1. 1.
  bir progressive metal grubu.porcupine tree'ye oldukca benzemektedirler.
  second life syndrome albumleri oldukca iyidir.
  7 ... a fine day to exit
 2. 2.
  ayrıca agva dabir otel ve middlesbrough takımının sahasının adı.
  2 ... anil teknik
 3. 3.
  http://www.riverside.art.pl/
  1 ... ditty
 4. 4.
  polonya'lı progressive metal grubu. out of myself * ve second life syndrome * isimli iki stüdyo albümleri bulunmakta. özellikle sls ile epey sükse yaptılar.

  conceiving you, volte face, artificial smile, before, the curtain falls ilk dinlenmesi gereken şarkıları.

  moriybund sez.
  4 ... moriybund zoblivion
 5. 5.
  (bkz: 15 temmuz 2007 riverside konseri)
  1 ... mor gazoz
 6. 6.
  (bkz: voices in my head)

  yeni çıkacak albümleri için ise

  (bkz: rapid eye movement)
  1 ... romendal
 7. 7.
  Kesinlikle dinlenmesi gereken progressive tarihine adını altın harflerle yazdırtacak olan ve kötü şarkısı olmayan polonyalı grup.
  1 ... esmerinho
 8. 8.
  2007' de 02 panic room adlı single albumlerini çıkarmış olan gruptur.albumun en güzel parçası 02 panic room ' dur.diğer iki şarkı ise enstrumantaldır

  1. 02 Panic Room
  2. Lucid Dream IV
  3. Back to the River
  4. 02 Panic Room (Remix)
  1 ... crimsonick
 9. 9.
  Yeni albümleri Rapid Eye Movement Ekim'de cikacak olan grup. Albümün turnesinde Türkiye'ye de geleceklermis.
  1 ... aftermath
 10. 10.
  30* ve 31* Ekim geceleri Beyoğlu Hayal Kahvesi'nde 2 konser vereceklermiş.
  bilet fiyatları: Tam 39,50 YTL, Öğrenci 34,50 YTL. (18 yaş sınırı var)
  biletix.com'dan grubun reklam kokan biyografisi:

  Riverside 2001 yılında Varşova, Polonya'da bir progressive grubu olarak Mariusz Duda, Piotr Grudziski, Piotr Kozieradzki (Mittloff) ve Jacek Melnicki tarafından kuruldu. ilk olarak grup Jacek Melnicki'nin stüdyosunda çalışmalarına başladı. Grubun ilk günlerde yaptığı çalışmalar daha çok enstrümantal ağırlıklıydı. Ancak bir gün stüdyoda Duda'nın şarkılara vokal yapmasıyla grup vokalistini de bulmuş oldu. Bu sırada grubun isminin de Riverside olmasına karar verildi. Mart 2003 tarihinde ilk demosunu Riverside adında çıkartan grup bir çok dinleyicinin ve radyoların dikkatini çekmeye başardı. 2003 yılının son aylarında klavyeci Jacek Melnicki'nin gruptan ayılması nedeniyle, ilk albümleri Out Of Myself albümünün mixing aşamasını üç kişi olarak tamamladılar. Albümünün çıkışının ardın gruba Michal Lapaj dahil oldu. Riverside, 21 Eylül 2004'te tüm dünyada satışa sunulan Out Of Myself ile büyük bir başarı yakaladı. Albümün bu başarısının ardından bir çok müzik şirketinin dikkatini çeken grup, daha çok progrsesive rock/metal albümleriyle tanınan InsideOut şirketiyle anlaştı. 2005 yılında Voices in My Head Ep'si ile Conceiving You single'ını çıkartan grup ardından 2005 yılının en çok dikkat çeken ve söz edilen albümlerinden biri olan Second Life Syndrome'u çıkarttı. Bir çok internet sitesinde en iyi progressive albümlerinden biri olarak gösterilen Second Life Syndrome grubun sayılı progressive gruplarından biri olarak gösterilmesini sağladı.
  2 ... meister writer