bugün

Günün bölümlerini hesaplama birimi.
iki ayrı anlama gelir.
Özellikle erkekler için ihtiyaçtan çıkıp bir zevk haline dönen saatler son zamanlarda erkeklerin vazgeçmediği bir aksesuar olduğu aşikar. Bende bir saat önermek istedim. Spor ama şık saat arayışında olanlarınız varsa aranızda bakabilir.
Zamanı gösteren makine.
an itibariyle 02.03.

peki neden ekleme gereksiniminde bulundum?
inanın bilmiyorum.
Zamanın geçip gittiğini anlamamız ve ortak akılca ifade etmek için sayıların yardımını kullanmamızdır.
Almanya'da saat 10'a 10 var.

görsel
görsel
görsel
görsel
Güzelmiş.
şu an pc deki saatler sapıtmış durumda. kontrol için.
sözlükte full time reklamlarını görüyorum, sanırım bunlar google reklamı benim ilgi alanıma göre gösteriyor.
2021'de 750 tl'ye altın kaplama bir saat almıştım dedeoğlu kuyumculuktan. birkaç ay kullandıktan sonra yıprandı filan. satsam mı antika olması üzerine saklasam mı bilemedim. içimden bir ses gram altın filan alsaydım o zamanlar şimdi kar ederdim diyor ama hayırlısı.
almanya'da şu an 3.
Bir zaman dilimi.

Genellikle 24 saatlik.

24 saat olduğu için 23:59 da biter.

Aslında uyuz olduğum bir alet.

Yani aslında güneşten yararlanmak için veya namaz vakitleri için muhtemelen yapılmıştır 6-7 olduğu zaman sabah olur ezan okunur.

Yine hemen hemen aynı vakitte akşam olur.

Mars'ın kendi etrafında dönüşünü tamamlaması yaklaşık olarak bir Dünya gününe eşittir. Mars'ta bir gün 24,6 saat sürmektedir. Buna karşılık bir Mars yılı 687 Dünya gününe karşılık gelir.
arapçası ile aynı türkçe kelime.
almanya'da kiliseler gösterir.

görsel
kendime yatırım yaptığım tek aksesuarım. isviçre yapımları bu sektörün öncüsüdür.
almanya'da şu an 21:01.
almanya'da şu an 21:02.
Keşke bizimde 2 saat geri olsaydı ülkede ne güzel olurdu.

Çabuk geçiyor saat.

Günün ne kadar 1 gün ileri geçtiğini yani 1 haftanın...

Biz ne ara Kasım ayına geldik diyorum bazen.
görsel
görsel