bugün

ey gidi10 yıl öncelere kadar babamın fiskobirlikte çalışması nedeniyle bayramlarda paket olarak verilenlerin arasındaydı. Bi'ara tüm çikolatalara sarelle diyordum bu markadan dolayı.
10-12 yıl önce nutellayla yarışabilecek tada sahip olan ancak şimdilerde vasatın altına düşen çikolatadır.
sarelle varken neden nutella alınır ki, diye düşündüren markadır.
Bi boktan anlamayan ama anlıyormuş gibi direten nutella özentilerinin asla alıp denemeyi düşünmediği markadır.

ikisini yanyana alop denemiş biri olarak sarellenin tadının gayet tatmin edici olduğunu yazmama gerek yok ancak zevkler tartışılır tabii. bu yüzden bana göre güzel bir tada sahip ki en önemli şey bu.

Tadı dışında diyeceklerim yani tartışmaya bana göre pek de açık olmayan diğer artıları.

1 nutella'dan daha başarılı bir kıvamı vardır. nedeni trans yağ kullanılmamasıdır. o yüzden dolaba koyduğunuzda sarelle hala yumuşakken nutella taş gibi olur.. şimdi neden dolaba koyalım ki dolaba konmaz ki o. demeyin. dolaba konmamasının nedeni taş gibi olması ondan dolaba koymayın deniliyor. yoksa dolaba konan her ürünün tüketim ömrü ve tazeliği de korunmuş olur.

2 daha saglıklı olması. giresun ve ordu fındığı kullanıyor. ve birinci kalite kakao kullanıyor. kakao ortalaması nutelladan daha fazla. bu çikolata oranının daha yüksek olduğu anlamına gelir.

3 trasn yağ ve koruyucu katkı maddesi yok. bunu açıklamayayım isterseniz

4 ambalaj tasarımı gayet başarılı. zaten dünye bilmem ne zımbırtısından ödüllü bir ambalaj tasarımı var.

5 ve en önemlilerinden biri... yerli malı olması. nutella gibi avusturya (evet avusturyalılar aldmıs en son italyan arkadasımın yalancısıyım) malı değil.
Bayıldığım lezzettir. Olsa da yesek denilen harika Çikolatadır.
Türk nutella'sıdır. Mide fesadı geçirene kadar yemişliğim vardır. Hey yavrum kaç nesil büyüttü be...
Nutella'ya göre yağ oranı düşük daha sağlıklı ve kaliteli bir çikolata kremasıdır.
Tat açısından nutella dan bin kat iyi. Ama bizim ergenler 9gag tipi yerlerden özenip nutellaaağ diye salyalarını akıtıyor. Yahu yavrucuğum onlar överler haklıdırlar, sen niye gaza geliyorsun. Belçika dan gelen nutella yı yedikten sonra buradaki nutellanın tadı 3 gün kalıcı 5 liraya satılan parfüm gibi yavan geldi.

Tanım; bir çikolata markası.
çocuk iken mahallemizde kakaolu fındık kremaları vs. ürünlerin genel adıydı. bunun bir marka olduğunu çok sonra öğrendik.

tanım: çikolata markası.
çocukken bunlar bardakta satılırdı. her market alışverişinde evin en nazlısı olarak 2 bardak kavanoz karışımı kutudan aldırırdım.
sarelle eskiden daha kaliteliydi.şimdi de güzel ama fiyatları biraz yüksek tadelle gibi.sanırım 9-10 liradan aşağı değil.
Nutella gibi ilk açıldığında üstünde yağ birikintisi yoktur, nutellada olduğu gibi yerken yağ tadı gelmiyor, daha lezzetli ve daha yumuşak kıvamda. Bu yüzden nutelladan daha iyi bence.
nutella'dan çok daha lezzetli olan markadır. bir de gofretleri, çikolataları da var onlar tapılası bir lezzete sahip.
Kaliteli çikolata ve gofretler üreten marka.

Ordulu bir arkadaşım var ordan gelirken bi gofret getiriyodu. 15 günde bir sarelle fabrikası bi gofret üretiyomuş. Bu gofret öyle marketlerde raflarda satılan bi gofret değil zaten ambalajı falan da yok bi kese kağıdına koyuyolar. Ama ben hayatımda o kadar lezzetli bi gofret yemedim. Her gittiğinde istiyodum ama sürekli üretilmediği her zaman bulunabilen bir gofret değilmiş.

Olsa de yesem ya aklıma düştü şimdi.

Bunun dışında her ürününü severek tüketiyorum. Hem de yerli malı.
Bir tek sarelle kaldı elimizde doğal.
torku varken esamesi okunmayan dandik marka.
Ooo muhalifler burayıda basmışlar *
gereksiz pahalı, hiç bir konuda torkuya rakip olamaz.
gereksiz pahalı, hiç bir konuda torkuya rakip olamaz.
Tadına bayılırım.
Sınıfının en kaliteli, en sağlıklı, en lezzetli ürünüdür. Birkaç lira pahalıdır ama o farkı hak ediyor. Nutellada tuhaf bir tat var. Banada daha şekerli ama nutelladan iyidir. Ülker çokokremin esamesi okunmaz zaten. Sarelle gerçekten bu işin piri.
Torkudur efendim.
nutella ile kıyaslanamayacak kadar kaliteli, doğal ve lezzetli olandır.
Reklamı ürkütücü.

(bkz: konuşan cenin)
Şu an piyasada kendi kategorisinin en iyisi ve bunun farkında olduğu için çok pahalı.