muhabir: oyunuzu kime verdiniz?
sagopa kajmer: memleket için en hayırlı kişiye..
muhabir: memleket için en hayırlı kişi kim yani?
sagopa kajmer: oyumu verdiğim kişi.
Her sözü nasihat içerikli ve her yazdığı sözü birbirinden değerli türk rapper .
"bir gün siyah renge sor, hep karanlık içini yakar."

bu adam bunu yazabilen bir adam.

ötekiler ne yapıyor?

"sensiz ölürüm, yaşayamam sevgiliim" gibi ne idüğü belirsiz sözler yazıyor

lan meyve veren ağaç taşlanır derlerdi de inanmazdım. sikko sikko adamları dinleyip rap dinleyenlere ergen yaftası vuranlar önce sözlerdeki derinliği incelesinler. bu adamın yazdıklarının %1'ini yazabilen birisi var mı modern şarkılarda?
kişilik olarak beş para etmez, ancak müzik anlamında yetenekli bir insan.
kardeşimin sürekli dinleyerek, nefret etmemi sağladığı müzik insanı.
bir zamanlar hayatımda örnek aldığım insanların başında gelirdi. şarkılarının hepsini ezbere bilirdim. albümlerini orjinal aldığım tek insandı. ne olduysa oldu sonraları cübbeli'yi tanıdı. o cübbeli'ye yakınlaştıkça ben ondan uzaklaşır oldum. değişti. hiç anlamadığım bir değişimdi bu. şimdilerde şarkılarını dinlemiyorum. dinlersem bir daha öyle şarkılar yazmayacağını düşünmek istemediğim için galiba. ama her albümünü de içten içe bekliyorum. bir romantizma bir kits daha getirir tabağıma ben de afiyetle yerim ve tadı damağımda kalır diye.
22 temmuzda izmit te konser vereceğini duyurmuştur.*
(bkz: sago çok bozdu)
orta okul yıllarım ve lise nin ilk başlarında dinlediğim şarkıcıydı. bi ara çok fena tutkunuydum ama son 2-3 senedir dinlemiyorum. popo-slow ağırlıklı takılıyorum.
cartelden sonra rap'i hayatında bitiren bir yazar kardeşiniz olarak biraz evvel hem cezayı hemde sagopa yı youtube da aratıp ropörtajlarını izledim. cezayı izlediğimde kendisini son derce aklı selim, mütevazi ve usturuplu biri olarak gördüm. ancak sagopa kajmeri izlediğimde, bir tarikate kendini yamamaya çalışan, yapmacık, cahil, ve insanlara tepeden bakan birini gördüm. mesela "arabesk sanat demektir sözlüğü açsın baksınlar" ya da "bu onların kendi cühelalığı" demiş ve kendiyle çelişmiş, birine laf giydireyim derken saçmalamıştır.

bu arada arabesk kelimesinin kökü araptır.arap tarzında demektir. tıpkı alaturka veya alafranga gibi.cühela ise cahiller topluluğudur. cahilin çoğuludur özetle.

okullardan din dersinin kaldırılmasını protesto etmiştir. beden eğitimi dersi içinde beden dersini kaldırın demiştir. iki basket atıyosunuz başınız göğemi eriyor.

ayrıca eşide şakşakçısıdır. "body worlds diye bişey var. günah günah şeyler şeklinde harika bir açıklaması vardır."

edit: pisleyen arkadaşa yov yov diyorum.
(bkz: antagonist)
Dincilerin rapçisi rolünde...
Türkiye'de günümüzde para kazanmanın kolay yolu bu.
Yurt dışında kimse taraından tanınmaz ve bilinmez...
Röportajlarını mutlaka dinsel konulara bağlayarak pazarını genişletmeye, gelirini artırmaya çalışır...
Kendisini cümle mühendisi olarak lanse eder ancak parçalarında hiç bir yenilik ve yaratıcılık yoktur. Sürekli kendini tekrar eder.
bu hafta çıkacak yeni albümünün haberi şuradadır.

http://www.yazolur.com/sagopa-kajmer-saydam-odalar/
son yaptığı röportaj ve söylediği şeylerden sonra kendisi 2 ankaralı turgut gücüne düşmüştür.
(bkz: islamik rap)
islamcılara rap yaparak onlardan para kazandıgı öne sürülen insan.

bunu diyen insanın zeka düzeyi incelenmelidir. ve ne bildigi konusunda bazı sorular sorulmalıdır. kardeşim küfür etmeden entry yazdırmıyorsunuz adama, sizin islamcı dediginiz kitle zaten müzige uzak durmuyorlar mı? dinledikleri yeşil pop falan degil mi? ee peki bu kitleye içinde yüz tane dini kelime geçen rap şarkısı yapıp dinletmeye çalışsan ne yazar. onu geçtim gerçekten ülkede islamcıların zengin oldugunu düşünen kişi bunun belli başlı odaklara özgür bir zenginlik oldugunu bilir. yani milyon doları olan 100 bin dinci sayamazsın en fazla 10 bin tane vardır digerleri fakir falan. ee sago aptal mı bunu bilmesin.
röportajlarını izlerken kah gülüyorum kah sinirleniyorum. böyle kafalar da var diye.
saydam odalar satışta! yine güzel bir sürpriz yaptı.
twitterda hilal cebeciyi sollamış. helal olsun diyorum.
http://i1107.hizliresim.com/2011/7/7/7408.bmp
son bir saatte hakkında yaklaşık 839 tweet atılmış.
edit:hilal cebeci unutuldu.
yeni albümü saydam odalar ile umarız eski havasını yakalayacak olan kral. bekliyoruz.
kolera esen ablamın biricik eşidir kendisi. onu da severiz onu da dinleriz.
(bkz: şakirt tarzı raper)
galiba adlı şarkısı öldürür bitirir benden söylemesi. hele farklı farklı versiyonlarını koymuş albümüne dinlemeyen bin pişman.
--spoiler--
@Sagopakajmerrap:
galibanın rapleri haricinde ''ama olmaz,bu kötü gidişe bir son vermem gerekir'' kısmı hoşuma gidiyor.oradaki düşme güzel.gitarlar da benim
--spoiler--
saydam odalar ile muhteşem bi' dönüş yapmıştır. oldukça iyisin yunus adam. var kal.