an itibariyle şehrimde yağmakta olandır. o kadar şiddetli yağmaktadır ki sesine uyandırmıştır.

şehir karanlığa gömüldü bildiğin ama olsun, hoş yağmuru izlemek ve altında yürümek.
Sağanak yağmurun süresi kısadır. Aniden başlar, aniden biter. Yani haber bültenlerinde sağanak yağış denmişse, çok korkmamak gerekir; çünkü sağanak, gün boyu süren bir yağmur çeşidi değildir. Haber bültenlerinde, sağanak öngörüsünde bulunulmuşsa, yağış yoğunluğu ve gökyüzünün görütüsü hızla değişecek demektir.
bir kısmını aralık bıraktığım perdeden, beni "acaba dindi mi? arabayı kaçırmasak bari" repliklerine iten ve eve gitmemi her saniye geciktiren afet.
(bkz: darlandım)
aniden başlayan kısa süreli şiddetli yağmurdur.
insana sokakta soğuk suyla duş alıyormuş hissi veren yağmurun bir çeşit yağma şekli.
lanet sarkisiyla hafizalara kazinmis grup. sirf bu sarki icin album bile alinmistir. daha sonra ses seda cikmamistir kendilerinden.
1996 yılında çıkan albümün şarkı listesi aşağıdaki gibi olan grup.

01-Lanet
02- Sensiz
03- Azap Bana
04- Sende Her Anim
05- Pes Ettim Gözlerine
06- Yaşıyorum inatla
07- Mahpus muyum
08- Bıktım Bunlardan
09- Gün Bugün
10- Penceremden Gördüklerim
eski isimleri jukebox olan grup. solist oben'in astronomi ve veterinerlik geçmişi vardır. gitarcı onur'un zaga geçmişi. ..okan bayülgen iyi bilir. şimdilerde Hollanda'da master derdinde.. ayrıca alper de uzun kıvırcık saçlarıyla sevilir. sağanak olarak marş müzikten albüm çıkardılar ama kaybolup gittiler; onları bilen hala bilir. hatta sözlükte bilen olması artı oy sebebidir. oben youtubeta deepskymedia adıyla bilinir. iki adet klipleri vardır sensiz ve lanet.. linkini de veriyim tam olsun.

sensiz için;

http://www.youtube.com/watch?v=4NOpQdJed5E&mode=related&search=

lanet var dilimde;

http://www.youtube.com/watch?v=DwiSFAYXEb4&mode=related&search=

sensiz,ben mahpus muyum,pes ettim gözlerine lanet gibi çok çok güzel şarkıları vardır. *
ahmet koç' un son albümünün adı. 1-2 gün oldu piyasaya çıkışı.* dün itibari ile gördüğüm ve albümdeki şarkıları görünce gözümü kırpmadan aldığım albüm. 2 cd' lik bir albümdür. ilk cd de yabancı şarkılara diğer cd' de de türkçe şarkılara yer verilmiş. daha önceki albümünde* performansı ile beğenimi kazanmış olan ahmet koç bu albümde de aynı çizgisinden gitmektedir. birçok müzisyenin katıldığı albümde bu sefer 3 adet de vokalli çalışma bulunmaktadır.

albümün track list'i şöyledir:

cd-1 (yabancı şarkılar)
1-papillion (kelebek film müziği)
2-can't take my eyes off you*
3-boat on the river
4-belle*
5-mission impossible
6-another day in paradise
7-desert rose*
8-love story
9-awaara hoon(avare)
10-the blue cafe

* vokal olanlar

cd-2 ( türkçe şarkılar)
1-beni hatırla
2-kaderimin oyunu
3-herşeyi yak
4-sakın gelme
5-kürdili hicazkar longa
6-ağlama anne
7-sevda değil
8-yağmur yüreklim
9-kan çiçekleri
10-esen yeller

enstrumental müzik sevenlere şiddetle önerilir...
1997 çıkışlı kendi adlarını taşıyan bir albümleri bulunan türkçe rock sayılabilecek tarzdaki grup. "sensiz" parçaları,dinlemiş bir çok bünyede derin anlamlar arzeder:
"sensiz batan güneş,parlayan tüm yıldızlar alay ederler hep benle
sensiz tüm insanlar,aşina bütün aşıklar alay ederler benle"
çok eski bir grup adıdır. ben mahpus muyum şarkısıyla hala kulaklarımdan silinmeyen lanet adlı şarkıları tını olarak birbiriyle alakasız da olsa mutlaka bir yerlerden bulup dinlemek istediğim müziklerin sahibi insan topluluğudur. *
Birdenbire başlayan,genellikle kısa süren şiddetli yağmur.