bugün

bir denizin kiyisi. bira icmek icin ucretsiz guzel bir mekan ama gerek yok oyle sopar gibi icmeye. gelir satasir bir balici, ugras dur sonra.
(bkz: salih)
güzel anıların oldugu kumsallık yerdir genelde.
yavuz çetin şarkısı.

sahil sakin ve sessiz
motel ışıkları durgun deniz
karşıda bir balıkçı teknesi
kırık dökük iskele

sıcak günlerin yorgunluğu üzerimde
umutsuzluk görünürde
henüz batan güneşin özlemi hmmmm
ve bu yalnızlık çekilmez gibi

sahil sakin ve sessiz
güneş ısıtmıyor artık tenimi
sonunda yağmurlar geldi
bu kumsaldan göçmek vakti

sıcak günlerin yorgunluğu üzerimde
umutsuzluk görünürde
henüz batan güneşin özlemi hmmmm
ve bu yalnızlık çekilmez gibi
bir şahin k videosu
karamsar sözlere sahip olmasına rağmen insanda tarif edilemeyen bir rahatlık hissi uyandıran yavuz çetin parçası.
yavuz çetin' in onlarca bunalım şarkılarından en sakin olanı.
istanbul'u melankolik bir şehir haline getiren.
üstad yavuz çetin'in * yalnızlık,umutsuzluk temalı çok hoş şarkısı..birde mızıka solosu vardır o insanı bitirir..
fr. * (bkz: plage)
ing. (bkz: beach)
(bkz: sahil mpg)
sevgiliyle güneşin batışını izlemek için seçilen, kumların üzerinde çıplak ayakla yürüme keyfine varılan doğal güzellik.
Yaz akşamları elinde biralarla tek başına gidip, dalga seslerini dinleyip, aynı anda yıldızlara bakıp, ''denizsiz bi şehire gidersem naparım ben?'' dedirten yerdir...En iyi rehabilitasyon merkezidir..
(bkz: yaka)
yavuz çetin'in ilk albümünde bulunur bu şarkı.bunalim kategorisine sokulabilecek akustik sounda sahip bir şarkıdır.
ve bir gün dönüp arkanı baktığında
kırılmış kalplerden başka bir şey bulamazsan
ve hayat gerçekten ağır gelmeye başlarsa
o zaman vur kendini sahillere
biz aşka belki layık olamadık
ve aşk o büyülü sancısını alıp uzaklara gitti
kıyılara vurdu kendini
nasıl biz başka aşkların acısını taşıdıysak
başka aşklar da bizim acımızı toplayacak sahillerde
ve o kıyılarda
bir başına dolandığında
gördüğün her bir taş tanesi
kırık dökük umutlarımızdan bir hatıra
ve sevgili
gün gelir de düşersek kıyılara
yakamozlar da çare olmazsa yaramıza
bir hata var demektir
aşk gitmiştir
ve artık her şey için
çok geçtir...
*
huzur için biraz sıcak hava gerekliydi, sıcak hava için biraz huzur. uyku gerekliydi, uyumak gerekliydi. kalkıp birinin balık tutması, sonra bir kısmını satıp para kazanması. huzur gerekliydi kalkıp balığa gitmek için, huzurlu olmak için balık tutmak gerekliydi. yumuk gözlerle bakmayı öğrenmeliydi hayata, sabah kalkıp sadece balıkları yüklemeliydi sırtına. para kazanmak için huzur gerekliydi, huzurlu olmak için biraz para kazanmak. kumuna yazılar yazılmalıydı dalgalardan, yakamoz yakmalıydı bedenleri. küçük alışkanlıklar edinilmeliydi iki kişilik, iki kişilik alışkanlıklar için tam iki kişi gerekliydi. uykudan hayata geçiş yumuşak bir aralıkta gerçekleşmeliydi, çalar saatleri imha edilmeliydi bu sahilin, öpüşmeler çalar saat yerine geçmeliydi. uyanmak için huzur gerekliydi, huzur için uyanmak. uzakları yakın olmalıydı zamanların, erkeni geci boca edilmeliydi. huzur için sevişmek gerekliydi, sevişmek için biraz huzur.
aslında sadece bu sahil gerekliydi.
yavuz çetinin her dinleyişte alıp uçuran, bir sahile gidip gelmiş kadar hissettiren muhteşem parçası.
erkek ismi..
(#8533714) no.lu girisiyle "sarışınım ve bütün erkekler bana hasta" demek istemiş onu anladık. kabul edin sarışın kızlara hayransınız şeklinde bi başlık açıp başlık açma formatının ırzına geçti, onu da anladık. fakaaaat..doğal bir güzelliğin var başlığına "biliyorum" yazmasıyla hem sarışın olup hem nasıl doğal olduğunu merak ettiğim zattır.

he doğal sarışınlar vardı di mi? bak unutmuşum.

bu gibi yazarlar/kadınlar yüzünden sarışınlara aptal gözüyle bakıyorlarmış demek ki.

kusura bakmasın ama
(bkz: adamlar haklıymış beyler)
yazdığı entry lerin içerik yönünden fakirliği şöyle bir yana dursun, ben bayanım temel taşı üzerine koydugu entryler de beri tarafa. ilk entry nin tanım şeklinde olması gerektiği nin de kendisine öğretilmesi gerekmektedir.
" hadi lan ordan kerkenez " yazarıdır.
(bkz: bayanlar trafiğe çıkmasın/#8541212)
bayanmış. bayan değil kadın diyen sözlük feministlerini göreve davet ediyorum. başta kendi kapınızın önünü süpürün.
şimdi zorla söylettirilirse o da tutar kırmızı ışıkta geçer. bunların yapılması hoş değildir.
(#8584063) no.lu girime istinaden "ne bağırıyosun bee" diye mesaj attı bana. Ben de cevaben gayet düzgün bi mesaj attım. "ispikledim birazdan başlığı taşırlar benim girim de silinir merak etme."
Bu mesajıma karşılık olarak "bence sen önce Türkçe yaz girim ne demek ya ?bırak bu ayakları canım hadii uza" diye oldukça yavşak bir mesaj attı. Bense "entry yazmam lazımdı doğru ya. giri türkçe değil entry türkçe olan evet.
terbiyeni takın ayrıca sen kendini ne sanıyorsun?" attım. Buna karşılık olarak "üff uğraşamıycam seninle;)" diye ayar aldım ne diyeceğimi bilmiyorum mesajı aldım.bunun üzerine mesaj atmaya gerek görmedim açıkçası. ardından bi mesaj daha geldi.

"ayrıca ispiklemekleyerek iyi pok yemişsin madalya vererirler umarım.takarsın biyerine;))"

ahahah ne güzel değil mi? sen tut başlık açma formatının ırzına geç, bir şeyi birlikte yaz. sonra görevi başlığı düzelttirmek olan gammaza "iyi bok yedin" diye çıkış.

pardon ama sevgili arkadaşım sen kim olduğunu sanıyorsun? geçen hafta da burada sarışın olduğundan falan bahsediyordun. sana bi sır vereyim mi? bu sözlük erkekleri genelde gotik hatun seviyo. sarışınları ancak ... neyse...

bana da cinsiyetçilik yaptırdığın için teşekkür ederim. umarım bi zirveme gelirsin görüşürüz. zira değişik yaşam formlarını incelemeyi pek severim.
pek sevilmeyen bi yazar.