1. 1.
  siemensin çıkarmış olduğu en iyi telefondur. simbian işletim sistemine sahip olan bu telefonda ayrıca bluetoot java mp3 çalar mmc kart yuvası ve teknolojinin gerektirdiği her şey var.geniş ekranı ve mükemmel kamerası ve kusursuz tasarımıyla siemens sx1 hastası olunacak bir telefon. ancak tuş takımının konumu nedeniyle ön yargılı yaklaşılmış ve kullanılması zor olarak düşünülmüştür ancak kullananların en fazla 1 ay içinde alıştıkları tesbit edilmiştir
  1 -2 ... galleon
 2. 2.
  garanti dışı sayılıp, tamiri için tam 590 ytl istenen cep telefonu.

  bir buçuk yıl sonra gelen edit: (kendisi ikinci sx1 im olup, 1.5 senedir bir köşede yatmaktadır. acilen mmi board aranmaktadır.)
  1 -2 ... yoga yapan mistiq kedi
 3. 3.
  hayatımın hatasını yaptıgımı dusunduren absurt bir telefondur!2 ayda bir sistem hatası verir!aklı olan bu telefondan uzak durur!
  edit: gene serviste..
  edit2: geldigi gibi gene servise...
  1 ... dave mustaine
 4. 4.
  16 bit tft ekranı, bluetooth, dahili video player, mp3 player, loudspeaker gibi özellikleri bulunan siemens'in series 60 cihazı.
  1 ... 6.4.r.1.$.h
 5. 5.
  aynı anda symbian ve ikinci işletim sistemi linux (qtopia) çalıştırabilen cep telefonu,severek kullandığım model.

  http://www.youtube.com/watch?v=4ocov5cgqoo+

  oha diyorum.cep telefonu değil bilgisayar mübarek. *
  1 ... yoga yapan mistiq kedi
 6. 6.
  symbian işletim sistemi kullanmasından dolayı bir çok yazılımı çalıştırabilen ve tasarımıyla dikkat çeken karizma telefon.
  ... elendil
 7. 7.
  Bir telefondan beklenebilecek her şeyi yapan dünyadaki en ilginç tasarımlı cep telefonu. Gayet komple bir alettir ve ortamlarda son derece ilgi çeker. Buna rağmen nintendo ds sevdamdan dolayı çok ucuza satmaktayım kendisini *. Hüzünlü hüzünlü duruyor bilgisayarın yanında saatlerdir. Bluetooth, radyo, mp3 player, kamera, symbian işletim sistemi gibi birsürü özelliğe sahiptir.

  (bkz: siemens sx1)
  -1 ... elendil
 8. 8.
  hayatım boyunca bir daha asla bir siemens ürününü kullanmama kararı aldıran telefondur.
  tam 10 ay dayanabildim. bu süre içerisinde 2 adet sx1 kullandım, çünkü birincisi aldığımın ilk haftası arızalandı ve yenisiyle değiştirildi. ikinci sx1'im de 10 ay içerisinde 4 defa servise gitti.
  "belki de sen hayvansın" diyenler olabilir. ilk cep telefonumu 2000 yılında aldım ve sx1'den başka 3 değişik telefon kullandım. hiçbiri bir kere bile bozulmadı, servise gitmedi.
  ... kereste
 9. 9.
  arka pil kapağının tırnaklarının kırılması, sağından solundan boyalarının soyulması, bataryasının ölmeye başlaması ve bu sabah düşürmek suretiyle kamera tuşunun olduğu yan tarafından kasasının kırılmasına rağmen hala çok düzgün çalışan, 3 senedir iyi - kötü anlarımda her daim yanımda olan, kasasını yeniledikten sonra bir kaç sene daha kullanmaya devam edeceğim cep telefonları efsanesidir.

  siyah renklisi halen ortamlarda çok dikkat çeker. masaya konduğu zaman aaa ne güzel telefonmuş diye başlayıp bunla mesaj yazması zor olmuyo mu diye devam eden muhabbetlere gebe olmakta. (bkz: seviyoruz)

  üretiminden beri geçen 4.5 yıla rağmen hala nokia nın en iyi (!) takozlarına taş çıkartan performansta çalışan telefondur, zira 2 gb mmc ve xelibri kulaklıklarla mp3 çalardan farkı kalmamaktadır.

  (bkz: nazar değmesin)
  1 ... yoga yapan mistiq kedi
 10. 10.
  uzun süredir arızalı duran, üzerine nokia 3650 aldığım * * ama 3650 ye 1 hafta dayanamayıp, onarıp yeniden kullanmaya başladığım efsane.

  olay şöyle gelişti. uzun biraz ama sıkıcı değil, sonuna kadar okuyun lütfen.

  2 mayıs 2008 günü... gayet sorunsuz kullandığım siyah sx1 im, yoğun bir mesajlaşmanın ortasında iken, bir mesaj gelince aniden dondu. açıyorum kendi kendine donuveriyor, alt kısmına baskı yapmayınca da çalışmıyordu. ne olduğunu anlamayıp koydum bir köşeye...

  aradan bir süre geçti ve açılıp donan telefon artık hiç açılmamaya başladı. klasik tuş boardı sorunu vardı cihazda. ya lehim çatlağı ya da soğuk lehim.

  yaz tatilinin ortasında bir telefoncuya verdim. vermez olsaydım. adam 20 lira aldı, tamir edildi diyerek verdi telefonu ama tamir edememiş. aynı gün yeniden arızalandı, bu sefer arkadaki büyük boardı da bozarak hem de! küfür ede ede çekmecelerden birine attım..

  onun üzerine bir iki telefon modeli kullandım ama hiç biri benim istediğim gibi değildi. symbian olmadığı için ne yazılım atılıyordu, mesaj hafızaları sınırlıydı vs vs... dayanamadım artık.

  30 ocak 2009 günü.. gittim bir nokia 3650 satın aldım bi telefoncudan. (http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=15267501 adresinde ya da (#4606084) den deneyimlerimi okuyabilirsiniz) ama bu telefon istediğim gibi değildi arkadaş! en basitinden sx1 in rahatça çalıştırdığı 2 gb mmc yi bir görüyor bir görmüyor sonra bir daha görüyor bir daha açıp kapatana kadar görmüyordu.

  dayanamadım çekmeceye yöneldim, arızalı ve mahsun mahsun yatmakta olan efsaneyi söktüm. boardları aldım bir telefocuya koştum. adam büyük boarddaki iki entegreye ısı geçti, küçük boardda bir şey yokmuş dedi. eve geldim, telefonu topladım ve bingo! yine çalışmadı. *

  küçük boardı aldım, nasıl ısıtırım nasıl ısıtırım derken aklıma ocak geldi. gidersin abi, ocağı yakarsın, bir spatula üzerinde minik entegreyi sadece yarım dakika ısıtırsın, sonra soğutup telefona takarsın. çalıştı bu sefer. * ama donma sorunları devam ediyordu. ben de iki boardın arasına kalın bir kağıt koyarak telefonu sıkıca kapadım artık donma sorunu da kalmadı.

  son olarak, siemens ya da benq firması aynı görünüşteki cihaza ön kamera, arkasına 3.2 ya da 5 megapiksel kamera, gps, 3.5g, wlan gibi özellikler koyup siemens sx2 ismiyle piyasaya sürse satış patlaması yaşanır, siemens in yıllık cirosunun yarısı çıkar şerefsizim. *
  ... yoga yapan mistiq kedi