bugün

26 yaşında olan, yaşamının her senesini istanbulda yaşamış olan bir yazarın sorusudur. Öncelikle şunu söyleyebilirim ki ben, muhafazakar bir aileden geliyorum. Dedem hem hafız, hem hacı. Melek yüzlü annem 5 vakit namazını kılar, duasını eder. Yaşamım boyunca benimle çok ilgilendi. Örnek olarak 23 nisan bayramında gelir bana harçlık ve şeker, çikolata verirdi. Lise çağına geldim ailemden uzak bir kesimde öğrenim gördüm. Günlerden 19 mayıs arayan annem... Alo dedikten sonra '' oğlum gençlik bayramın kutlu olsun'' dedi. Biraz daha büyüdüm askerliğim çağım geldi ve bitirdim. Fazla zaman geçmeden memleketime gittim dedemi görmeye. Dedemle ufak ufak muhabbet ediyoruz. Konu Atatürk oldu 78 yaşında ki adam hüngür hüngür ağlamaya başladı sebebini sordum. Verdiği cevap '' bunca yıl yaşadım ömrümde bir kez olsun Atatürk'ün mezarına gidip dua edemedim oğlum'' oldu. Hatta Atatürk öldüğünde dedemin annesi çok ağlamış dedem çocuk oldugundan anne ağlamana gerek yok hepimiz öleceğiz diyerek motive etmye çalışmış. Annesinin verdiği cevap '' oğlum atatürk olmasaydı düşmanlar bizi öldürürdü'' olmuş. Batı karadenizliyim herşeyden önce illa atatürk denilince aklınıza izmir gelmesin. Dediğim gibi yaşım 26 ve muhafazakar bir aileden geliyorum ama ben öyle değilim. Demek istediğim şu ; bundan 5 -6 sene önce atatürk düşmanlığı yokken birilerinin çıkarı uğruna bu giden sürü ne için ? Kimseye tapalım, putlaştıralım ya da dinimizi bırakalım demiyorum. Ama bu düşmanlığın sebebi ne ? Kişi ve kişiler hakkında hiçbir şey bilmeden görülen düşmanlık ne için. Benden size bir tavsiye hiç kimsenin siyasi malzemesi olmayın, aklınızı kullanın. Bugün Atatürk'e laf atanlar, piyasaya ilk çıktıklarında süphesiz ki Atatürk'ün ilke ve inkilaplarından ilerleyeceğiz oldu. Burada amacım Atatürk'ü savunmak değil. Biri gelip ortaya bir laf atıyor arkasından 40 deli gidiyor, yazık...
Binbir cefa ve umutla kurulan duzeni kendi emelleri için uygun görmeyenler duzeni değiştirmek için öncelikle duzeni kurana saldırmaya başlamışlardir. Onun kurumlarına aoç gibi kurumlara saldirmislardir. Söylediği sözleri saptırılmış düşüncelerini ortaya atmışlardır. Kısacası ya başkanlık ya kaos