1. 1.
  judas priest'in vokalisti.cigliklari olayi bitirir.
  sesini nasil bir anda o kadar incelttigini cozebilmis degilim.
  4 ... a fine day to exit
 2. 2.
  tam adı Robert John Arthur "Rob" Halford'dur.25 Ağustos 1951 birmingham,ingiltere doğumludur.Judas pirest'e katılmadan önce Hiroshima, Abraxas, Thark, Lord Lucifer, and Athens Wood gruplarında yer aldı.1973'de judas priest'e katıldı.grubun bascısı ian hill'in kızkardeşi ile evlendi.judas priestte yaklaşık 2o yıl geçirdikten sonra solo kariyerine devam etmek için 1992'de gruptan ayrıldı.Fight adında bir grup kurdu.daha sonra Fight'ı dağıttı ve Halford'u kurdu.bu arada 1998'de mtv'deki bir röportajında homoseksuel olduğunu açıkladı.2003 temmuzunda judas priest'e geri döndü.judas priest ile Angel of Retribution'ı çıkartarak sesinden hiçbirşey kaybetmediğini herkese gösterdi.
  1 ... helstar
 3. 3.
  metal god olarak da bilinir.
  4 ... gerko
 4. 4.
  tapilanisica bir sese ve gruba sahip 90 li yillarda grubu zirvedeyken ayrilma karari almis ve bu karari cogu kisinin begendigi ama bence film muzikleri disinda gercekte rap kokenli bir gencin bir rock stari ni canlandirdigi vasatin altinda bir film olan ROCK STAR a malzeme olmus sahsiyettir kendileri... (bkz: rockstar) (bkz: judas priest) (bkz: Metal God) (bkz: Heavy metal)
  1 ... blindguardian
 5. 5.
  rock star filminde steel dragon grubunun vokalistinin esinlenildiği kişi olduğu söylenegelen inanılmaz sesli ama maalesef eşcinsel olduğu söylenen vokal.****
  2 -2 ... koko
 6. 6.
  yükselişteyken sesini inanılmaz derecede tizleştirmeyi başarabilen yakarışlarının bütünlüğüyle esaretine büyülenememek oldukça güç.sahnedeki karizma hareketleri, grupla uyumu ve sesindeki sonsuzluğu ifade edişi.. fakat ne yazık ki kariyerindeki eşcinselliği rob halford'u lekeliyor, lekelemeye devam ediyor hayranlarının akıllarına ise fazlasıyla sorular bırakıyor..
  sormalıyım şimdi;
  bizleri ilgilendiren eşcinselliği midir sizce? bu zihniyetler mi küçültüyor o insanı! peki nerede metal god sıfatı, kazandırdıkları, unutulmaz besteleri ve o eşsiz sesi!???
  1 -1 ... nothing else matters
 7. 7.
  heavy metal tarihinin en iyi vokali. "eşcinsel olması neyi değiştirmiştir? müziğinde neyi kazandırmış yada neyi kaybettirmiştir?" sorularının sorulması gerekir eşcinsel olduğunu anlatmak için "eşcinsel" sözcüğünün öncesinde "ama" sözcüğünü koyanlara. metal müziğin tanrısıdır. saygı duyulması gerekir.
  1 -2 ... blackened
 8. 8.
  bruce dickinson ile çok yakın arkadaştır, beraber konser kayıtları da bulunur.
  an itibariyle kafası kabaktır ve uzunca bir sakalı vardır, zakk wylde ve kerry king gibi.
  2 ... thor
 9. 9.
  PMRC'nin sözlerinin sansürlenmesi için mahkemeye verdiği JUDAS PRiEST grubunun solistidir... ayrıca mahkemede "biz şarkılarımızda hayatı anlatıyoruz, insanlara yalan söyleyerek, pembe tablolar çizerek, cennetler vaat ederek pisliği örtmeye çalışanlar iyilik ettiklerini sanıyorlar, ama gençler hayatın öyle olmadığını çok iyi biliyorlar, gerçek, acı da olsa gerçektir ve yalanla örtmek en büyük ihanettir" demiştir...
  2 ... contra
 10. 10.
  Sakallı hali ile Kerry King'e dönüşmüş vokalisttir. 57 yaşında olmasına rağmen hala mükemmel bir sese sahiptir. O inanılmaz çığlıklarını 2008 de bile hiç zorlanmadan atabilmektedir.
  1 ... joe satriani