bugün

entry'ler (121)

ikinci dünya savaşında 22 bin şehit veren türkiye

içi boş haber linki paylasilan girdidir. Hangi 22 bin asker; nerede, nasil sehit olmustur? Yazin da bilelim.

kadınlarda bakılan ilk yer

ayak parmaklaridir.

leyla ile mecnun dan akılda kalanlar

babam mi ölmüş?? *

spotify

bu uygulamaya aylık ne ücret verdiğimi tam bilmiyorum ancak para verilmemesi gerektiğini düşünenleri de anlayabiliyorum.

tanım : bir müzik uygulaması.

saab

vw değil çinli nevs tarafından vaktiyle satın alınmıştır. scania ile bir ilgisi olduğunu da sanmıyorum, zira saab aslen uçak parçaları, havacılık işleri vs. yapan bir firma idi.

türbanlı kızların nedense daha kültürlü olmaları

imamhatip öğretiminde aldıkları siyer, fıkıh, kelam derslerindendir. keşke her okulda seçmeli olsaymış.. ayrıca (bkz: münazara)

migrosla ilgili şikayetleriniz

axess'te chippara geçmiyor. *

sözlük yazarlarını mutlu eden şeyler

şekerli, orta ya da şekersiz hiç fark etmez.. bir fincan türk kahvesi.

ismaili sevmek zorunda mıyız

ismail bir tuhaf adamdır, üç kuruş için hesap sorandır..
(bkz: ismail)
(bkz: grup vitamin)

hiç yakın arkadaşı olmayan insan

iyi bir ailesi olduğu ümit edilen insandır.

gel sormam kimler öpmüş dudaklarını

sibel alaş'ın bende hüküm sür şarkısında geçen söz. 90'lar gerçekten harikaymış.

karizmatik olmanın yolları

-yürürken mümkün olduğunca ileriye doğru bakın.
-konuşurken klişe laflardan uzak durun, sıradanlaşmayın.
-bulunduğunuz ortamda kadın varsa onlara her konuda öncelik verin.
-sağlığınıza dikkat edin, fit olun, spor yapın.

izmir atatürk lisesi cumhuriyet balosu

basit ve amatörce bir dans gösterisi olmasına rağmen insanları medeniyet, modernizm ve laiklik terimleriyle aşırı gururlandıran, yalnızca şirin bir olay.

abdullah öcalan hayatını kaybetti

adamın öldüğüne değil de olsa olsa öldürülmesine sevinilebilecek anlardan biridir.

yoksa malum, her canlı bir gün ölümü tadacaktır

zulüm 1453 te başladı

olsa olsa sahte bir slogan.
(bkz: 1453 başakşehirliler)

istanbul un en güzel olduğu zaman

benim için vapura bindiğin andır.

cennetten kovulan insan replikleri

havva'mı getirin bana!

28 belediyeye kayyum atanması

bu sabah gerçekleşmiş olan hadise. daha ne kadar bekleyecektik sanıyordunuz hewaller.

bahoz erdal

tsk tarafından öldürüldüğünü ümit ettiğim it.

önüne gelenin suriyelilere tepki göstermesi

son zamanlarda başta internet ortamında olmak üzere karşılaştığımız ve bazen de tanık olduğumuz vahim olay. özgürce denize girerler, metroya binerler, camiye giderler ama eksik olmayan, bu masum sığınmacıların karşılaştıkları faşizme varan iğrenç tepkiler. biraz düşünüp insan olmayı öğrenin; aynısı daha önce balkanlardan göçmek zorunda kalan göçmenlerimize veya avrupaya çalışmaya giden yurttaşlarımıza yapılmadı mı? elinizi vicdanınıza koyup tepkinizi bu politikalardan sorumlu siyasetçilere ve onları hâlâ körü körüne desteklemeye devam eden yakınlarınıza gösterin. bu kadar.