bugün

islam düşmanı, sözlük şovmeni.
paylaştığı görselden bağımsız olarak söylüyorum.
Benden sonra çaylak olmuş kader ortağım. Sebebine gelirsek sebebi yok modların canı sıkıldı çaylak olduk swh.

Ha bir de Telefoncu ekrem şahsıma hakaretler ederken bu yetkililer neredeydi?
Sakin ol bella yazarlığını arkanda bırakmayacağız.
çaylak olma sebebi ve yapan veya yaptıran kimmiş er geç ortaya çıkacak. yazarın şahsı ile alakalı değil bu. demek ki bazilari işlerine gelince hak savunucuları, dürüst insanlar ama işlerine gelmeyince o her gün yalandan eleştirdiklerine dönüşüyorlar.

eğer özel mesajdan vs değilse ki değil yazmış aylardir ayni seyleri yazan yazar bugüne kadar caylak olmuyor ama bugun bir baslik aciyor akabinde sebep bile soylenmeden suresiz caylak. kesin rastlantidir bu ulkedeki diger her sey gibi.
Kendisine "you will never walk alone" dedigimiz yazardır.

Çaylak olma sebebi yönetim tarafindan belirtilsin.evlerinde zor tuttugumuz %50 var.
Çav bella çav bella çav çav çav...
stalkladığım kadarıyla önce sözlükte herkesle iyi geçinip sonra ortalığı karıştırmaya çalışan yazarımsı bir şeymiş. kimseyi küçük düşürmek istemem de niye efendi efendi entry girmek varken birbirinize sataşıyorsunuz?

t: tekrar yazarlığa dönmesi olası olan bir çaylak.
Bdv mdv diyenler var, lütfen hıyar bir sözlük yöneticisi, onlara laf atılıyor diye çaylak yapmıştır sakin ol bella nickli yazarı. Bu nedir? Sözlükteki yöneticiler, artı oy almak için malum parti ve şahısa sallıyorlar ama onlardan farkları yok görüldüğü üzere. Yazık be, püüü!

Edit: bulaaaarrr, reisimiz zall’a zorluk çıkaracaktır, bunlaaarın gözü zall’ın yerindedir. Zall’ın uyanıp, sözlüğe girip gerekeni yapması lazımdır, eğer Zall gerekeni yapmaZsa, biz yapmasını biliriz. Eeyyyyyy alko örgütü, siz kimsiniz ya?!
(bkz: Bella onurumuzdur)
(bkz: Bella ya uzanan eller kırılsın)
(bkz: Sen sakin olma biz de delirelim)

Şu karı kız yalayıcısı mal mal konuşmuş bi de.
3 gün çaylaksa bir yetkili çaylak yapmış demektir, modlar değil seni çaylak yapan.

alkolik şüpheler tamamen senin üzerinde.swh

gerçekten çaylak yapan sensen yetkin elinden alınır. zall biraz sözlükle ilgilense yetkini hemen alır çünkü hiçbir yetkili yazarlarla böyle samimi değil, yazarlarla kavga etmiyor.
Böyle ayıcıklı kapak fotografından yazdıklarından anlasılacagı üzere sözlüğün küçük cadısı. Bu küçük cadı 3 gün çaylak olmuş.

Kız boşver zaten senin yaşına uygun değil bura büyüyünce tekrar gelirsin.

Ay anam şimdi gelir kankaları lince hadi by by.
bu sözlükte formatla alakalı istediğiniz kişiyi istediğiniz an çaylak yapabilirsiniz. çünkü kimse formata uymuyor ve herkes forum/chat takılıyor.

yani bir insanı çaylak etmek istediğiniz zaman anında bir bahane üretebilir ve "sözde" haklı gerekçelerle çaylak edebilirsiniz.

ama o "gerekçe" hakkıyla, herkese uygulansa zaten sözlükteki hemen herkesin çaylak edilmesi gerekir.

burada mesele şu; format kendilerine sataşan, can sıkan birileri olduğu zaman o kişi özelinde ceza bahanesi olarak kullanılıyor.

bu kadar kör göze parmak yapılabilmesi de ayrıca sözlüğün geldiği noktayı gösteriyor -ki x yetkili değil de y yetkili çaylak etmiş, sebebi de birilerine sataşması olarak gösterilmemiştir muhtemelen.

ama hep mi denk geliyor kardeşim? salak mıyız biz? hep mi ucu size dokunduktan sonra çaylak oluyor insanlar?
Alt tarafı çaylaklık ya bu kadar ağlamayın.

Ne haksızlıklarla çaylak olduk bu sözlükte. Bunlar devede kulak. Bir kaç güne döner kaldığı yerden devam eder rahat olun.
Hiçbirimiz salak değiliz. Hemen herkes sözlük içi yazıyor, hemen herkes forum/chat giriyor. Yaklaşık olarak 3 yıldır bu böyle.

Bella o entry yi girdiği an yetkilinin birisi sözlük içi bahanesiyle çaylak yapmış. O entryden hemen sonra.

Siz kimi kandırıyorsunuz? Burada göstere göstere görev kötüye kullanılmış.

çiçekli gider alkolike yalvarır çaylak yap diye, alkolik gider çiçekli için çaylak yapar. Ne günlere kaldık, sözlük kimlere kaldı.

Arkandayız bella. Yetkisini kötü niyetine alet edenlere kurban ettiemeyeceğiz seni.
Şu an muhabbet kuşuyla birlikte komplo planları kuruyordur. Tamam sakin ol bella. Liverpool taraftarı olarak buradayız you will never walk alone.
sırf eleştirdi veya cevabını sert verdi diye çaylak yapıldıysa benim 100 kere çaylak yapılmam lazımdı amk.
(#41648479) çaylaklık sebebini yazmış. şu anda çaylak olduğundan görünmüyor ama profiline girerseniz son entrysi. bir "yetkili" tarafından çaylak olduğu kesinleşmiş gibi oldu. mikrofonu ilgili yerlere bir uzatalım bakalım ne cevap gelecek.

sonra diyorlar ki "başka işiniz gücünüz mü yok allah başka dert vermesin bık bık bık" bakın bu mesele sadece bu yazarın çaylak olması değil. kör göze parmak şeklinde usulsüzlük yapılması. madem sözlük içi yazıyordu neden bugün o başlığı açması beklendi ? dün yapsaydınız önceki gün yapsaydınız.

bu işin sanalı gerçeği olmaz. haksızlık haksızlıktır. bugün buna susarsın yarın öbürküne susarsın. 3.gün sıra sana gelir bu sefer yanında kimseyi bulamazsın. insanların aklı ile oynanmasına itirazımız. bir şeyi yapıyorsan çıkar açıklamasını yaparsın ben yaptım veya yaptırdım dersin. diyemiyorsan öyle perde arkasından iş çevirmeyeceksin. bizim derdimiz haksızlık ile. yazar nicki ile yazarın tanıdık olması veya olmaması ile alakalı değil. 3.5 senedir buradayım bu gördüğüm/şahit olduğum 3.haksız yere cezalandırma. hiçbirisinde sessiz kalmadık çok şükür. burası sözlük yaa ko g.tüne rahvan gitsin. iyi burası sözlük burada sessiz kalalım. yarın bu insanlar dışarıda ellerine fırsat geçince gene aynısını yapacaklar. eline fırsat geçince kimlerin ne yaptığını her gn görüyoruz her gün yazıyoruz eleştiriyoruz. sen fırsat verirsen o verirse ben verirsem yaparlar mutlaka.
ileri geri zıplamasıyla itici hale bürünen kişiye modoratörlerin dersini vermesi eylemidir. evet..

görsel
dev söz Sendikası ile yanında olduğumuz yazar. Yönetime karşı elele kolkola. #dirensakinolbella

Yumruk_cekic_orak.jpg
Ha bella ha blendır ikiside aynı idi ..

Geçmiş olsun...
itici dediği, bir konu hakkında görüş belirttiği için mi çaylak yapılmış?
neden nedir?

demek ki uludağsözlük onca sene sonra gerçekten birkaç kişinin eline ayağına düşmüş.
sözlük düzeleceğine daha da bataklığa batarken..

iddialar doğru ise yetki kötüye kullanılmıştır.
sözlük isminin kankasözlük olarak değiştirilmesini teklif ediyorum.
Dünden beri yazılanları şöyle okuyorum resmen.

görsel

Linçler, küfürler, kıyametler. Her gece bana 1-2 beddua etmeden kesinlikle yatmayan tiplerin durumdan vazife ve fırsat çıkartıp, yaygara kopartması... resmen fotoğraftaki gibi baktım dünden beri sözlüğe.

Şimdi bu arkadaşımız bir başlık açıyor ki; bana göre sözlükteki diğer tüm pedofili, seksist, küfürlü ve iğrenç başlıkların yanında gayet normal ve sıradan bir başlık. Kendim de güldüm ve entry girdim. Sonra da zamanlamasını sevdiğim bir moderatör tarafından bu arkadaşla beraber 4-5 kişi sıradan geçiriliyor. işin garibi öyle muhabbetim olmayan birisi. Sırf bana 'itici' yazdı diye birini çaylak yapmayı geçtim, bunu hemen o an yapıp tepki toplayacak kadar salak olduğumu düşünen gerçekten çıkmış, en çok ona güldüm. * O kadar göt olsam bunu 5-10 saat sonra çaktırmadan yapacak kadar da çakal olurdum herhalde.

Kimseye ne işlem yapıp ne işlem yapmadığımızı söyleme zorunluluğumuz yok. Hatta 'söylememe zorunluluğumuz' var. Bu arkadaş bdv açıp sorduğunda ya da şikayet ettiğinde kim tarafından ne yapıldığını öğrenir zaten. Ama bunu bahane edip komple yönetime sallamak da ne bileyim... hele ki şu ortamda yönetime sallamaya sebep 1000 tane bahane varken...

Ben de yazar olsam zamanlama sebebiyle Benim yaptığımı düşünürdüm. Ama böyle hareketlere izin vermezler arkadaşlar. Zall'ın babasının oğlu değilim sonuçta, 'sen hayırdır amk' demesi zor değil.

Yazış şeklimle yetki şeklimi birbirine karıştıranlara da ne diyeyim... 'sanatçı, hukukçu sadece sanatıyla uğraşsın, siyaset yapacaksan cüppeni çıkar' demek gibi. Fikrini, düşünceni, inancını ya da inanmadıklarını yazmak, yetkiyi de o şekilde kullandığın anlamına gelmez. 'Yetkili böyle entry girer mi?' Çok duyuyorum bunu. Nasıl entry girer acaba. Arka planda kimin hakkını neleri gözetmeden savunuyor olduğumuzu bilmemenizi anlayabiliyorum. Ama Biz de bir yazarız. Bizim de düşüncelerimiz var. Mesela kedilerinbabasi daha çok entry girse. Üzerine 'yetkili baskısı' aldığından beri haftada 1-2 entry girmek zorunda kalmasa.

Umarım bu arkadaşımız en kısa zamanda geri döner ve döndüğünde gerekli yerlerle iletişim kurarak işin doğrusunu öğrenir.

Selam ve 'bir yetkilinin böyle entryler girmemesi gereken siyaset, Atatürk, imamoğlu, Kemalizm, fikir ve düşünce özgürlüğü ile.'
itici yazar olarak tanımladığı kişilerle hiçbir iletişimim yok, o kişilerden tamamen bağımsız olarak yazıyorum,
kimsenin böyle nick vererek, birtakım yazarları hedef göstererek provakatif bir başlık açma hakkı olmamalı.
sana bir terbiyesizlik yaptılarsa git bdv'den şikayet et.
ne şov yapıyorsun ki, bir de herkes savunmuş, valla komedi bu sözlük.
sözlüğün en güzel kızı çaylak olmuş. 1 hafta gelemedim neler dönmüş, boş bırakmaya gelmiyorsunuz arkadaşlar.
Gecen gün o kadar "you will never walk alone" dedik. Bi tesk bile etmedi yazari.

Bundan sonra yalnizsin uzgunum.