bugün

allah hepsinin belasını versin .
(bkz: üç harfliler)
sbs ygs lys öss kpss Yese deee yemese de bunlar sana bi giricek güzel kardeşim
yerleştirme sınavlarıdır. niyetini baştan belli ederler büyük üstadın dediği gibi...
Eğitim sistemindeki saçmalığın kanıtı.Biz bu sistemde maalesef yarış atıyız.Bunlarda insan diyen yok.Yabancı ülkelerin eğitim sistemini kopyala yapıştır yapa yapa bu hale geldik sonunda.YGS- LYS' ye girecek biri olduğum için bu sene bayağı dertliyim.
bahaneleri hep kol bozuktu.
Hepsi şaibeli.
(bkz: asl pls)
özellikle öğrenci seçme ve yerleştirme diyerek "bir kurum vazifesini bu kadar güzel açıklar" şeklinde düşündüren kurumun yaptığı sınavlardır. şifreler, kopyalar bi yanda uçuşurken bu kurum geride kalanlara bir güzel yerleştirir.
kısacası hayat sikici denilmesi gereken sınavlardır. gençleri hamam böceği gibi yarışa zorlayan sisteme tek sözüm, bu insanların ülkenin geleceği olmasını beklemeyin!
sistem bozuk naraları attıranlardır.
bir öğrencinin eğitim hayatı boyunca girdiği sınavlar.
diğerleri iyi sınavlar ama bir ales değiller.
adil biçimde yapılmayan sınavların sıralı listesi.
ilkokul 5.sınıftan dershaneleri gidip kendilerini geliştirememesini sağlamıştır bu sınavlar.
sonra ülkemizden niye tenisçi yüzücü kaliteli müzisyen çıkmıyor diye lagaluga eder devlet büyükleri.
türk gencinin hayatını organize biçimde ele geçiren örgütün elemanları.
ösym' nin her yaş grubuna göre yapmış olduğu, geleceğe umut bağlama sınavlarıdır.
öoöts = önemli olan öbür taraftaki sınav.
türk gencinin sınavla imtihanıdır, ortaokul sıralarında başların sınavlara girmeye, sonra lisede biraz daha zor ama aynı format üzerine sınava girersin, bitmez. üniversiteden mezun olursun yine sınav, hep sınav, sürekli sınav. bu hiç bitmez. alternatif mi tabii ki yok. hayattan bezdirir, en iyisi ticarete atılmak olsa gerek.
şu an sadece bir tanesine girdiğim sınav adlarıdır. çocuğundan yaşlısına herkesin kabusu olmuştur bu isimler. bu lanet sistemin getirisi lanet sınavlarlardır.
türkiyede bir yerlere gelmek isteniyorsa mecbur girilmesi gereken sınavlardır. fakat öğrencilerin mi sınava girdiği yoksa sınavın mı öğrencilere girdiği henüz tespit edilememiştir.
hepsinin amına koyayım dediğim, türk gencinin hayatını siken sınavlar bütünü.
YeSede yemesede girilecek sınavlardır.
''yerleştirme'' sınavlarıdır.
bu sınavların hepsine gireceksiniz ama bunların hiç birine girmemiş bir adamın yanında çalışacaksınız ve o adamın duvarında sadece tarzanca ingilizce konuşabilmek için yeterli seviyede ingilizce bildiğini kanıtlayan bir belgeye benzer bir şey asılı olacak ve egosunu tatmin etmek için size çiçekleri sulatacak bu adam.
eğitim sisteminin öğrencileri nasıl da yarış atı haline getiren sınavlar serisi.
eşitsiz bir şekilde, eşitsiz şartlarda hazırlanan ve bir de üstüne üstlük fethullah gülen cemaatine soruların verilmesi göz önüne alınırsa oldukça zor bir süreç sınav süreci.