bugün

bir evin en büyük odasıdır. misafirler burada ağırlanır. genelde hep boş olarak bırakılır ve içeri kimse giremez. misafir gelmese de hep temizlenir, kirlenmmesi ise kendi kendine olan bir durumdur.
hüzünlü ve başıboş bırakılmasını çok garipsediğim oda.

bir yer düşünün ki evin en ferah mekanı, mobilyaların en güzelinin bulunduğu yer. fakat ev sakini değil de, oraya geçici olarak gelmiş misafirler oturuyor, etinden sütünden faydalanıyor. bu biraz da, sadece misafir geldiğinde en güzel yemekleri yapan annenin işi gibi, aynı mantalite farklı yansıma.
salon evin en lüks yeridir, ev sakinlerinin salonu mümkün olduğunca bol kullanmaları taraftarıyım.
iksv'nin çeşitli konserler verdiği, şişhanedeki iksv'nin içinde bulunan mekan.
fransızca bir kelimedir.
aydınlanmanın merkezi olan, diyaloglar ve seviyeli tartışmalarla fikir alış-verişlerinin yapıldığı ve kadınların liderlik ettiği kültür ve bilgi paylaşım mekanlarıdır salonlar. lordlar, soylular ve soylu olmayanlar, bu mekanlarda özgürce fikirlerini söyleyebilir, tartışabilirler. görsel olarak salonların yapısını, işletişini merak eden varsa ''dutchess'' filmini izlemeleri tavsiye olunur.
dekoru için en çok para harcanan oda olduğu halde en az kullanılan odadır aynı zamanda.
şeker gibi bir yüzyüzeyken konuşuruz şarkısı:

"Her şehir kendi içinde biraz hüzün barındırır
Şehirlerin hüzünlerini sokak kedileri taşır
Saat tam olsa bile ama çok geç kalınmıştır

Ama boşver sen üzülme, ben bazen bir arabayımdır
Üç oda bir salon, üstüne bir de balkon
Bana yeter de artar bile
Hadi geldik son durak, hava birazdan kararacak
Yağmur başlamadan önce beni aldığın yere bırak
Beni aldığın yere bırak."

http://youtu.be/nIJEt7ilr0Y
normal şartlar altında bir evin olmaz ise olmaz bölümüdür. 3 artı 1 olur, 2 artı 1 olur. genelde artı 1 hep sabittir ve genelde salon olarak kullanılır.

dekor bakımından evin en göze hitap eden odasıdır. kimisi tarafından nadir kullanılsada bazıları tarafından oldukça yaygın olarak kullanılır. Ögrenci evlerinin salon kısmının özellikle kış aylarında evin en sıcak olan bölümü olduğu söylenmektedir. ne kadar doğru olduğu tartışılır elbet.
evin en büyük ve özenile bözenile döşenilen odasıdır.
iki tane ev eşya grubu satılır bu oda için. sevgili anneler, bu odaya ev ahalisini sokmazlardı milattan önce 1800'lü yıllarda. şükürler olsun bu nesil gitti yerine salonu kullanıma açan yeni nesil anneler geldi. seviyoruz, sayıyoruz kendilerini.
güncel Önemli Başlıklar