1. 1.
  1 eylül 1982 doğumlu basketbolcu..2,01 boyunda, 113 kg ağırlığında.. nba'de boston celtics takımında forma giyiyor..
  ... atan alir spor
 2. 2.
  uzun forvet pozisyonunda oynayan bir oyuncu için boyu bayağı kısa olan bu oyuncu yetenek avcısı ama boyut gibi şeylere pek önem vermeyen danny ainge tarafından draft edildi.gerçekten yetenekli bir oyuncudur.çaylak sezonunda ilk beşe kadar yükseldi,bunda doc rivers ın bitmek bilmeyen pota altını kapatma arayışlarının da payı büyük.ancak yapacak zaten pek bir şey yoktu.takım içinde en yüksek bedelli kontratlara sahip üç oyuncudan ikisi raef lafrentz mark blount ne ribaund alıp ne de savunma yapınca çaylakların ilk beşte yer alması kolay oldu.nba de 2.01 boyunda şutör guardların olduğu düşünülürse bu adamın işi gerçekten zor.boyuna ve çaylak sezonu olmasına rağmen nispeten iyi ribaund alarak görevini yerine getirdi.kısa forvet pozisyonunda oynayamaması büyük handikap,vücut yapısı kısa forvet pozisyonuna uymasına rağmen yetersiz top kontrolüyle bu pozisyona çok yabancı.kendisini yıldız seviyesine getirmek için çok çalışması gerekecek.
  1 ... monolith
 3. 3.
  kariyerinin ilk triple double ını yapmış forvet. bilgi için, http://www.nba.com/playerfile/ryan_gomes/index.html
  ... serander
 4. 4.
  geçen sene boston'da 7.6 sayı, 4.9 ribaund, 1.0 asist ort. ile oynayan forvet.
  ... 6.4.r.1.$.h
 5. 5.
  minnesota timberwolves'ın son anda kevin garnett karşılığı aldığı pakete eklettiği oyuncu. celtics, bu oyuncuyu da takasta kullanarak elinde bench desteği sağlayacak malzeme bırakmamış oldu. geçmiş iki sezona bakıldığında bu adamın iyi bir şutor olduğunu belirtmek gerek. içerden ve dışardan yüzdeli skor üretebilen bir oyuncu. ancak en büyük sıkıntısı, dışardan sayı üretebilmesine rağmen bir dış oyuncu olarak oynayamaması; pota altı oyuncusu olaraksa fiziksel olarak yetersiz kalması. çoğu zaman ribaund konusunda yetersiz kaldığını söylemek mümkün; 31.2 dakikada yalnızca 5,6 ribaunt ortalamasının olması da buna işaret niteliğinde. ancak kimi maçlarda çift haneli ribaunt alabilmekte; hatta kendisi kariyerinde triple-double bulunan bir oyuncu durumunda. bu bakımdan kendisinin yetersizliğinden çok performansını genele yayamamasından söz etmek gerek. minnesota'daki bu yeniden yapılanma sürecinse mutlaka süre alacaktır. ancak tüm skor üretme yeteneğine rağmen takımdaki kalıcılığı ve aldığı sürenin/rolün büyüklüğü bu başlıkta bahsedilen eksikliklerini olabildiğince gidermesine bağlıdır. bu olmazsa bu kalabalık genç kadronun içinde geçen sezon 12 sayı ortalaması elde etmiş bir oyuncu olmasına rağmen kaybolur.
  1 ... schenardi
 6. 6.
  bu sene 12.6 sayı, 5.8 ribaund ortlamasıyla oynamış ve minnesota'dan uzun süreli bir kontrat kapmayı başarmıştır.
  kendisinin ne kadar para alacağı henüz bilinmemektedir.
  ... temporarypeace
 7. 7.
  draft gecesi takas yoluyla portland trail blazers'ın yolunu tuttu. twolves, kendisiyle birlikte draft'te seçtikleri bir çaylağı daha verdi. her ne kadar çok-çok önemli bir özelliği olmasa da gomes bence her eve lazım bir adamdı ki martell webster'dan katbekat daha faydalı birisidir kanımca.
  ... dick advocaat
 8. 8.
  los angeles clippers'a transfer olmuştur. ilk beş oyuncusu olmasa da bench'ten gelerek katkı yapabilecek bir oyuncu. aslında boyu da oynadığı pozisyon için oldukça kısa ama gomes, mücadele ederek nba'de var olabilen oyunculardan birisi.
  ... tearsofcold
 9. 9.
  los angeles clippers tarafından amnesty clause ile serbest bırakılmıştır.
  ... tearsofcold
 10. 10.
  2013-2014 sezonu öncesinde oklahoma city thunder ile sözleşme imzalamıştır.
  ... tearsofcold