kaynak:

https://www.dha.com.tr/yu...araya-geldi/haber-1680808

rus ve türk yetkililer de doğrulamış.

bakalım ne tür sürprizlerle karşılaşacağız?
dolar alın. evi arabayı satın dolar alın.
görsel

An itibariyle tengir.

Kıyamam dedeme ben.
ÜLKENiN iHTiYACI VARDI VE ALINDI.
DOLAR ALIN BEN DOLAR MAAŞLA ALDIĞIMIZ iÇiN SiZi UYARAYIM.
Rutubetli depolarda "her an kullanılmaya hazır " olarak çürümeye terk edilecek füzelerdir.
10 eylül de aktif olarak kullanılmaya başlanılacak deniyor.

nereye konuşlanıyor bu s 400’ler gidip bir hatıra fotoğrafı çektirelim.
eylüle zor yetişir, bizim radar ağlarına entagresi zaman alacaktır. dahanönce rus teknolojisiyle çalışmadık, radar ağlarımız nato teknolojisi.
çok da umrumdaydı, çok da fifi. iş ilanlarına bakayım ben.
YiĞiT DÜŞTÜĞÜ YERDEN KALKAR

S 400 füze sistemleri Ankara'daki MÜRTED HAVA ÜSSÜ'ne peyderpey kargo uçakları ile gelmeye başladı. Tüm baskı ve dayatmalara rağmen üzerimize oynanan oyunları bozacak olan bu sistemi alıp kazandıran, dik duran ve eğilmeyen Devletime şükranlarımı sunuyorum. Emegi geçen herkesi tek tek sevgi ve şükran duygularıyla kucaklıyorum.

Öte yandan kargonun geldigi yer olan Mürted Üssü seçimi manidar olmuş. Mürted'in sözcük anlamı "dinden çıkan" olarak tanımlanmış. Başta ABD ve Batı, yaptıkları çifte satandart ve ihanetlerle bizi dinden imandan (sahte müttefikliklerinden) çıkardılar. Bu bir... ikinci husus burası fetonun 15 temmuz darbesinde uçaklarını kaldırdığı Akıncı Üssü. Bu üssün eski adı Mürted Üssü imiş. Sanırım darbe girişimi sonrası Akıncı adı eskisine dönüştürüldü. Peki bu bölgenin adı neden "mürted" ? Bunun başlangıcı 1402 Ankara Savaşına dayanmakta. Yıldırım Beyazıt ordusundaki Tatarlar bu bölgede taraf değiştirip Timur ordusuna geçmiş ve bu savaşın kaybedilmesine, Osmanlı padişahı Yıldırım Beyazıt'ın savaş esiri olup bir sure sonra da esaret halindeyken kahrından ölmesine sebep olmuştur. Bu taraf değiştirmenin unutulmaması için o tarihten itibaren bu bölgeye "Mürted" denilmiştir. Biz de Nato ve Batının ikiyüzlülüğüne gösterdiğimiz en önemli milli reaksiyonun adı S 400 oldu. Fiziki olarak bunu ilk Mürted üssünden, 15 temmuz darbe girişiminin merkezi üssünden, darbe girişiminin yıldönümünde yaparak ilgililere manidar bir gönderme yaptik. Uzun lafın kısa ozeti: Yiğit düştüğü yerden kalkar.
son donemdeki siyasi gelismeleri kaygiyla takip ediyorum. hayirli olur umarim. sanirim fuzenin tepe kismi sivri tasarlanmis, oval olanlar daha sevimli durdugu icin dusmana istenen etkiyi vermeyebilirdi o yuzden rus muhendisleri kutlamak gerekir diye dusunuyorum.
aylar öncesinden ABD konuslandirilacak yerlerin çevresini satın almıştı. devletin buna engel olamaması ne acı.
Hdpkklı’ları çıldırtan harekettir. Bu işler ön kamerayı açıp küçük beyinlerinizle strateji kasmaya benzemez. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’den bahsediyoruz. Hayırlı olsun güzel ülkeme.
ülkemizin şahlandığını gösteren hareket. şimdi geziciler düşünsün.
şimdi izrayil, amariga ve ab düşünsün oh oh.
"ihtiyaç vardı, göt oldunuz mu, meriçlere, bilmem kimlere dert olmuştur..." diyen arkadaşlar! aldık ama kime karşı kullanacağız?
Desturu aldık demek ki iyi gelişme.
Caydırıcı bir unsur,hava sahana girecek uçakların devletleri 10 kez düşünecek.
demirören tayyibin baş yalakalarından diil miydi?...bu herifler bikaç yıl önce de saab şirketinin türkiye´de yerli uçak yapmaya başladıklarını yazmamışlar mıydı?...

bekleyelim görelim...s-400´ü alsan bile kullanabilir misin...ona da bakıcaz...yunanlı s-300 aldı- amerika kullandırttı mı?- hayır !!...

trump´la neler konuşuldu, onu biz bilmiyoruz. zaman içinde anlarız.
Ülkemiz için hayırlı olsun. Akpyi günahım kadar sevmesemde s400 konusunda sonuna kadar destekliyorum. Hükümetin şimdiye kadar ki en doğru işi budur. Ekşi sözlükteki amerikan götü yalayıcıları, hdp ve pkklı kürtlerin götünü tutuşturmuştur. Ekonomi bu durumdayken ne yapacağız diyorlar. Evet haklılar ama s400 ün bize sağlayacağı bir çok fayda olacak. Bizim hava savunma sistemimiz yok yani evimizin çatısı yok. Ciddi yaptırımlar uygulayacak olsalarda aç kalmak vatansız kalmaktan iyidir. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki amerika Türkiyenin sözde dostu özde düşmanı. S400 bize Akdenizdede avantaj sağlayacaktır.
s-400 sisteminin alınması çok önemli bir gelişme fakat yapımı bize ait olmayan bir sisteme çok fazla güvenemeyiz. en kısa sürede alternatif sistemler almamız gerekiyor. şuan türkiye'de mevcut olan patriot sistemi var ama bu patriot sistemi Nato'ya ait. yani bir savaş anında nato istemezse bu sistemleri çalıştıramayız. türkiye olarak patriot sistemini de en kısa zamanda almalıyız. ayrıca kendi savunma sistemimizi yapmak için daha fazla çabalamalıyız.
Bir adımdır çok şey gösterir. Rus s400 lerinin alınması ruslardan bir saldırı beklemiyoruz demek oluyor. ilk mesaj bu. Zira ruslarla olan bir savaşta S400ler çalışmayacaktır bu ayan beyan ortada.

En önemli sebebi Suriye de yapılmak istenen operasyon. Olur da Amerikan uçakları Mehmetçiği vurmaya kalkarlarsa caydırıcı bir önlem. He amerikan uçaklarını düşürür müyüz bak bu soru işareti.

idlip için Suriye uçaklarını düşürebilirler ama pek ihtimal vermiyorum zira rus korumasında bu uçaklar.

Olabilecek bir darbe girişiminde mürted de bulunan batarya çalışacaktır. Ama bu hiç de iyi olmaz. Zaten darbeler dönemi artık kapandı bu halk için.

Akdenizde araştırma gemilerine olası bir saldırı durumda mersin civarında bulunacak olan batarya kesin olarak çalışacaktır. Yani doğu Akdenizi Türk gölü haline getirebilir bu güç.

israilin desteklediği mısır güçlerini ileride karşımıza dikecekler bu belli. Ama s400 ile Doğu Akdenizi kapatabiliriz. Oldukça fazla silahlandı mısır ama o silahları kendi başlarına geçecek haberleri yok zira araplar o kadar becerikli değiller savaşta.

Ama yine de kendi sistemimizi yapmadığımız sürece eksiğiz. Şu an Hisar a var deneme atışları başarılı olan yani alçak irtifa hss Hisaro geliştirme aşamasında. Hisaru ya vakit var işte tam da bu yüzden gerekiyor zira tehdit seviyesi üst düzeyde.

Şüphesiz balikesirli vatanı dua ediyor.
desteklediğim olaydır, iyi iyi, sevindim almamıza.

bu arada artık hataya düşen roketleri de engelleyebilecek miyiz amk.
Vatana millete hayırlı olsun denilecek olaydır.
mobil bataryaları fuarlarda, geçit törenlerinde falan bol bol severiz okşarız artık.

zaten başka bir işe yaramayacak.
Hayırlı uğurlu olsun. Umarım sıkıntı yaşamadan kullanılabilir. Benim endişem konuşlandırma ve aktif olarak kullanma noktasında icazet ve yaptırımlarla karşı karşıya bırakılacak olmak.