1. 1.
  sabetay sevi'ye inananlara verilen isim. bunlar gizli gizli yahudiliği yaşamaktadırlar müslüman görünmelerine rağmen. türkiye'de oldukça fazla sayıda sabetayist vardır. ünlüler arasında da çok sayıda sabetayist bulunur. (bkz: ünlü sabetayistler). yalçın küçük bu konuyla ilgili kitaplar (şebeke, tekelistan) yazmıştır...
  6 -2 ... cyranox
 2. 2.
  (bkz: donme)
  (bkz: efendi)
  (bkz: beyaz turk)
  3 -4 ... child
 3. 3.
  Vatan Gazetesi yazarlarından Ruhat Mengi'nin konu hakkında defalarca yazdığı kavram.ısrarla kendisinin sabetayist olduğu iddialarını reddeder.
  1 -1 ... endless
 4. 4.
  açıkçası bu ülkede atatürkçü olan herkese yapıştırılıp nefret edilmesi için aptal saptal destekleyen veya mensup listeleri yayınlanan bir düşünce.

  özellikle havari kesar tarafından verilen link'te ne kadar aydın varsa hepsine sabetayist dendiğini,nedense hiçbir sağcı yazara böyle bir şey denmediğini gördüğüm liste. atatürk'ün silah arkadaşlarına bile böyle bir kavram yakıştırılırken,şu günlerde atatürk'e de aynı şekilde bir sabetayistlik suçlaması yapılırken bu kavramın ne kadar adice kullanıldığı ortadadır.

  amaç atatürkçü olan ülkenin iyiliğini isteyen türkiye cumhuriyeti vatandaşlarını yakmak ya da kesmektir. sabetayist damgasının sivas katliamı'yla herhangi bir farkı yoktur. vakit'in işte o üyeler haberiyle de farkı yoktur.
  5 -5 ... ucuncayir666
 5. 5.
  yine soner yaçın'ın "efendi" adlı kitabında da sabetayistler hakkında bolca bilgi bulunmaktadır.
  4 -1 ... viceversa
 6. 6.
  şahsi temizliklerine dikkat etmediklerini gözlediğim tür...
  3 -2 ... demolay
 7. 7.
  yalcin kucuk un son yillarda yapmis oldugu calismalarin ortak noktasidir, sabetayist olmayan kisinin turkiye de disisleri bakani olamayacagi gibi bir teorisi vardir, dogru mudur yanlis midir bilemem
  1 ... karadag
 8. 8.
  (bkz: şemsi efendi)
  2 ... faun
 9. 9.
  bir rivayete göre;

  (bkz: sabri ülker)
  1 -1 ... karpuzkabugu
 10. 10.
  bülent arınç için de sabetayist olduğu yönünde iddalar mevcuttur...
  zira kendileri asla red etmemiştir bu durumu.....
  2 -2 ... chentik