bugün

80' lerin en özel seslerinden, hüzünlü aşk şarkılarının efsane ismi... muhteşem eseri right here waiting hangimize duygusal anlar yaşatmamıştır ki?
ülkemizde hemen hemen hiç tanınmamasına çok üzüldüğüm ama pek şaşırmadığım, muhteşem bir sese harika şarkılara sahip kaliteli insan..
now and forever unutulmaz şarkılarındandır.
hazard gibi muhteşem ötesi öyküsel ve duygusal bir şarkıyı yorumlamış sanatçıdır.
(bkz: eskiler güzeldi valla ulan)
right here waiting gibi mükemmel ama nedense bana everything i do'yu hatırlatan şarkıyı söyleyen çirkin ama sesi yakışıklı adam. ocean aparts day after day deyişi çok süperdir.*
i can't help falling in love with you yorumu mutlaka dinlenmesi gereken, huzur dolu bir sese sahip güzel şarkıcı.
gitar çalmayı bilmez, kliplerinde artistlik olsun diye gitarı öylesine tutup çalıyormuş gibi yapar. olsundur, biz onu öyle de severiz. (bkz: until I find you again)
elbette bir virtüöz değil ama en azından kendi şarkılarını gitarla çalabilen sanatçı.

[http://www.youtube.com/watch?v=syX_8lDIinc&feature=related ]

fakat zaten adam muhteşem bir vokal. bu tür adamların ayrıca bir müzik aletini çok iyi çalmaları pek beklenen bir olay değildir. vokalin işi şarkıyı söylemek ve kendini o yönde mükemmelleştirmektedir. çok iyi müzisyenlerin ise bir çoğunun yorumu zayıftır. çünkü esas işleri çalmaktır.

hülasa benim için richard marx tarzının en iyi şarkıcılarından birisidir ve unutulmayacak işlere imza atmıştır.
to where you are'ı yaratmış aşmış bitirmiş kişi.
right here waiting,hazard ve now and forever gibi hitlerle 80lerin sonuna ve 90lara damgasını vurmuş,o günlere ait yaşadıklarımızı bize anımsatan önemli seslerden biri.
http://www.youtube.com/watch?v=iLi_osYNsOU
akustik denince aklıma gelen birkaç insandan. days in avalon albumünü çevirip çevirip dinlemişliğim çoktur. hiç yormadan, tertemiz müzik. son bildiğimde rush street albümü. poprock'ın tanımı aranıyorsa aha da o bu album.
right here waiting i bu yaz pianoda Avustralya'da yaşayan bir Çinliden dinlemiştim sonra bir oyunda o şarkı geçiyordu adını öğrenince mutlu olmuştum.