1. 1.
  sabah çalar saati duyup uyandığında "5 dk daha uyuyabilirsin" diyen, ders çalışırken "yeter bu kadar çalıştığın git biraz tv seyret" diyen, yemek yerken "bak bide bunu dene çok seveceksin" diyen, sınav sırasında yanindaki arkadasin kagidina bakip sana cevaplari soyleyen, sabahın köründe bilgisayarin başinda deli gibi anlamsız bişiler yaparken bi 5 dk daha oturmani söyleyen ve uykunu çalan, sözlüğün amacına uygun düzgün tanımlamalar yapmak yerine abuk subuk geyikler yazip duyarli kisilerin üzülmesine sebep olmani saglayan, dünyada istediğin herşeye sahip olabilecekken buna engel olan, sırf sen bu kişiyi tanımlayamadığın ve kendisine;
  "hop kardeşim azcık yavaş ol sende kimsin ben senin her dediğini yapmak mecburiyetinde miyim?" diyemediğin için şuan bulunduğun noktada olmana sebep olan, aynaya baktığında gördüğün şeye çok benzeyen biri..
  7 -1 ... dreamer
 2. 2.
  zıt islevli, zıt calısan.

  (bkz: antagonizma)
  1 ... sosyoklon
 3. 3.
  edebiyatta karakteri ifade etmek için kullanılan bir terimdir aynı zamanda
  1 ... plug in baby
 4. 4.
  ing. dusman, rakip, karsi cikan kisi.
  ayni zamanda edebi metinlerde hikayenin kotu karakteri yerine de kullanilir.
  1 ... confusedy
 5. 5.
  aslında tam olarak zıt değil. evet çalışması zıt ama amacı zıt çalışmak değil aslında. mesela vitaminlerimizin antagonistleri vitaminin işini yapmak üzere reaksiyona girer ama yapamaz. niyeti iyi garibimin.
  4 -1 ... the kene
 6. 6.
  (bkz: villain)
  1 ... vaapad
 7. 7.
  (bkz: tanrılar okulu)
  2 ... visibilia ex invisibilibus
 8. 8.
  efendim bu terim bir çok yerde kullanılıyor. farmakoloji'de de antagonist şeklinde adlandırılan maddeler vardır. Bunlar sanıldığı gibi agonist maddelerin zıddı şeklinde çalışmazlar. Çalışma biçimleri normalde agonist'lerin bağlandığı receptor'lere bağlanıp agonist'lerin yerini kapmak ve onları işlevsiz hale getirmektir. iyi bir nick olabilir, çalmayın *
  2 ... fehimsiz ekmek
 9. 9.
  (bkz: protagonist)
  1 ... filozofil
 10. 10.
  farmakolojide, bir nörotransmiterin aktivitesini düşüren ilaçlara veya maddelere verilen addır. bunu ya o nörotransmiterin salgılanmasını engelleyerek, ya da o nörotransmiteri parçalayan enzimleri artırarak yapar.

  dopamin antagonist olan tipik/atipik antipsikotikler dopamin şizofreni hastasının ndopamin aktivitesini düşürerek onun halisünasyon ve hezeyanlarını da azaltır.
  1 ... peride3