bugün

yeni bir can, yeni bir kan.

(bkz: hoş geldiniz)
ulu sözlükte yazar olması mutluluk yaratmış dost, arkadaş, devrim insanı.
kullandığı nickin aksine canavar değil melektir.* değerli dosttur. iyi ki vardır..
çözümsüz gözüken olaylar için, inanılmaz yardımcı fikirler süren bir yazar.

(bkz: hmm etkileyici) *
bedenen uzaklarda, ama gönlü eskişehir'de ve eskişehirspor'da olan hemşeri *.
(bkz: geliyorlar efendim durduramıyoruz)

canavar koktu anasını satayım. hoşgeldin bu arada.
Ey dost nerelerdesin! sorusunu yöneltmek istediğim yazar. uzun zamandır kendisi ile görüşemiyor olmamızdan dolayı ergenekoncu diye tutuklandı diye korktum ancak korktuğum başıma gelmemiştir.*
allh'ım inşallah sınavlarından geçer, amin dediğim sözlük yazarıdır. *
tanımam etmem ama sanıyorum bir umut sarıkaya severi.*
itk mezunu olduğu her halinden belli olan izmirli yazar. *
aklına uymayanı troll olmakla itham etmekten fazlasını yapması beklenen canavardır.
sözlük ortamında ilk ayarı kendisinden yemem yüzünden aramızda bir bağ oluşan yazar.
kafasına esen yazarın rumuz altına "hakaret ediyor", "ayol troll bu troll", "cahil" vs. gibi saçmalıklar zırvalayan çakma sosyalist ergen yazar.
önceden başlık altıma gelerek "troll bu" deyip kaçan, şimdi de beni insanlığa davet eden pek bir düşünceli ergen yazar.

beni, "2-3 kişi yüzünden bir etnik gruba düşmanlık beslemekle" itham etmiş, ardından da "aman dinimiz böyle şeyleri yasaklamıştır, türklükte böyle şey yoktur" diye beylik lafları sıralamış.

kendisi gibi sosyalist bozuntularının ne din ne türklük ne de atatürk umrunda olmadığını bildiğim için, 1980 öncesi şehirdeki, 1980 sonrası dağdaki askere kurşun sıkan eşkiyaya bile "devrimci" diye sahip çıkma potansiyellerinin farkında olduğum için samimiyetine zerre inanmıyorum. kendisini de kendisi gibi olmaya çağırıyorum.

bu pisliğin önüne geçemiyorum madem, kurunun yanında yaşın da yanmasını savunurum sayın yazar. senin gibi taviz üstüne taviz vermeyi savunmam. senin gibilerin bu mevzularda hassasiyetleri olmadığını bildiğimden, anlamanı da beklemem. senin gibi "özgürlük özgürlük" diye anıran sözde düşmanın, özde yoldaşın liberaller memleketin anasını siktiler tAViZ VERE VERE.

sen bilmezsin, eskiden "kürtçe konuşacam" diye inat edenin anasını bellerlerdi. şimdi benim verdiğim vergilerle devletten ödenek alan trt kürtçe yayın yapıyor. kurslar açıldı, gazeteler var. hani kürt bölücülüğü durdu mu? taviz tavizi doğuruyor. en sonunda da tavizden hak doğacak. senin gibi düşünenleri ayakta sikiyorlar diyecem ama tabi senin sikinde olmadığını biliyorum.

yavuz şia ayaklanmalarını nasıl bastırdıysa, kuyucu murat paşa celali isyanları'nı nasıl bastırdıysa, atatürk dersim isyanı'nı nasıl bastırdıysa, bu son isyanın da öyle bastırılmasından yanayım. dinimin de, atalarımın yolundan giderim. sen hiç merak etme.

aç biraz tarih oku. tarihte bu milletin başına bela olanların akıbetlerini bir araştır.

bu memleket için bedel ödemeyen senin gibilere atıp tutmak bedava. bizim gibi başında bayrak dalgalanan 1-2 tane mezarın olsa o zaman görürüm seni.

millete yüzsüz yüzsüz akıl vermeye kalkmadan aklını başına devşir.
bu ülke hakkında çok süper fikirlere sahip olan ancak nedense tüm fikirlerini beylik laflarla ifade eden, "ben ergen değilim ki ama" diye isyan etmiş bünye. o zaman en baştan yaşının adamı olacaksın sevgili organizma. cahil cahil ötmeyeceksin.

80'leri ben gayet iyi bilirim. o yıllarda aklımız baliğ olduğunda, ailemin yarısı cezaevlerinde, yarısı sıkıyönetim polis merkezlerinde işkenceden geçiyordu. senin gibi tuzu kurulardan değildik anlayacağın. "goministler kötüdür" lafını duyarak değil, o kızılların işlediği cinayetleri, barbarlıkları birebir tanıklarından dinleyerek büyüdük. hani bugün senin gibiler için hazırlanan televizyon dizilerinde kahramanlaştırılan o kızıllar var ya, ha işte onların ne bok olduğunu, bizzat onların devrimci şiddetine maruz kalanlardan dinledik.

sosyalist olmadığını da iddia etmiş kendisi ama cumhuriyet tarihinin en azılı komünistlerinden olan, kanun kaçağı marxistleri bakanlık binasında sakladığı ifşa olmuş, avukat kenan öner tarafından mahkemede maymun edilmiş hasan ali yücel'i de(çok şükür ki o herifin yetiştirdiği nesillerden değilim) arada yüceltmekten geri durmamış. yakıştı mı senin gibi tarih profesörüne?

trt'de günde yarım saat yapılan yabancı dilde haber bültenlerinden dem vurup, 24 saat yayın yapan kürtçe televizyonu haklı çıkarmaya çalışmış. kendisinden daha iyi bir argüman beklemiyordum, ne yalan söyleyeyim. ona buna "komiksin" derken, kendin dikkat etsen biraz, cahilliğini one çıkarmasan. benim paramla, benim rızam olmadan "kürt sorununu bitireceğiz" diyerek kuruldu bu televizyon. hani, bitecek gibi görülüyor mu?

"bu vatan üzerinde yaşayan herkes türktür" demişsin. hani kürtlere "ne mutlu türküm diyene" lafını söyletebiliyor musun? "türküm" dedirtebiliyor musun? cahil cahil konuşma allah aşkına.

askerliğini de daha yapmadığını belirtmiş bu organizma. iyi hadi yapmamış ol. nasıl olsa yaptırırlar bir gün. ne yaptın bugüne kadar bu ülke için? vergi kaçıramazsın zaten. o vergiyi her alışverişinde ss alıyorlar. istemesen de veriyorsun. onu geçtim hakkaten bugüne kadar ne yaptın bu ülke için? ilkokuldayken eline zorla tutuşturulan kızılay fitre zarflarının içine bozuk para koymaktan başka ne yaptın? en basitinden gidip bir dağ başına bir fidan diktin mi? onu bile yapmaktan acizsin, burada kalkıp ötmeyi iyi biliyorsun. gittin mi hayatın boyunca bir gaziler evine? veya hastanede bir gaziyi ziyaret ettin mi? veya bir devlet kurumuna üç kuruş bağış yaptın mı? "yok ben çalışıyorum, vergimi ödüyorum" dersen derim ki, biz de çalışıyoruz yavrum. üstelik dünyanın dört bir yanına ihracat yapıp türk mallarını satıyorum. şu kriz zamanı fabrikadaki 120 işçi işsiz kalmasın diye, mesai bitiminden sonra geceyarılarına kadar çalışıyorum. vergimi de çatır çatır ödüyorum. bu işler öyle boş boş ötmekle olmuyor.

dedim ki ailemizden 2 tane fidan gibi genci kara toprağa verdik, senin gibi tuzumuz kuru değil dedik. o iki tane fidan gibi genç bizim ırkçı fikirlerimiz yüzünden mi öldüler dağda? ben mi kurdum onları öldüren cinayet şebekesini? Komünistlerin arasında palazlandılar, liboşlar tarafından görmezden gelindiler. Şimdi de benim askerimin katilini dağdan indirip, 25 senedir devlete karşı yürüttüğü isyanı "kardeş kavgası" diye yutturacaklar. senin gibilerin ağzının suyu aksa da, yemezler yavrum. şehit aileleri olarak sokağa dökülüp, hesabını sormasını biliriz.

benim gibilerin varlığı üzülmek için yeterli sebepmiş. o zaman senin gibiler daha çok üzülür. bu milletin gözü açıldı bir kere. senin gibilerin bu milletin mukaddesatına sövenleri, birliğine göz dikenleri yücelttiği yetti artık. bıçak kemiğe dayandı. yakında birilerinin gırtlağına dayanacak.

senin gibilere laf anlatmak, deveyeye hendek atlatmak gibidir. gözün körleşmiş, ben vıcık vıcık milliyetçiyim belki ama sen ondan daha beter, daha iğrenç ne idüğü belirsiz bir politikanın kölesi olmuşsun. sana hayatında başarılar dilerim.

yarın bir gün tarih bizi iyi mi hatırlar, kötü mü hatırlar bilmem ama bundan 85 yıl önce senin gibi binlerce işbirlikçi haini darağaçlarında sallandırmış ulu önder'i sevgiyle anıyorsak, demek ki doğru yoldayız sevgili ergen.
1980 öncesi milliyetçi gençleri amerikan piyonu ilan edecek kadar cahil, gözü dönmüş bir bünye.

kendisine ne düşünüyorsak, ne savunuyorsak açık açık söyledik. ama kendisi karşımızda habire oraya buraya kıvırdı. en sonunda çıktı ortaya ne halt olduğu.

aferin senden çok iyi hukukçu olur. yürü koçum. bol bol terörist beraat ettirirsin.
garip şekilde havalara girmiş, sidik yarışında galip gelmiş ilkokul bebesi ayarındaki bünye. yavrum senin derdin tartışma kazanma, ayar verme falansa baştan söyleyeydin. tamam senden ayar da yedim, sidik yarışına çevirdiğin tartışmayı da sen kazandın. ama nedir bu hırs? ergen lafına iyice kafayı takmışsın. yaran mı var da gocunuyorsun?

aç benim girdiğim entryleri komple oku, daha çok malzeme çıkar sana. hazır okumuşken eksi artı bir şeyler ver.

tartışmanın başından beri ortaya adamakıllı bir bok koymadan, "milliyetçilik bok, kaka. kürtler kardeşimiz." demekten başka bir halt etmeden buraya kadar geldin. ben sana düşüncelerimin, nefretimin sebebini anlattıkça, saçma sapan yorumlar yaptın. şimdi de sağdan soldan malzeme topluyorsun.

toplama demiyorum. önce ev ödevlerini bitir, sonra yatma saatin gelene kadar topla malzemeni. abinin işi gücü var şimdi.

ulan kimlerle uğraşıyoruz da haberimiz yok mnskym.
nerelerde olduğunu merak ettiğim sesi soluğu kesilmiş insan.

görürsen, bir haber et yiğidim.
güncel Önemli Başlıklar