çok iyi bir söz yazarı.
kendisine küfür eden insanlara dava açıp, türkiyede ki tek rapçi benim diyen insan. * ayrıca çocuk dövme konusunda da 1 numaradır.
"allahını seversen bana 'kaf-kef' de kanka" demesini her daim tebessümle karşıladığım adam :D

(bkz: kaf kef fetişisti)
(bkz: cübbeli ahmet hoca)
(bkz: namaz kıl)
(bkz: tadil-i erkan).
hayatımda aldığım ilk ve tek orjinal şarkı albümünün sahibidir. en az kendisi kadar da esen ablayı severiz.
Pesimist kötü adam.
hakkında böyle bir yazı yazılmıştır. http://www.yazolur.com/sa...eden-geldi-nereye-gidiyo/
önüne ne çıkarsa şarkı yapan ve bunu millete rap diye yutturan arkadas hiç hazetmiyorum kendisini.
az önce doğdum halatım yirmiyedi boğum. durumu özetlemiş abimiz.
(bkz: cümle mühendisi)
bazen düşünüyorum da kendisine hakkten okkalı bir oha demek lazım sanırım *
öyle eserleri, öyle dizeleri var ki!
haftalardır başka kimseyi dinlemiyorum desem yeridir. bir sürü güzel eseri var; sürekli o liste çalıyor. helal sago.
türk müziğinin-bakın türk rapinin demiyorum- en önemli isimlerindendir. sözleri, müziği, skitleri, flowları ...ları ile herşeyi ile en iyidir. ceza'yı da o getirmiştir buralara, dr. fuchs'u da o getirmiştir. milyonlara da o sevdirmiştir rapi.

tek sorun ise yine milyonların onu sevmesi. eskiden, forumlarda vs. sagopa kajmer dinleyen 10-20 kişi sabahlara kadar sohbet eder, tartışırdık. şimdi 2 yumurta almak için markete giriyorum "baytar" çalıyor. caddede bir araba geçiyor "vasiyet" i duyuyorum. liseli kızların msn nickleri, facebook statusları sagopa kajmer sözleri ile dolu. artık bana ne dinliyorsun diyenlere "sagopa kajmer" cevabını veremiyorum. ya "sende mi?" diyorlar, ya da "hmm". oysa eskiden "sagopa kajmer" dediğimde, "o ne?" derlerdi. anlatırdım, isminin nerden geldiğini anlatırdım, şöyle şöyle sözleri var bak derdim. şu şarkısını bir dinle bayılacaksın derdim. olsun ama, yine o sözleri dinleyip bayılabiliyoruz. uzun süre daha rapi icra etmesi dileği ile.
yazdığı tek bir eserdeki sözler bile çoğu sözümona sanatçının albümündeki tüm sözlerden fazla olabilen muhteşem yazar.sago go go.
hemen hemen herkesin şarkılarında bir kaç cümleyle kendisini bulabilceği cümle mühendisi, sıradışı sanatçı.
tam yobaz. tam.
son albümüyle olmamış be sago dedirten adamdır nerde bpg ? nerde romantizma ? şuan yeni çıkacak ep'yi beklemedeyim inşallah yine hayal kırıklığına uğramayız.
yoga yapanların aptallıgı konusuna katılmayan insan yoktur herhalde şu güzelim ülkede. lakin bazı embesiller olayı kavrayamıyorlar herhalde yoga lan mına kodumun yoga salak salak hareketlerden oluşan namazın takliti bu kadar mı embesilsiniz adam dayanamamış söylemiş.

yaptıgının rap olmadıgını kendiside bilmekte lakin türkiye'de rap yapan bulunmamakta kalmış ki eskisi gibi dünyada rap yapan insan sayısı bir elin parmagını geçmez arada eminem degdiriyor onun da başı belaya giriyor. bir insanın zengin olması rap yapmasına engel degildir rap içinde protest sözler varsa raptir sagoda eleştiriyor ve türkiye'de diger sözde rapçilere göre rap yapıyor bana kalırsa.
ben şimdi bu adamı tanımam etmem.ama illa bir yerlerden ismini duyuyoruz ama bana yabani geliyor bu adam biraz kibirli biraz yontulmamış gibi bence bi avrupa görseydi iyi olurdu.zaten sözlerini de anlamadım yani hayır siz anladıysanız sorun yok ama dinleyici kitlesine de baktığımda da öyle çok kitap okumuş kişilere benden daha zeki ya da daha kültürlü olduğunu düşündüğüm kişilere rastlamadım.çoğu dinlediğini anlamadığı için derin anlamlı olduğu için dinleyen adamlar gibi sanki.yani bu adama şu yönden hak vermek lazım bildiği bütün şeyleri çok iyi kullanabiliyor.
kötü insanları tanıma senesi şarkısında bana kendimi bulduran adam.
Hain şarkısını hergün dinlediğim şarkıcı.
çatalca da oturan şahsiyet.
hoca kaf kef
Rapi Muslumanlığa uyarlandıran, tek rapci.
bu adam yüzünden bazen beni arayanların telafonlarını açamıyorum. bazen öyle keyifli anlarımda telefon çalıyoki az daha çalsın açıcam az daha az daha derken telefon kapanıyo. telefonunu aç(a)madıklarım için özür diliyorum. he birde mesajlar var tabi.

(bkz: yaşlı planet)
(bkz: al 1 de burdan yak)
klavye delikanlısı; yaptığını rap, kendisini de adeta ermiş kişi zanneden cübbeli yalakası kişilik. Özgür bir ülkede yaşıyoruz, iyi hoş yazsın söylesin, dinlemek isteyenler de dinlesin ama lütfen o adam rap söylüyorum, dinleyenler de rap dinliyorum demesin.