bugün

her yönüyle muhteşem aktör. buralarda pek göremediğimiz türden.

(bkz: 21 grams)
bukowski'nin sıkı dostu. barfly filminde oynamak istemiş ancak yönetmenin dennis hooper olması şartını öne sürdüğünden rolü mickey rourke'a kaptırmıştır .

daha sonra başrolünde jack nicholson'ın oynadığı crossing guard filmini çeker ve eski dostuna adar.

in the memory of
charles henry bukowski jr
i miss you.

bukowski: evlat, zor bir kadının var. böyle kadınlarla ben bile baş edemem. sen bunu nasıl başarıyorsun?
sean penn: bunu bana sen mi söylüyorsun. muhteşem bukowski'nin söylediği söze bak!
bukowski: kadınlar için binlerce sayfa doldurdum ben. tehlikeli bir kadın bence o. senin için bile
sean penn: ama yatakta çok iyi.
bukowski: adı madonna'ydı değil mi onun?
sean penn: hatırladığına sevindim..
bukowski: yatakta iyiyse onun şerefine içelim o zaman.
sean penn: peki, olur...
geçen yıl evinde ölü bulunan aktör chris penn'in kardeşi.
yetenekli kelimesinin yanında yetersiz kalacağı oyuncu.
edward norton'la birlikte, karizma ve yeteneğin bünyelerinde tavan yaptıkları iki aktörden biri.
I am sam,hurlyburly,21gram,mystic river derken kendine eski filmlerini de izleyerek hayran kaldığım sadece iyi mi?denerek çelişkiye düşüren muhteşem oyuncu.
oyunculuğu muhteşem olan aktör.
arıza aktör.
ırak'a yapılacak müdahale konusunda amerikan başkanı george busha bir mektup yazarak amerika'yı koruması için yalvaran ve 'sizinkisi bir utanç ve dehşet mirası'diyen aktör.
ayrıca eğer ben yanlış hatırlamıyorsan bir zamanlar madonna ile evliydi.
mükemmel insan ve oyuncu. işgal karşıtı söylemleriyle daha bir girmiştir gözümüze. bazen kıllığı da tutar tabi herkesin esprilere salak salak güldüğü ödül gecelerinde çıkar "komik birşey miydi bu adamın dediği" şeklinde ayar verir, kıllık yapar; kuşkusuz arıza ve star olmasından kaynaklanır bu. ayrıca çok karizmatiktir.
mystic river filmiyle gönlümde taht kuran, seyrederken o seneki oscarı elinde tutacağından emin olduğum aktör. yıllar geçtikçe hem oyunculuk performansı artıyor hem de gittikçe daha bir yakışıklı oluyor yahu dedirtiyor.
bindiği araba ise 1968 model bir chevrolet el caminodur.
katrina kasırgasında bizzat kurtarma ekiplerinde çalıştığını ntv de yayınlanan katrina belgeselinde izlediğimde bana helal olsun dedirtmiş aktördür.
bir karizma bir şeytan tüyü olmasa madonna neden evlensin bu adamla. vardır muhakkak sebebi.
Barışsever, hümanist, insan, yakışıklı, karizmatik, aktör, nokta koyduran.
richard nixon filminde bir kez daha hüzünlü ve tutunamayan insan nasıl oluru gösterebilmiş nev'i şahsına münhasır oyuncu.
çirkin ve karizmatik kelimelerinin bu kadar yakıştığı oyuncu. sisteme karşı duruşuyla arıza bir adam. 21 grams filmi unutulmazdır ayrıca.
taşıdığı tüm rollerden daha orjinal bir karakter sahibi oyuncu kişi, new orleans'ta yaşanan sel felaketinde çatır çatır çalışmış, insan kurtarmıştır. "çabuk dışarı çık lan, seninle bir yere gideceğiz." dese nereye diye sorulmaz, atlanıp gidilir tallahi.
cannes film festivali'nin bu yılki jüri başkanıdır. sigara konusunda dün basına yansıyan yasak delme girişimleriyle de ayrı bir sempati kazanmış kişidir.

http://www.ntvmsnbc.com/m...ideo=5113&cbQuality=1
asi adamın tekidir. bukowski'nin arkadaşıdır ne de olsa. kural sevmez , yasa sevmez onları delmekle meşguldür. cannes'da da bunu yapmıştır, röportaj verdiği esnada yakmıştır sigarasını. ** *
cannes film festivalin bu seneki jürisinin başkanlığını yapandır.kırmızı halıda yürürken bir duruşuyla bile kendini o muazzam kalabalık içinde belli edendir.
friends dizisinde 8. sezon 6 ve 7. bölümlerde pheobe'nin kardeşi ursula'nın sevgilisini oynamış aktör.
yüzünde daima bir hüzün ifadesi vardır. ağladı ağlıcak dersiniz.
bol tükürükle "is that my daughter in there?" diye bağırdığı sahne hafızalardan silinemez. fatih tekkeyle bir akrabalık bağı olduğuna inandığım eşsiz oyuncu.

(bkz: mystic river)
ı am sam filminde rolünü harika oynamış aktör.