliyorum önce kendime ve sonra bu hastalığa yakalananlara.
  2 ... gkhnknk
 5. 5.
  kendisinin verdiği eziyete katlanmaktansa kortizonlu kremleri kullanıp kısa zamanda düzelmek daha rahatlatıcı oluyor.
  1 ... helix
 6. 6.
  yeni başlayanlara tavsiyem ince dişli bir tarak edinmeli zira ihtiyaçları olacak.
  1 -1 ... hidir
 7. 7.
  hakkında bu kadar entry girilince çaresi bulundu sandığım hastalık *

  21. yüzyılda çaresi olmayan hastalık... aslında hastalıkta değil, garip birşey adını koyamadım...
  1 ... mehmet ergul
 8. 8.
  aşırı yağlanma sebebli, asla geçmeyen, yakanızı bırakmayan, öldürmeyen ama süründüren, kuaföre gitme fobisi oluşturan deri hastalığı.
  yaklaşık olarak 12 senedir denemediğim ilaç, gitmediğim doktor kalmamasına rağmen, bir arpa boyu iyileşme sağlanamamıştır süreklilik açısından.
  en uzun etkisi (bkz: roaccutane)ile elde edilse bile, kesin çözüm değildir. 6 aylık bir kullanım sonrası bebek gibi bir cilt vaatetse de, sonraki 6 aydan sonra hiç kullanmamış duruma geri gelebilirsiniz. (ki bu ilacın %85 oranında başarılı olduğu söylenmektedir.)
  stresle ve yediklerinizle direk bağlantılı olduğu söylensede bunca zamandır mutlu, rahat olduğum dönem olmadı mı diye sorulasıdır.
  bir doktorumun hastalık ile ilgili yorumu : onlar senin arkadaşın, sen üzülürsen onlarda üzülür.
  4 ... coban yildizi
 9. 9.
  Yuz bolgemde uzun zamandir yasadigim bir sorun. Kizarikliklarla baslayan sonrada derinin kabuklanim dokulmesiyle tamamlanan bir rahatsizliktir. Belli mevsimlerde nuks eder densede herhangi bir zaman merfumu bulunmamaktadir. Trosyd adinda ki ilac ayni dertten muzdarip arkadasimin sorununa deva olmus ancak bende herhangi bir etki gostermemistir. korkum tedavisi icin yuz nakli gerekecek olmasidir.
  2 ... sadece bir kucuk pirlanta
 10. 10.
  insanı intiharın eşiğine getiren hastalık.
  ... megaa