bugün

O hareketi başka herhangi bir takıma yapsa taktir etmezdim. Ama beşiktaşa yaptı ya oh iyi oldu ! Içimin yağları eridi. Beter olsunlar. Tanım : adam gibi adamdır.
Eğer futbol endüstriyel bir oyunsa, bu herif futbolun kalpazanıdır. Net!
türkiye'de futbolun ne kadar ahlar vahlar içinde olduğu gösteren kişidir.
beyler hangi sistemimiz doğru düzgün işliyor ki futbol sistemi doğru işlesin bu işin tek çıkış yolu maçı tekrar oynatmaktır bunu bir fenerbahçeli olarak söylüyorum ve donk'a en ağır ceza verilmeli hayırlı akşamlar diliyorum.
Yaptığı hareket penaltı olmayan topçu, sahada iki tane top varsa maçın durması ve hakem atışı yapılması gerekir onun dışında pozisyon sırasında oyundaki topu diğer topla vurma şeklinde bir kural ihlali yok oyun kitabında, hakemde rakibin sinirini bozmaya yönelik hareket olarak değerlendirdi ve bastı sarıyı bence gayet normal bunun dışında ikinci top bu adamın özel gayretleriyle sahaya girmişse o ayrı ihraç bile etsinler.
Kırmızı kart görmesi gerekendi. Topa başka bir nesneyi firlatarak müdahale elle oynamadir. Ceza sahası içinde elle müdahale ise penaltidir.
Yaptığı hareketle ilgili kural kitabında herhangi hüküm yoktur, zaten kural kitabı göz önüne alındığında aslında öyle bir pozisyonda yok sahaya ikinci top girdiği an oyun durdurulur ve hakem atışı yapılır yok top atmışta elle müdahale sayılırmışta geçin bunları hacılar 100 senelik oyuna yeni kural eklemeyin kendinizden haa diyinki o topun orda ne işi var(kameradan bir halt göremedim ben) o topu kim attıysa kasımpaşa klübü ve rte stadının yöneticisi bunun hesabını versin sonuna kadar haklısınız sonuna kadar arkanızdayım.
Saha içine giren topu eline alıp tutması -> Kırmızı kart
Ceza sahası içinde dahi elinde tutmaya devam etmesi -> Penaltı
Topu rakibin ayağındaki topa atıp pozisyona mani olmak -> Amatörlük, şerefsizlik, adilik, onursuzluk... ... ...

Bu aptalların profesyonel bir kulübe alınmasını geçtim, hakem tarafından töleransla karşılanmasına şaşıyorum en çok... Kırmızı kart + penaltı + 5-6 maç cezalık bir pozisyon, hatta uzunca bir süre hak mahrumiyeti bile verilebilir... Ama yapılana bak. Fernandes'in tekme yediği pozisyonda verdiği iki kırmızı kartı saymıyorum bile. O topu saha kenarından %100 Kasımpaşalı biri attı, her şey kasti yapıldı, hakemle de anlaşılmış herhalde, sahaya inen taraftar da bukalemun, satılık belli... Çok güzel planlanmış maç, tebrik etmek lazım. Türk futbolu hakikaten yalan olmuş, millet hala uyusun bakalım...
Eline aldığı top sahadaki ikinci top olduğundan penaltıya sebebiyet vermeyen topçu, hakem ve stad görevlilerinin maçı siktiği doğrudur ancak bu arkadaşın o pozisyonda herhangi hatası yoktur aldığı sarı kart da ofsayt ihtarından epey süre sonra topu kaleye gönderen oyuncunun aldığı sarı kartla aynı statüdedir(yani rakibin sinirini bozma) ayrıca bu arkadaş üzerinden almeidayı savunmanında tutarlı bir tarafı yoktur çünkü direk kırmızıdan atılması gerekirken ikinci sarıdan atılmıştır almeida.
Hey büyük allahım. Kusura bakmayın, kurallarda böyle bir olayı öngörememişler ve moda mod yazmamışlar. Ama sahaya atılan yabancı bir cisim topa atılırsa "elin devamı" olarak işlem görür demişler. Donk'un belki o anda aklına geldi bu piçlik ve spontane gelişti ama adamın içinde iyi niyet olmadığı maç sonrası röportajlardaki sırıtmasından belliydi. Tweeter hesabında da "hahahahahahahahahahahahahaha" şeklinde bir tweet atmıştı her harf ayrı ayrı kıçına girsin. Hırsızın bir türü.
yaptığı hareketle ilgili kural kitabında hüküm vardır. topa elindeki nesneyi fırlatmak elle müdahaledir ve karşılığı direkt vuruştur.

http://www.fifa.com/mm/do...eration/lotg_en_55753.pdf

(ctrl+f yapıp handing yazın) law 12

http://www.tff.org/Resour...d45d8a2495ceff53474e4.pdf

kural 12. Topu Elle Tutmak. sayfa 119

yok kural yok diyen aptallar var onlara kapak olsun.
futbolu sikertmiştir. nokta. savunulacak hiç bir tarafı da yoktur aga!
Attığı tivitle karakterini ortaya koyan tip tip.
kendi kendine kural uyduranların hala elindeki nesne diye öttüğü futbolcu, lan futbol kural kitabında futbol topu nesne olarak mı tanımlanır top olarak mı tanımlanır az bi düşün sahaya ikinci top girdiği an oyun durur adam iki tane alakasız madde veriyor bunları bağlıyor ta ta ta öldün çıq diyor resmen* hadi uefa futbol topuna nesne dedi diyelim peki o top donk un elinde değil ayağında olsaydı o topu ayağıyla gönderseydi ne olacaktı ki zaten nesne diye krampon, dizlik, çakmak, pet şişe gibi şeylerden bahsediyorlar adamlar.

Edit:Şurda iki tane kodaman için millete yağdırdığım hakaretten dolayı utanıyorum küfürleri falan sildim başka birşey editlenmedi.
hiç tartışması olmayan sana göresi bana göresi hiç olmayan bir penaltıya neden olmuştur.

kurallarda açık açık eldeki nesneyi topa fırlatmak elle müdahale yazarken hala birileri burada fifa neden topa nesne desin diye abukluyorlar. tamam anlıyorum paralı askerlik zor iş. bülent yavuz gibi ve marcus merk olmak zorundasınız lakin kural açık.

neymiş eldeki topmuş asli unsurmuş. yahu sahaya kedi girse oyun duruyor kedi asli unsur mu? çok açık bir kural hatası vardır ve maç tekrar edilmelidir.

soruyoruz beşiktaşlı futbolcu o ikinci topu alıp gol atsa gol verilecek miydi? cevap yok. çünkü gol sayılmaz. bu arada kasımpaşa kulübü de soruşturulmalı maç içinde defalarca oyun devam ederken içeri ikinci topu attılar. maç öncesi bir taktik miydi bu?
tivitırdan, hahahahahahahahahaha diye giden mesaj atmış.

Maçta sahaya giren ikinci topu eline aldın. Saha dışına atman gerekirken saniyelerce elinde taşıdın, almeida ceza sahasındayken ayağındaki topu durdurmada kullandın. Maç sonuna kadar 60+15=75 dk geçti, duşa girdin üstünü değiştin eve gittin. Yani hata yaptığını düşünecek kadar zaman geçti. Bunun üzerine hala yaptığın bi marifetmiş gibi o tiviti attın ya, sen tam bir ahlaksız tam bir o. çocuğusun.
Maçta ikinci top varken oyunun durdurulmamasını es geçip adamın o ikinci topla oyunun oynandığı topu vurmasını topa tutan insanları dolayısıylada fanatizmin boyutlarını göstermiş futbolcu arkadaş maçta hakem denen birşey var hakem oyunu durdurur top dışarı atılır herkes kafasına göre iş yapmaz futbol oyununda odak toptur, eğer futbol oyunu kediyle oynansaydı sahaya ikinci kedi girince oyun dururdu bunu bu kadar eğip bükmeye ne gerek var herşey gayet açıkken.
topu elinde tutarak hakemin iki kural hatası yapmasına neden olmuştur.

1- oyunda ikinci top aktif alandaysa oyun durur.
2- eldeki nesne oynanan topa atılırsa elle müdahale demektir ve karşılığı serbest vuruştur. ceza sahasında bunun karşılığı ise penaltıdır.

bu arada galatasaray'lıyım ve bu kadar tartışılmaz bir pozisyonda tartışma çıkmasını anlamam. ayrıca bjk'nin 3-0 hükmen galip sayılması gerekir. kasımpaşa stadında stadın güvenliğinden sorumlu kulüp olan kasımpaşa'dır. bir taraftar giriyor sahada 40 metre koşuyor ve müdahale eden yok.
kural kitabına göre topa cisimle müdahale etmek elle oynamanın devamı sayıldığından; penaltı gerektiren bir harekette bulunmuş kasımpaşa stoperi.

hakemin oyunu durdurup beşiktaş lehine penaltı ile başlatması gerekirken hakem atışı ile başlatmasını hakem hatası olarak değerlendirmek çok basit; net bir kural hatası sözkonusu.

maçın 29.dakikadan itibaren beşiktaşın penaltısı ile başlaması gerekir;adil federasyonun kararını göreceğiz.
Oyun kitabına göre sahada iki top varken oyun oynanmadığından dolayı penaltıya sebep olması imkamsız olan futbolcu kendisi imajinel bir futbolcu galiba, ayrıca kasımpaşanın hükmen malubiyet dahil sahadan dolayı alacağı her türlü cezayı haklı buluyorum.
muhtemelen sözlükteki entry sayını beğenmeyip böyle bir hareket yapmıştır. düne kadar 9 entry varmış başlığında...
akp'nin afrika'da kurduğu türk okullarını kurmasının sebeplerinden birisidir. bak getirtiyorlar buraya futbolcu diye yutturuyorlar bize. zaten 2002 yılında kasımpaşa'nın lige çıkması cabası.
(bkz: ahahahahahahahahahahahahaa)

suskunluğa gömüldü sanırım. bi gül hadi. gül ya hu. evet.
ben bu adamın yerinde olsam yine aynı hareketi yapar taşşak geçerim.
yediği halt yüzünden 26 şubat 2014 galatasaray chelsea fc maçında da kulakları çınlatılan futbol gereksizidir.