bugün

testere serisinin en agır sahnelere sahip filmi olacağı yetkili agızlrdan duyrulmuştur. çokda sabırsızlıkla beklenmemesi gerekilen filmdir.
oeehh baydi artik diye du$unenlerin gitmese de olacagi filmdir.
(bkz: bazı horozlar gune$i onlar otuyor diye doguyor sanirlar)
teaser'i yayınlanan film.

http://video.yahoo.com/watch/3190593/9023613
24 Ekim 2008 tarihinde sinemalarda görülebilecek serinin en yenisi ...
4 dakikalık videosu yayınlanan bayık film.
http://www.ekolay.net/sin...;HID=1&HaberID=565457
filmi izlemeyi düşünen bir insan olarak vereceği gerilimin dozunu bilen bir insanım.

yine aynı şeyler olacak.

yine kızlar film sırasında çığlıklar atacak.

yine altına zıçacak.

bize yakışmayacak.

neyse efendim.

yılmaz özdilimsi yazıyorum farkındayım.

kolay oluyor böyle.

ben 4 filmi de izledim.

4. filmi tam çözemedim.

bir anlatan olsa da sevinmem değil.

sevinirim.

coşarım.

zaten feci halde unutmuş durumdayım.

previsly on saw demezse sıçtım.

bir şey (bok) hatırlamıyorum.

gideceğim sinemaya...

zati gerilim var her sahnede.

çığlık var yanlarda.

bir de bu kimdi,

burası neresi,

ölmedi mi lan bu,

kim bağırıyor,

bu koku ne,

gibi sorularla ayrı bir gerilim yaşayacağım.

ayrıca demin filmin orijinal sitesine girdim.

"yuh" dedim.

sitenin girişinde 18 yaş sınırı var.

girdim içeri neyse.

videos, galery gibi bilumum tıklanacak şey var.

ben şeyi izlemek istiyordum.

traileri...

tıkladım...

bir ses çıktı.

vallaha oraya bıraktım.

bayramlıklar maf oldu...

naptınız lan siz?

siteye öyle efekt konur mu?

it herifler.

dur daha film başlamadı.

site lan bu.

18 yaşında olmayan insanlar da girer oğlum buna.

bak misal ben...

girdim.

altıma bıraktım...

(bkz: korku filmlerinin bünyeye etkisi)

hızımı alamadım.

yine aynı şeyleri yaşayacağım.

arkadaşlarla gittiysem korku sahnlerinde birbirimize gireceğiz,

dirsek darbeleriyle sol yanım çürüyecek,

sonunda ağzımızdan küfür çıkacak,

gerilim sahneleri yine bir süre aklımızdan çıkmayacak,

hatta çok etkilenen arkadaşlarımız bir süre hayatını düzeltmeye çalışacak,

"nerden başlasam kardır" anlayışı veya,

"lan olm bana da gelirse sıçarım,günahlar diz boyu, türlü oyunlarla ebemi ziker" göt korkusuyla...

şöyle bir sahne de olacak kesin.

bir dayı karanlık bir evde,

burası önemli karanlık bir evde,

bir tıkırtı duyacak,

bir sese yönelecek,

sonra o sese gidecek,

hatta elinde belki de silah bilem olacak,

o karanlıkta giderken gidecek, gidecek,

"kimse yokmuş oh" deyu kısa bir rahatlama esnasında,

biri çıkacak tak diye yakalayacak bizim dayıyı...

hatta üstüne atlayacak,

biz küfür edeceğiz.

niye ışıkları açmıyor bu salaklar deyu kızacağız.

kızdığımızla kalacağız.

sonra o yakaladığına çeşitli oyunlar edecek.

bir final yapacak,

"hasktir".

çok sevdim böyle yazmayı.

yazasım geliyor habire.

2. edit bu.

yılmaz özdil işi biliyor doğrusu.

az kaldı bu arada filme.

şafak 23.

çok küfür ettim.

millet şey diyecek.

gitme lan o kadar gerileceksen,

korkacaksan.

doğru gerileceğim, korkacağım.

ama yine de gideceğim.

neden?

çünkü bir sinema izleyicisi ne olursa olsun bu filme gitmeli.

aynı şey indiana jones ve orijinal cinayetler vb. için de geçerli.

ayrıca 4 filmi de izledim.

burada kesemem.

kesmemeliyim.

bana yakışmaz.
31 ekimde gösterime girecek olan saw serisinin maalesef finali. Şaşırtıcı bir sona sahip olduğu söylenmekte,böyle güzel gerilim filmleri zor gelir izleyelim izlettirelim.
ilki Türkiye'de 80 bin gişe yapan, devamında gişesini aritmetik olarak arttıran ve testere 4 ile gişesini 400 bine vurduran serinin -şimdilik- son halkası.

gişe rakamları, ülkedeki sinema izleyici kitlesinin daha çok "fısıltı gazetesi" ne göre tercihini belli ettiğini ortaya koyuyor.

- abi testere diye bir film izledim. olamaz böyle bi film ya! sadizmle zeka bu kadar mı iyi harmanlanır. hele bi finali var...
+ yapma ya! ikincisi çıkarsa kaçırmayalım o zaman!

en iyisi ilki olmasına rağmen, en kötüsü olan 4.sü 5 kat daha fazla gişe yaptı bu ülkede. sadizm, vahşet, zeka harmanlaması ilkinde vardı sadece, biraz da ikincisinde. geriye sadece vahşet kaldı. ama yine de merakla bekliyoruz. umarım finali iyi yaparlar.
cık cık cık, nereye gidiyor bu iş, süper bir ilk film, iyi bir ikinci film, sadistçe bir üçüncü film, zorlama bir dördüncü film derken bir de bu çıktı diyerek eleştirmekten geri duramadığım aynı zamanda gelse de gitsem diye kıpır kıpır yerimde duramadığım film.
Flyer'dan gordugumuz kadariyla, testerenin suratini kesip maske yapan varisinin kaldigi yerden devam edecegi korku serisidir.
teaser müziği mükemmel olan filmdir.
korku filmi anlayışımızı yıkan ve yerine piskopat filmi anlayışını getiren ve hastası olduğumuz seri. dizisi yapılsa lost dan daha çok rating alır mı bilinmez ama bugüne kadar ki en güzel 4 lü serinin 5. parçasıdır. ilk günün ilk seansına bileti alınasıdır.
(bkz: tavşanın suyunun suyu)
testere serisini sonlandıracak filmmiş. yeni öğrendim. nasıl bittiğine inanamayacaksınız diyor. sadece gene nasıl bir süpriz hazırladılar diye ilk günden gidilmelidir.
yaklasik 2 saat sonra ilk gosterimine bilet buldugum sayko filmdir. izlenimler sicagi sicagina burada sizlerle paylasilacaktir ey sozluk ahalisi. *
kanimca hayalkirikligi olan saw 4' e nazaran daha derli toplu bir film olmustur efenim. geriye hatta serinin ilk filmine bile giden flashback ler soz konusu. neyse cok daha fazla anlatip, gidecek olanlarin sevkini kirmak istemem. sahsi kanaatim kesinlikle en az 1 film daha var. olmali... sona erecegi dedikodulari olsa da az once izledigim film hic ayni dili konusmamakta aksine yine acik kapilar, soru isaretleri birakarak kafa kurcalamaya devam etmekte. serinin onceki filmlerindeki kadar kan cikmazsa para yok tadinda sahneler sanki biraz daha azdi bu sefer. neyse daha fazla tuyo vermeden entarimizi burada noktalayarak olmus diyoruz ve onumuzdeki halloween i beklemeye geciyoruz sevgili sinemaseverler. hala da " aga az daha agnat hele. " diyenler varsa asagiya aliyoruz. buyrun. *

--spoiler--
tunel sahnesinde " hadi lan ayni yere sigmayi niye dusunmediler ki? " demisken ilerde neyse ki bagladilar orayi. bir de polisin bogulmamak icin buldugu cozumu yuregimiz agzimizda izledik. sonlarinda yine bir surpriz yaparak ne zaman ne olacagi hic belli olmayan bir film oldugunu tekrar hatirlattilar resmen testereci amcalar.
--spoiler--

ya o degil de...

--spoiler--
o kutunun icinde ne vardi be, meraktan catlatiyonuz lan adami bekle isin yoksa onumuzdeki filme kadar. sevgili yapimci kardesim iyilikle soyluyorum, eger o kutudan adam akilli, zeka urunu biseyler cikmazsa ecdadini sikerun. bakin beyler acik konusuyorum. manupulasyon, enjeksiyon, suspansiyon yapmayin bu masum sinemaseverlere. *
--spoiler--

edit> imla.
(bkz: bir türlü bitmeyen işkence)
yarın gideceğim inşallah.

umutluyum.

bu sefer anlayacağım başka birinin yorumuna ihtiyaç duymadan.

çözdüm sayılır ilk 4 filmi.

5. filmi de anlarım inşallah.

tekte alırım bu kez.
--spoiler--
önceki 4 filmin açıklaması olan ve yeni kurbanların ve olayların olacağını gösteren filmdir. artık hiç bir şekilde acıma yoktur, kurtuluş imkanı neredeyse bulunmamaktadır. afişinde yer alan jigsaw'ın yüzünü maske yapmış adam yoktu filmde. onu çok beklemiştim ama yokmuş meğer. anladığım kadarıyla ve kurgulardan çıkardıklarıma göre saw 8, son olacaktır. * *

başından beri komiser hoffman'ın jigsaw'ın yardımıcısı olduğunu öğrenince insan hiç şaşırmıyor çünkü olay yerlerini hemencecik bulmak imkansız yani olayların yerini o biliyor ve onun sayesinde buluyorlar.film güzeldi ama öncekilere nazaran daha az kanlı sahne vardı ve daha az kafa yorduk. öncekileri anlamak için bütün gece düşünüyordu insan.
--spoiler--
gittik izledik.. çok karışık bir seri olduğu için uğraştırmayın beni işte alayı spoiler..

--spoiler--
bu film daha çok önceki filmleri izleyicinin kafasında bütünleştirici bir film olmuş.. artık resmi olarak önceki 4 yapımla ilgili soru kalmıyor insanın kafasında, zaten filmin yarısına yakın kısmı da flashbacklerden oluşmakta.. dedektif hoffman'ın jigsaw ile nasıl tanıştığı ve nasıl bir katile dönüştüğü işleniyor.. diğer yandan da 4. (ve tabi ki 3.) filmin sonunda ayakta kalan dedektif strahm'ın, binadan sağ çıkan ve kahraman haline gelen göt kafa hoffman'a inanmayıp, kendi önsezileriyle jigsaw'ın son yardımcısını bulmaya çalışmasını izliyoruz.. ki kendisi sonunda haklı olduğunu, hoffman'ın jigsaw'ın yardakçısı olduğunu çıkartıyor ortaya..

bütün bunların dışında bir de adet yerini bulsun diye bir arada kurtulmaya çalışan, ve tabi ki geçmişlerinde bir haltlar yemiş, 5 gariban var.. jigsaw'un onlarla oyunları bu filmde hakikaten güzel, ve bu oyunların sonu da çok ustaca bağlanmış bence..

asıl karakterler hoffman ve strahm'a gelince.. strahm kendisi için hazırlanan kurtuluş reçetesini salakça hoffman'ı itiyor ve feci şekilde can veriyor..

efendim ortaya çıkıyor ki, bütün bunlar jigsaw'un planıymış, kendisi en baştan beri strahm'ın kafayı bu davaya takıp, dosyaları felan çalıp, binaya getireceğini biliyormuşmuş..
bu olmamış arkadaş.. zorlama bence.. sen strahm'ın ilk tuzaktan kaçıp, kafayı bu davayla bozup, dosyaları mosyaları çalıp çırpıp, her bokun döndüğü binaya kendi başına gidip, dosyaları da oertaya, ölümü sonrası kendisinin jigsaw'un son yardakçısı gibi gösterecek şekilde bırakıp, sondaki kutuya da girmeyip gebereceğini öngöremezsin.. istersen jigsaw ol, istersen manyağın kralı ol..

sonunda 6. film nereden başlayacak, şu noktadan:
jigsaw'un son yardakçısı kurtuldu, ve polis yanlış, ve ölen, strahm'ın bu kişi olduğunu sandığı için tamamen temiz bir şekilde kurtuldu.. ayrıca kendisine bir kutu bırakılan ve kutunun içinde ne olduğu sır kalan bir de eski miss jigsaw var. sanki 6. filmde bunlar beraber çalışacakmış gibi bir izlenim bırakıldı..

bir de olay akışıyla ilgisiz bir kaç takıldığım noktayı belirteyim..

lan manyak melez karı! sen ne demeye ikinci odada gözlüklü kel herifi bayıltırsın? sadist misin? iyi kötü bir kişi zaten dışarıda kalmış o sırada (gerçi o da şansa kurtuldu ama) niye bir kişiyi daha sırf kıllığından ölüme yolluyorsun.. çok güzelsin ama yukarıda allah var..

ya sen salak emlakçı.. zaten kötü kalpli birisin, son odaya geçmeden ne demeye melezi satıp onu indirirsin? her odada belli ki dövüşüyorsunuz, dövüşeceksiniz.. niye bu ihtimali düşünüp de daha kolay altedilebilecek melezi harcarsın? düşene bir de sen vur, harca eroinman piçi.. nerdeee..

ve son olarak da strahm hıyarı.. ulan ben senin kadar olay geçireceğim başımdan, jigsaw git camdan atla dese ölümüne atlarım.. sen nasıl hala 'gir' denilen kutuya girmiyorsun, üstüne bir de düşmanını sokuyorsun oraya.. oh müstahak sana, mal herif..

ben de çok atıp tutuyorum ama ''aha bak görürsün bu da kötü çıkacak.. dedi dersin..'' dediğim karı 10 saniye sonra öldü.. olur öyle arada..
--spoiler--

saw manyakları kaçırmasın olm, süper film yine de.. ama 4 daha hoştu sanki.. 1'in eline zaten kimse su dökemez..
dün vizyona girmiş olan testerenin son versiyonu. izlemek için evden çıkıp sinemaya kadar kendimi yormamı sağlayamadı henüz ama ilerki günlerde bilinçaltıma karşı koyamıcağımı biliyorum.
bazı duyumlarıma göre serinin son filmi olmayan korku/gerilim.
(bkz: inşallah)
ilk 4 filmle ilgili soru kalmıyor akılda yargısının aksine hala bir çok kişinin düşündüğü "ilk filmdeki doktor Gordon a ne oldu?" sorusunu cevaplamamış film.
bu gazla çift haneyi görebilecek filmin 5.si ,
1. filmin verdiği izlenebilirliği vereceğini beklemediğim film.
--spoiler--
testerenin büyük bi hayranı olarak ilk gün yani dün koşa koşa gittim filme. 4ün sonunda jigsaw hoffman'a sınanmadan gideceğini mi sandın falan diodu..onu bekledim ama o herhalde 6ya kalmıs..ayrıca her filmin sonunda yok artık hade beee falan bi tepkiler vereceğimiz olaylar olurdu bu sefer o da yok.. zeka ürünü pek bişe göremedim açıkçası..o beş kişilik oyunda yani son kurbanlar çok yalan geldi bana..sırf olmus olsun diye..açıkçası begenmedim filmi büyük bir hayran olmama rağmen..heralde bunlar da lost yapımcıları gibi ne yapsak tutar mantığına döndüler..yani üzülerek söylüyorum olmamış arkadaşım..
--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar