bugün

samsung wave'in aksine tft lcd ekranlı olan, dokunmatik ekranlı mobil telefonu.
(bkz: http://www.letsgomobile.o...lefonu/2373/samsungwave2/)
samsung wave'in 2. serisi olan, s8530 koduna sahip süper telefon.
bu telefona sahip olanların . donanimhaber. com/m_44954273/mpage_1/tm. htm adresinde bir çok ipucu bulması mümkündür.
tam bir multimedya canavarı. eğlendiriyor, yardım ediyor, iş yapıyor ve şaşırtıyor. dumurlardan dumurlara gark ediyor. tek kusuru bada'nın henüz çok yeni olması. henüz bir efsane değil, ama siemens sx1'de ilk çıktığında bir efsane değildi.
muadileri arası'nda nokia'nın daima geri kaldığı Samsung telefonları'ndan sadece birisi , Symbian işletim sistemi mi gördünüz ? O telefonu bada veya Android işletim sistemine sahip cihazlarla karşılaştırmayın. Telefon fabrikasyon olarak Bada işletim sistemi ile geliyor lakin gerekli teknik bilgi ve tecrübeye sahipseniz win. mobile ve android da hi kurulabilmektedir.
Akıllı telefonların en iyilerinden biri. Şu an ki tek kusuru Flash Player'in güncellenememesi, onu da samsung en kısa sürede çözecekmiş, ben öyle duydum.
Bada * işletim sistemine sahip, wave * serisine ait telefondur.
Kullanıcıları Bada' nın 2.0 sürümünü beklemektedir. işletim sisteminin betası bile kullanıcılarını heyecanlandırmaya yetmiştir. iphone 4' e göre üstün bir telefondur. Görüntülü görüşme özelliği, hafıza kartı desteği, bluetooth 3.0 özelliği ile iphone' un önünde yer alır. işlemcisi 1 ghz' dir. Ekranı 3,7 inc - yaklaşık 9,5 cm - olup, super clear lcd diye anılmaktadır. Java desteği vardır. Flash player desteği şimdilik yoktur, işletim sisteminin yeni sürümüyle beraber geleceği söylenmektedir. Kies adlı programla veya telefondaki samsung apps adlı uygulamayla beraber telefona içerik, uygulama yüklenebilmektedir. Örneğin Pes 2011 adlı uygulama avrupa mağazalarında yaklaşık 8 aydan beri bulunmaktadır. Türkiye mağazasında ise hala yoktur.
büyük bir hevesle aldığım buna karşın 3 gün kullanmadan üst üste iki kez servise giden sinir telefon.
yaklaşık 8 aydır kullandığım telefon.
şu ana kadar bir kusuru olmadı telefonun. fotoğraf çekimi başarılı, videosu başarılı, mp3 çalar, radyo başarılı. bada işletim sistemi gerçekten stabil, bununla birlikte maalesef uygulama geliştiriciler bada'ya teveccüh göstermedi, dolayısıyla uygulama açısından gerçekten çok büyük eksiklik var. eğer samsung bada'ya destek sağlayabilirse wave serisi yaşayabilir. wave II de buna dahil. şu anki fiyatıyla (800 tl altında) bence alınabilecek en iyi orta sınıf telefonlardan biri.
tek sorunu, samsung apps'tir...
bas ucunda duruken geceden sabaha kendi kendine dokunmatıgı bozulabilen telefon.**
bada işletim sistemli olduğu için pek bi işe yaramayan telefonum.
dünyanın en gereksiz telefonudur.bada işletim sistemi tutmadığı için telefonda şuan uygulama adına bir şey yok. aldığım gün bana şiddetle tavsiye eden telefoncuyu gözlerinden öpüyorum.

not: abi bazen alarmı da çalmıyo en acı vereni o.