içindeki ırkçı kişiliği bir türlü dizginleyemediği halde, karı kız yahut statü uğruna sosyalist olmayı seçen insan tipinin sahalarda görmeye alışık olduğumuz davranış şekli.

cidden bir insan, ırkların kardeşliğini savunup, osmanlı politikalarına sövüp, türkleri yerden yere vurup da sonrasında neden bir strateji oyununda saniyesinde türkleri alır? diğer ırkların hangi düşük özelliklerini görüyorlar da, böylesine yüceltiyorlar kendi ırklarını... neden ha neden?

hepsinin de içinde aslında, atına binip roma yı yakıp yıkmak isteyen bir attila, viyana kapılarına dayanmış bir kanuni sultan süleyman, yatıyor, biliyorum. milliyetlerine yeterince sahip çıkamadıklarından ötürü olsa gerek, tilki gibi düşünüp çeşitli simülasyonlar yaparak tatmin ediyorlar kendilerini. yeri geldiğinde paladinlerle katliamlara başvurup, insancıl yanlarını bir kalemde silip atıyorlar. ezip geçmek istiyorlar benim gibi, vurmak istiyorlar, öldürmek istiyorlar... gerçek hayatta da aynen böyleler bu tipler aslında, ammavelakin kuku görünce dayanamadıklarından, sosyalist erkeklere veren güzel kızların hatrına sosyalist olmayı seçiyorlar.

sosyalizm! adalet, özgürlük, isyan!!! isyan ediyorum sevgili uludağsözlük okurları, olayların milyonlarca fersah dibine daldım, girdap oldum geliyorum...
(bkz: age of)
(bkz: age of empires)
--spoiler--
gerçek hayatta da aynen böyleler bu tipler aslında, ammavelakin kuku görünce dayanamadıklarından, sosyalist erkeklere veren güzel kızların hatrına sosyalist olmayı seçiyorlar.
--spoiler--

(bkz: reelde oyunu ciddiye alıp sözlükte psikolojik çözümleme yapmak)

olur öyle.
bilinçaltının dışarı çıkmı olayıdır. (bkz: şekil yapmak için devrimci takılanlar)
başarıya götürür.

karı kız ayağına yıllarca sosyalist takıldım.
elimden başka yar bulamadım.
ta ki age of'da türk seçene kadar.
bir anda erkekim benim sesleri yükseldi ovadan.
akın akın meme, akın akın göt.

age of sen şeyimin her şeyisin.
daha da kötüsü saracens'i(arapları) seçmek.
(bkz: usta)
sosyalist insanında milli kimliğinin olduğunu bilmeyen mal serzenişidir. sosyalist insanında ırkı olur lakin o bu ırkı diğer insanların ırkı ile eşdeğer görür. bu yüzden oyunda yok hedeyi seçmiş yok hödöyü seçmiş biz sosyalizmi anlayamadık nasıl karalarız nasıl bok atarız diye beyin yormak gülünçtür. hayır bir oyunla bir ideoloji ölçmek nasıl bir saçmalıktır , nasıl bir hemzeminliktir.
reelde sosyalist takılıp düğünde para takılmasını örnek verebileceğimiz durumdur**.
(bkz: oyunla gerçek hayatı karıştıran tip)**
bu tespiti yapan aptal ülkücüye, "sosyalist görüşü olanlar türk değil mi?" diye sorulması gerekir.

o da değil de, karı kız uğruna sosyalist takılmak ne lan? dünyaya götünüzle mi bakıyosunuz olum?
(bkz: janissaries)
(bkz: realde sosyalist takılıp carrefourda türk seçmek)
osmanlı'yı * eleştirmek, kendi kimliğim hakkında özeleştiride bulunmak ya da tam tersi osmanlı ile gurur duymak, kimliğime sahip çıkmak beni ya sosyalist yapıyor ya da ırkçı demek. persleri seçip fillerle ortalığı dağıtınca da heralde enternasyonalizmin dibine vurmuş oluyoruz. *

(bkz: o oyunun başından kalk biraz hadi abicim)
işini bilmek demektir. Zira turks ırkının aoe oyununda gunpowder teknolojisi sayesinde cannonlarda +2 range'i bulunmaktadır. Bu da trebuchetlerin anasıyla düzeyli ilişkiye girmek demektir. Ayrıca 5 cannon 5 trebuchet ve 20 janisarry'le yanınıza hiç unit yaklaştırmayarak bütün şehri alabilmek demektir. Zira tebrik edilmelidir. Sosyalist kısmına karışmıyorum ama age of empires oyununda stratejisinin belirlemiş insandır.
halberdier basılamadığı için paralı asker basmak gerektirecek durum.
hussar olsun halberdier olsun kalabalık yapıp düşmanı boş bırakmaz ve oyun kazandırı size. benden söylemesi. bunca yıllık age ofcuyum. *
barutun gücünden oyunda yararlanmak adına hayata geçirilen eylem.

tamam türklerde paladin yok ama bonusları iyiydi be abicim. jannisaries (yeniçeriler) de iyi savaşıyor yani, hele elite iseler.

sosyalistler de arkadaşlarını eyc of'ta yenmek isterler. red alert oynamaları şart mı?