bugün

hz. Ömer yanına bir köle alır ve maaşa bağlar.görevi ise her gün, hz. Ömer' in yanına gelip ' ölüm de var sahip' demekmiş. Hz. Ömer bir gün aynaya bakarken sakalında beyaz bir kıl görür ve köle yi yanına çağırır. Artık yanımda çalışmana gerek yok deyip tüm haklarını verir ve kendisine başka bir iş bulmasını söyler. Kendisini neden işten çıkarttığını soran köle ye şu cevabı verir; 'bugün sakalımda beyaz bir kıl gördüm. Bu beyaz kıl, ölümü her gün hatırlamama yardımcı olacaktır' der.
sıçtığımın resmidir bu iş sakaldan başlar kıça doğru devam eder. ne biri ne ikisi sean connery ye dönüyorum resmen.
insanın psikolojisini bozar. saçtaki beyazlara ve bunu yüzüne vuranlara alışmışken sakalda da çıkması kötü oldu. bu yaştan sonra sakalı kessem sadece bıyıkla şakirt derler, bıyığıda kessem adanalı adama yakışmaz.
Koparmaya kıyamadığınız kıldır.

Birde hırs yapmış Sakaldaki en uzun kıl olmuştur*
Bende olan kıldır ama ilk midir bilemem. Sinirden hep.
Duygu duygulandırır.

Henüz hiç görmedim kendimde.
can sıkar, yürek yaralar. artık yaşlanma yolunda emin adımalrla ilerlediğinizi gösterir. duygularınızı kıpraştırır.
işte biz o gün tükeneceğiz.
Birkaç gün önce yüzümü yıkarken farkettim.çenemin sağ tarafında beyaz bir sakal. Ulan daha 22 yaşındayım insafsız niye beni strese sokuyorsun.
yaş kemale ermiş demek değildir.

genç yaşda genetik olarak beyazlayanda çoktur.
Her Zaman Gemicinin istediği Rüzgâr Esmez.
23 yaşımda çıkmıştı. Olgunlaştığımı hissetmiştim. Ama değilmiş.
gozcu kildir, devami gelecektir.
genetik değilse size ''sağlıklı beslenin'' diyordur. genetik olsa da sağlıklı beslenmekle süreci geciktitebilirsiniz.
çok şükür hala tek tel bile yoktur. kapkara maşallah bulaşık teli gibi sert sert. bazı konularda genetiğin gözünü seveyim. yaşıtlarım o flash tv deki amcalara döndüler saçlar sakallar aklar içerisinde. her an gaipten haber verebilirler diye bakıyorum böyle konuşurlarken.
Önceleri 1 adet olup koparılabilir sayıda iken bir müddet sonra bununla uğraşılmaz diyerek saldığınız, yenilgiyi kabul ettiren kıldır. Aynı süreç saçlarda da yaşanır. Artık devir değişti diyen kıldır.
Daha 23 yaşında saçıma sakalıma ak düşürenlere selam olsun.
Bir ayağının çukura yaklaştığını gösterir.
Diger siyah sakallara oranla daha uzun olur beyaz sakal. Sabah aynada gözünüzün icine girercesine siriritir “ben buradayim“ dercesine.
Dakikalar boyunca bakisirsiniz. O dakikalar icerisinde o ana kadar yasadiginiz hayati film gibi kafanizda canlandirirsiniz. Bir an yaslandiginizi düsünür ve o tek teli kopararak, herseyin tekrar eskisi gibi olacagi düsünülür. Ertesi gün veya bir hafta sonra tekrar bir veya iki twl beyazlamis sakalla karsilasilir ve tekrar koparilir.
Aylar sonra bu sakallarin eksponansiyel cogaldigi farkedilir ve teslim olunur.
Yavaş yavaş çükünüzün düşeceği o zorlu günlere daha da yaklaştığınızı yüzünüze vuran acı gerçek.
Dün fark ettiğim ilk beyazımdır. insan bir tuhaf oluyor haliyle. Neticede vücudun artık yavaş yavaş eskiyor. Ya da belki her şey şimdi başlıyor.
25'imde görmüştüm.