bugün

ülkemizde gökhan gönüldür.
(bkz: yerli cafu)
futbolda defans bloğu olarak adlandırdığımız bölümün sağ tarafında olan ve gerektiği zamanlarda hucuma verdiği destekle tanımlandırılan, genelde kısa boylu fakat hızlı ve kuvvetlı oyuncuların tercıh edildiği mevkidir.
Sağda oynar ve rakip takımın solundan gelen atakları engeller, gerekirse pas ve koşuyla sağ taraftaki arkadaşına yardım eder.
galatasarayın ölü bölgesidir bu mevki.
Oyunlarda RB olarak görebiliriz bu pozisyonu.
(bkz: okan alkan)
(bkz: sabri sarıoğlu)
sağda bekle nin kısaltılmışı.
(bkz: steve finnan)
(bkz: glen johnson)
sağ bebek diye okudum biri üstüme toprak atsın lan.
(bkz: cafu)
(bkz: philip lahm)
(bkz: lilian thuram)
(bkz: daniel alves)
bizim zamanımızda hücumda yeteneksiz olduğu anlaşılan adamların* takımdan kovulmadan önce oynatıldığı son mevkii.
sabri sarıoğlu.
dünyanın her takımında 1-2 hatta 3 adet bile bulunurken bizde 10 senedir bi tek eboue olan mevki. ulan bi sağ bek almak bu kadar zor mu . jem karacan alacağına bi erdem özgenç, daniel opare falan alsaydınız razıydım lan.
galatasaray'da bağırıyor bana adam alın diye ama sabri maxi pereira'dan daha iyi ne de olsa.
Sırf galatasaray için sağ bek olma çalışmalarına basliycam. Gunde 8 km kosu ve haftada 4 gun topla idman yaparsam 1 aya sabriyi geçerim.
Türkiye’nin gördüğü en iyisi Mariano’dur. Gözlerimizin pasını sildiği gibi sağ bek dersleri de verdi.
Defansın sağ tarafında oynayıp, hücuma çıkan futbolcudur.
Cafu dedeleri olur.
ESPN’e göre aktif en iyi 10 sağ bek
görsel
Listede necip uysal i goremedim. Cok buyuk haksizlik.