bugün

28 ocak 2016 yeni akit gazetesi manşetidir. Ülkenin bir gazetesi açık bir şekilde milleti tehdit ediyor ve kimse ''hey , ne yapıyorsun" diyemiyor.

Başka yerlerden de tanıdık geliyor ama başım belaya girmesin şimdi.

görsel
Diktator olsam sen bana bu soruyu soramazdin diyen adama simdi kimse soru soramiyor.
Ben diktator degilim diyor ama baskanliga bu kadar israr etmesi diktator olmak istemesinden kaynaklaniyor.
Ben guclu olursam kimse muhalif olamaz dusuncesiyle, pislik dolu zihinleriyle gazetecilik yapan insanlari arkasina alarak baskanlik icin halki kandirmaya calisiyorlar.
Son gunlerde secimden once gormedigimiz kadar sehit haberi goruyoruz. Havuzcular secim oncesi saatlerce sehit cenazesi yayini yaparken simdi birkac satirla ustegmen cenazesini gecistiriyorlar. O haberleri de krizi firsara cevirmek amaciyla kullaniyorlar. Allah size firsat vermesin. Sarayinizla haşrolun.
yeni akit isimli yandaş gazetenin 28 ocak 2016 tarihindeki manşetidir. şimdi bazı şeyler daha iyi anlaşılıyor sanırım. birileri kaos yaratıp, bu kargaşada başkanlık sistemine geçişi hızlandıracak. yazıklar olsun.
ölen onca insanımızın ölüm sebebidir.
görsel
Faşist çete iktidarını korumak için halkları birbirine kırdırıyor.
Faşist çete katliamları örtüyor.
Faşist çete kan döküyor.
bazı işler siyaset üstüdür.

ve bazı işlerin sonuçları siyasilerin bile boyunu aşar.

bu da öyle bir durum işte.

ülkede sadece kayıtlı 5 milyon suriyeli var, kayıt dışı olanların ne rakamları ne de bulundukları yerler belli.

bugün bunları tasfiye etme şansımız yok.

başımızda başkan olsa da yok, diktatör olsa da yok, tiran olsa da yok, iron man olsa da yok.

sınırdan alınanlarla ilgili değil detaylı bir araştırma yapmak, "kimliğim yanımda değil" diyenleri bile sorgusuz sualsiz aldık.

bunların içerisinde ışid militanı da vardır, pkk militanı da.

anlayacağınız elimizin uzandığı, gözümüzün gördüğü kaba kalabalığı dışarıya çıkarmış olsak da terör örgütlerinin koynundaki teröristler hiçbir zaman gitmeyecek, böyle ara ara çıkıp yapmak istedikleri şeyleri yapmaya devam edeceklerdir.

böyle bir günde siyaset konuşmayayım, böyle konulara girmeyeyim diyorum ama o kadar canım sıkılıyor, o kadar bunalıyorum ki insanların aptallıklarını gördükçe. yazmadan edemiyorum, sanki anlayacaklarmış gibi.

bu da böyle boktan bir durum işte.

bunları yaşamaya devam edeceğiz.

chp gelse de devam edeceğiz, akp kalsa da, hdp yansa da.

bazı şeylerin önlemini olaylar yaşanmadan almak gerek.

şu dakikadan sonra ne desek hava civa.
Sahalara inmek, açılışlar yapmak, il il gezmek..

Bunların hepsinin bi nedeni olmalı tabi ki. Korkarım ülkem, yakında yine evet deseydiniz bunlar olmazdı cümlesini duyacağız.
sanırım kaosun seviyesini arttırdılar. fakat ne kadar insanımız ölürse ölsün, başkan olamayacaksın. gizli yardakcın, stepnen bahçeli de fayda etmeyecek.
kaosu çıkartan da bu orospu çocukları başkanlığı bahane edende ne biçim kafa nasıl bir beyin türü amk
patlatan cumhuriyet gazetesi çalışanı. ağlayan aynı zihniyet başkanlığa laf atan aynı ipneler ne lan bu?
Yani anlaşılamayan şey şu. Tut ki yarın başkanlık sistemi geldi.pkk, işid, dhkpc gibi örgütler toplu olarak silah bırakarak teslim mi olacaklar? Yani kaosun çözümü başkanlık mı? Eğer başkanlığın buna çözüm olacağı hususunda bu kadar eminsen demek ki kaosun da müsebbibi sensin.
vakti zamanında, ilk okuldayım, bi tane çocuk vardı.

amerigoluların dediği gibi "bully" muhabbetlerinde takılıyordu. ergen irisi ama ilkokulda bi tip.

neyse bu tutturdu başkan olcam diye, illa sınıf başkanı olcam deyip duruyor. tabi sınıftakilere de şiddet uyguluyor, bana oy verceksiniz falan (imlaya dikkat etmiyorum bu girdi de). neyse örtmenle konuşuldu falan. örtmen tamam oylama yapıcaz dedi.

millet tırsıyo tabi verdi oyu, verdi oyu. sonra bu sınıf başkanı olunca bi havalandı, anlatamam. bi gün tak etti, tüm sınıf toplandı ağzını yüzünü sikti.

ne kaos kaldı ne bişey.
kaosu seçin başkanlık gelirse kaosu ararsınız çünkü.

ayrıca bu dayatma olacaktır ve bunların hepsi bir şeylerin inşası, işte bunları o inşa ettiği şeyin altına gömmek gerek. aksi halde onun temelleri birilerinin üzerinde yükselecek.
ülkedeki canlı bombaların sebebi. başkanlık sistemine hayır!

(bkz: yargılanacaksınız)
e verin sizde şu 400 ü de kurtulun canım
atlan deve değilki bir 400 cük vereceksiniz altı üstü, mucukkksss.
aşağılık bir slogan.
(bkz: yav he he)
bu günlerde her terör saldırısında akla gelen alçak manşettir.
Kaos alayım lütfen.
Ancak o zaman şimdi sizin savunan insanlar tarafından bu hale getirilebilirsiniz.

görsel
(bkz: başkanlığın kapısı 15 temmuz gecesi açılmıştır)
Hep aynı terane.
Gelsin de kurtulalım...
görsel

Sevgili kardeşim armatör necmi bey ile saray soytarıları hakkında tarihi malumatlarımızı paylaşırken sayın kuzu'nun twitini bana gönderdi. Patlamadan sonra atılmış bir tweet.
ya başkanlığı verirsin ya da böyle her gün etrafa saçılmış et parçalarını toplarsınız. adam olun akıllı olun lan!
ya vereceksin ya da biz almayı biliriz.

ama bu olay gazozuna ilaç atılması kadar basit değil.
bugün bir etkisini daha yaşadığımız olay. yönetiminiz de , başkanlığınızda sizin olsun bize canımız yeter.

(bkz: 17 aralık 2016 kayseri talas saldırısı)
vol bilmem kaç... hedefe kadar durmak yok!