bugün

+baba ben okula gitmiceeeeeeem!

-oğlum, ilk bahane tanım içermelidir!

'başlık başa kalınca baş ağrısı yapıyor' yalanlarıdır a dostlar. vurmayın.
Anne niye uyardın, bugün tatil..
bugün öğretmen gelmeyecek denir ve bırakın beni ya! diye de feryat edilerek bu yalan meşrulaştırılır.
aşamalı olarak gerçekleşebilen yalanlardır şöyleki; level-1, akşamdan sinyalleri verilmiştir; anne başım ağrıyo,boğazım kaşınıyo neden acaba? sanki bilmiyo yawsak:) ,anne de hastamı oluyosun acaba dediyse tamamdır sabah biraz inleyerek level-2 ye geçilir; yutkunamıyorum,burnum tıkalı, gibi yalanlarla okuldan yırtılır fakat akabinde annenin hadi doktora gidelim demesini savuşturma işlemi level-3 olarak başlar,eğer doktora gidilip muayene olunduğunda ise 1 haftalık penisilin yemek olasıdır ki burda da game over olunur..keşke okula gitseydim denilir fakat şemsiye göte girmiştir artık. yani sonuç olarak bazen kötü sonuçlar doğuran yalanlardır.
(bkz: Hocalar grevde)
-hocam benim saat çalmadı,çin malı da kendisi.**
- anne ben cırcır oldum. *
-hadi okula emre.
-anne ben gitmicem
-neden
-ilk dersler boş geçiyor.
- daha yeni yattım yaaa!
-gece rüyamda felaket çiftleşmişim. yorgunluk , halsizlik , abdest falan derken öğleye ancak giderim.
şimdi üniversiteyi yeni kazanmıssınızdır. derken saçlar uzamaya başlar. fakat bu kadar şekilsiz uzayacağına önceden kanaat getirmemişsinizdir. saçları düzene sokmak için jöledir, briyantindir ne varsa saça sürersin. sonrasında okula gitmek üzere ev arkadaşlarıyla yola çıkılır. fakat o da nesi.* yağmur başlamıştır, saçta ne var ne yok akmaya başlamıştır. derken ev arkadaşlarına 'lan ben cüzdanı evde unuttum' diye yalan söylersiniz ve eve koşarsınız. sonrasında malum saçı yıka ve uykuya devam et.
"depresyondayım ben. bu halde ders de dinleyemem ki."
- Bu dersten devam zorunlulugum yok.
gitsem de bir şey yapamayacağım.
(bkz: ders işlenmiyo ki)
karnım ağrıyo .
+ aloo, öğretmen hanımla mı görüşüyorum?
- evet buyrun?
+ tolga hastalandı bugün okula gelemeyecek
- peki, geçmiş olsun. siz kimsiniz beyefendi?
+ ben mi?..babam.

ayrıca, (bkz: sözlüğü ilkokul cocukları bastı).
etesi gün okula giden ögrenciye ögretmen sorar:

- Dün neden gelmedin evladim?

+ misafir vardi ondan.

- sana ne yavrum misafirden

+ ne demek hocam misafir cok önemli bir kisiydi.

- kim geldi yavrum bakan basbakan falan mi geldi?

+ o da ne hocam daha önemli.

- yok artik, kim geldi catlatma lan.

+ ev arkadasim eve oruspu atti.

- siktir git lan surdan.
"o hocanın da muhabbeti hiç sarmiyor be! aynı frekansta değiliz biliyor musun?" *
-bu dersi hocanın anlatmasına gerek yok ki, ben kendimde anlarım. (yatıp uykuya devam.)
-aman bu hoca yoklamaya önem vermiyor, gitsek nolcak sanki, mis gibi kahvaltı yapalım.
-ay şimdi derse alsa bile rezil eder insanı bu hoca, öğleden sonra giderim artık. (derse 10 dk kala uyanmışsındır.)
-of bugün hiç ders havam yok, iyisimi ben arkadaşlarımı kötü etkilemeyim, kendi kendime takılayım. (düşünceli, iyi niyetli öğrenci tripleri.)
başkalarınınkini bilmem ama ben hemen aklıma benimle aynı durumda olanları getirir, egomu öyle parlatırım.. misal ''lan nasılsa şu da gelmiyor, bu da gelmiyor!'' gibi.. ha mantıklı mı? vallahi değil..
(bkz: gulliverim ağrıyor)
(bkz: a clockwork orange)
- öhö *
+ kızııım
- öhööhööhö ama anne ya *
-anne bu gün okula gidilmicekmiş.
+nası gidilmicekmiş kim dedi bakim ?
-baya anne şimdi bu gün öğretmenler toplantısı varmış o arada kurul görüşmesi olucakmış ondan sonra öğretmenlerin semineri varmış ingilizcecinin zaten kızı hasta gelemiyor müdür de dün dedi yarın okulda kimse olmicak dedi.
+hakaaan biz bu çocuğu en iyisi sinema-televizyona gönderelim.
-valla billa ekmek musaf çarpsın ki anne bak zaten karnımda ağrıyo dün akşam çok geç yattım.
+ anne bugün gitmicem okula
- niye oğlum ?
+ cuma bugün mübarek gün
- kalk hadi kalk hazırlan çok konuşma
+ iyi bende okuldan kaçarım
- yiyorsa kaç bakalım
+ ya ama offf