bugün

Turkiye ile el ele yerli arac uretecek firmadir.evet yuzde yerli otomobilimiz hayirli olsun.
Yerli araçmış tabii yersen. Ceo'su açıklama yapıyor diyor malzemeler bizden gidiyor,mühendislik hizmetlerini tübitak sağlıyor. Yani aslında biz burada sadece montaj yapıyoruz başka bir şey değil. Sonra da yerli araç ürettik yeah diyorlar.
Gerizekali ve kesinlikle olmaz , yapamayiz diyen asalaklara inat güzel ülkemin 9-3 modelini butun teknolojik sistemiyle ve fikri haklariyla satın alinan firma , en azından bu kadar sağlam firma ile is yaptiktan sonra işin ciddiyetini anlayabiliyoruz.

Son günlerin ulke gundemine dair olumsuz haberlere Karşin en iyi haberidir, benim halen ülkem için umudum var.

Not : akpli değilim.
artık otomobil üretimi yapmayacak firmadır.

http://finans.gazetevatan...r-dev-tarih-oluyor/50518/
Daha önce saab sahibi olmuş ve halen kullanan birileri varsa mesaj kutusuna gelsin lütfen.
Zenginseniz kullanın. pompacilar vardiya değiştirmeden tekrar benzinlige gidersiniz.
(bkz: Kultursuz dinazor) arkadaşımın bilgilendirmesi ve gaza getirmesi ile ilk saabımızın sahibi olmak için adım attık parça sorunu v.b şeyler için kafasinda soru işareti olanlar bunu unutsunlar saabin tadını cikarsinlar.
Reno ve Tofaşın ferrari zannedildiği bir dönemde,9000 cse'si beni ankaraya kadar götürüp getirmiş efsane bir araçtır.
vw değil çinli nevs tarafından vaktiyle satın alınmıştır. scania ile bir ilgisi olduğunu da sanmıyorum, zira saab aslen uçak parçaları, havacılık işleri vs. yapan bir firma idi.
tam anlamıyla bir tank 1994 model saab 9000 cse turbo ile vw passat'ı pert ettik bizde ki tek hasar sol sinyal kırıldı çıkmasını 30 tl ye alınıp takıldı. en büyük özelliği amörtisörlü ön ve arka tamponlardır araç 2 ton ağırlıktadır. isveç çeligi.
Facebookta saab türkiye official grubu üzerinden hakkında iyiden iyiye bilgilendigim ve hayranligimin günden güne arttigi marka saabcilar aile gibiler bir kargo çıkışı Saab 9.5 aeorosu olan bir beyfendiye ona iyi bakın demem ile yarım saat süren muhabbet buna örnek isveç celiginin hakkı bu olsa gerek.
Keşke çekilmeselerdi eğer devam etseydi hem volvo hem saab hepten rekabet sayesinde kendilerini geliştirceklerdi.Kim bilir neler ortaya çıkardı.
Anlatılmaz yaşanır denilen türden bir otomobil markasıdır.
yaklasik 7 aydir tekrar sahibi oldugum ve bu zaman dilimde 17000 km yol yaptigim aractir.
ara ara kendisi hakkinda entry yazmamin sebebi artik üretilmeyen bu aracin saglamligi konusundadir. gittigi yere kadar da hakkinda entry yazmaya devam edecegim.

- yollarda kendisinden fazla olmadigi icin; bir cok kisinin dönüp dönüp baktigina sahit oluyorum. hatta park halindeyken beni yakalayanlar durup arac hakkinda sorular soruyorlar ve sohbet ediyorlar.

- normal seyir halindeyken; arkamdaki arac beni tahrik ettiginde gaza dokunmam ile arkadaki aracin dikiz aynasinda kücülerek gözden kaybolduguna sahit oluyorum. sanirim aracin görüntüsünden midir nedendir bilmem hiz konusunda kücümsendigine cok kez sahit oluyorum (motor kaputu altinda bir canavar sakliyor).

- sürekli uzun yolda kullaniyorum ve simdiye kadar yapmis oldugum hic bir yolculuk sonunda ortopedik (bel agrisi, bacak agrisi, yorgunluk) bir rahatsizlik yasamadim.

- simdiye kadar bana cikartmis oldugu en büyük masraf; önceden kullanmis oldugum diger markalarin (fiat, mercedes, ford, opel, peugout) bana cikartmis oldugu en az masraf miktarinda (sadece tekerlek yatagi degistirildi). ufak tefek parca degisikliklerinde simdiye kadar da hic bir sekilde parca sikintisi yasamadigimi da belirtmekte fayda görüyorum.

disi seni ici beni yakar kivaminda bir ic dizayna sahip. o night panelinin gözünü seveyim. gece yolculuklarini ayri bir zevkli hale getiriyor.
mühendislikte günceli yakalayamamanın sonucu olarak artık var olmadığı sonucuna varılabilir..

bunun nedeni için de son 10 yıldaki renault-bmw ve mercedesin izlediği yol ve aldığı kararlara bakılabilir..
bu markayı general motors almış ve patentleri kullanılmasın diye emekliye ayırmıştır.
Patentlerinin çoğu yakıt verimliliği üzerinedir. Bu da sayın Amerika'nın işine gelmediğinden "bükemediğin eli satın al" politikası güdülüp, satın almanın sonrasında kapısına kilit vurulmuştur.
2001 e kadar olan modeller isveç tasarımı 2002 sonrası ile general motor tasarımıdır aradaki karakteristik fark bu yıllarda üretilen modellerde açığa çıkmaktadır.
Çok kaliteli araçlar üretmesin rağmen batmış olan firmadır.