bugün

Şüphesiz ki Uludağ sözlük sarma gününe benim de zeytinyağlı sarma pişirerek katıldığım başlıktır. Herkesle kapışırım bu konuda.
görsel
sarılarak yapıldığı için bu ismi almış olan yemek.
arıza çıkartmak istenen kişinin dolaylı yollardan karşısındakine sataşması da denebilir.
ehli keyifin 3lü sarması, sigara içenin tütün sarması.
rızla kimyasal içerik taşıdığından tütünde arap kağı tercih edilmesi daha uygundur.
Bir ara sarma içini ekmekle yediğim için sarma sarıldığında evde durmam yasaklanmıştı. Sırf içini yiyebilmek için sarmayı öğrendim. Olsa da yesek şimdi salçalı salçalı.
Birazdan yudacam.
sarma ne haldeyim.
sarma kederdeyim.
sarma yangınlardayım zaman zaman.
çok güzel görünen, ince işçilik olan sarmalardır. kraliçenin ellerine sağlık.
Bayram boyunca annemde bol bol yedim çerez niyetine. Onun dışında hep hazır alıyorum. Haliyle de hiçbir zaman sarma tadı alamıyorum.
her sarma queen ravenna'nınkine benzemez. "kulampara sarması"ndan hazer ediniz.
görünce canım çekti..
Rahmetli dayımın en sevdiği yemekti.
Sıkıntıdan sarılandır.
(img:#2229075)
görsel
Şu güzelim sarmaya dolma diyorlar ya boğazlayasim geliyor oyle diyenleri.
Güzel olmayan Türkler tarafından abartılan yemektir. Yok neymiş zeytinyağlısı güzelmiş. Hadi ordan aq yemek cahilleri.
en sevileni elbet asma yaprağından yapılanı ve fakat günümüzde pek bilinmese de eskiden fındık, ayva, ebegümeci, ıspanak, at kestanesi, yeşil salata ve dut yapraklarından da yapıldığı kayda geçmiş.
Olsa da yesek..
Aranizda buna dolma diyen hayvanlar var yapmayin. Sarimsakli yogurt ile su saatte olsa soguk soguk gomsek.
ege usulü zeytinyağlı olanı makbuldür. bakın annem diye demiyorum kadın muhteşem yapıyor. etli olanını pek sevmiyorum.
anacığımın sarmaları. çekirdeksiz üzüm yaprağından yapılan makbuldür.
Paketi 2-3₺ arasında satılan ve 1 haftadır içmekte olduğum hoş sigara.
Lahana sarmasıysa özellikle her saatte harika gider. Olsa da yesek.
Nerden aklıma geldi bu saatte..
zeytinyağlısı makbuldür.

görsel
Sarmak ustalık ister. Evet.