bugün

Paketi 2-3₺ arasında satılan ve 1 haftadır içmekte olduğum hoş sigara.
anacığımın sarmaları. çekirdeksiz üzüm yaprağından yapılan makbuldür.
ege usulü zeytinyağlı olanı makbuldür. bakın annem diye demiyorum kadın muhteşem yapıyor. etli olanını pek sevmiyorum.
Aranizda buna dolma diyen hayvanlar var yapmayin. Sarimsakli yogurt ile su saatte olsa soguk soguk gomsek.
Olsa da yesek..
en sevileni elbet asma yaprağından yapılanı ve fakat günümüzde pek bilinmese de eskiden fındık, ayva, ebegümeci, ıspanak, at kestanesi, yeşil salata ve dut yapraklarından da yapıldığı kayda geçmiş.
Güzel olmayan Türkler tarafından abartılan yemektir. Yok neymiş zeytinyağlısı güzelmiş. Hadi ordan aq yemek cahilleri.
Şu güzelim sarmaya dolma diyorlar ya boğazlayasim geliyor oyle diyenleri.
görsel
Sıkıntıdan sarılandır.
(img:#2229075)
Rahmetli dayımın en sevdiği yemekti.
görünce canım çekti..
her sarma queen ravenna'nınkine benzemez. "kulampara sarması"ndan hazer ediniz.
Bayram boyunca annemde bol bol yedim çerez niyetine. Onun dışında hep hazır alıyorum. Haliyle de hiçbir zaman sarma tadı alamıyorum.
çok güzel görünen, ince işçilik olan sarmalardır. kraliçenin ellerine sağlık.
sarma ne haldeyim.
sarma kederdeyim.
sarma yangınlardayım zaman zaman.
Birazdan yudacam.
Bir ara sarma içini ekmekle yediğim için sarma sarıldığında evde durmam yasaklanmıştı. Sırf içini yiyebilmek için sarmayı öğrendim. Olsa da yesek şimdi salçalı salçalı.
arıza çıkartmak istenen kişinin dolaylı yollardan karşısındakine sataşması da denebilir.
ehli keyifin 3lü sarması, sigara içenin tütün sarması.
rızla kimyasal içerik taşıdığından tütünde arap kağı tercih edilmesi daha uygundur.
sarılarak yapıldığı için bu ismi almış olan yemek.
Şüphesiz ki Uludağ sözlük sarma gününe benim de zeytinyağlı sarma pişirerek katıldığım başlıktır. Herkesle kapışırım bu konuda.
görsel