bugün

bu bir film. kurgudan ibaret. ama öyle olsa bile acı veriyor.
--spoiler--
"tek bildiğim, sen benim hayalimsen, ben de senin hayalinim"

"bir an tereddüt etse, aşk yok olacaktı"

--spoiler--

ihtiyaç duyduğunuzda mıdır aşk, yoksa size ihtiyaç duyanda mı ? sadece kadınlar için devamlı yanıbaşında olmak isteği ile yapılan bir seçim, erkekler için ise aniden ve kuvvetli bir şekilde içine düşülen tatlı bir sürpriz midir ?
türkçeye yeniden sev beni diye çevrilen film.

birfilm dağıtımcılıgını üstlenmiştir. http://www.birfilm.com/afis.htm adresinden afişini isteyip alabilirsiniz. not : ben istedim hala gelmedi gelse hediye edecektim.
--spoiler--
- ne oldu orda?
- gencin biri işte..
- seni tanıdığını mı sanmış?
- hayır, beni sevdiğini sanmış..
--spoiler--
christoffer boe nin 2003 yılında cektigi film. danimarka yapımıdır. turkceye yeniden sev beni adıyla cevrilmistir. simone ve aimee rollerini maria bonnevie ustlenmis basarıyla altından kalkmıstır. duslerde yasanan bir askın oykusu sloganıyla satmıslardı bana iyi ki satmıslar.

"ben senin hayalinsem sen de benim hayalimsin"
sadece kurgudan ibaret, konu olarak oldukça zayıf bir film.
izledikten sonra aklınızdan bir türlü çıkmayan neden bu filme bu kadar taktım dedirten danimarka yapımı şaheser...
film öylesine zekice kurgulanmış ki , size garip gelen , çözmekte zorlandığınız bölümlerin neden bu şekilde kurgulandığını anladığınızda daha önce yaşamadığınız bir duyguyu tattırıyor...
ammie ve simone karakterlerinin aynı kişi olması (bkz: maria bonnevie), alex'in onlarla karşılaştığında bilinçli bir seçim olduğunu gözler önüne seriyor...
cnbc e nin bir ara her ay ikişer defa yayınladığı bir filmdi, sanırım karışık bir film olduğundan olsa gerek, şahsen hala anlayabilmiş sayılmam.
sadece bir film ama yine de acı veriyor... ile özetlenebilecek seyirlik film simone ve aimee'nin yansımaları harika sahnebir aşkı seçtiğinizde bir hayat seçiyorsunuz ve bir bakıyorsunuz terkettiğiniz aşkınızla girdiğiniz kapı artık yok
keşke hayatta yeniden yapılansa keşke insanlar yeni bir hayat yaratmayana aşk diyemese ve kolay kolay bir aşktan diğerine geçme lüksü olmasa!
türkçe; "özünü değiştirmeden yeniden yapılanma", "yeniden inşa etme" anlamında olan kelime.
(bkz: rekonstrüksiyon)
oldukça saçma bir film ama hayır beni sevdiğini düşünmüş cümlesi insanın aklına kazınıp kalıyor.
amerikan iç savaşından sonra ülkeyi ekonomik ve sosyal açılardan yeniden yapılandırma dönemine verilen isim. daha çok güneyi kapsamaktadır. çünkü en çok hasarı güney görmüştür savaşta. bugün bile güneyin tamamiyle iyileşemediği düşünülmektedir.
-O genç seni tanıdığını mı sanmış?
-Hayır, beni sevdiğini sanmış

"Sen benim rüyamsan, ben de senin rüyanım"

repliklerine bayıldığım, çok daha fazla ödül hak eden bir italyan filmi.
http://www.sinemazingo.co...bir-arayis-reconstruction
"her seçim bir kaybediştir" mottosunu kabak gibi gözümüzün içine sokan, anlaşılması zor ama bir anlaşılırsa üçüncü gözünüzü ortaya çıkarabilecek, zamanın ötesinde bir christoffer boe filmi.
uyumlu türkçe altyazılı torrentini bir türlü bulamadığım filmdir.
Arkadaş iki kadını da aynı kadın oynuyormuş vay be dediğim filmdir sonunda. Filmde bence iki erkeğin ilişkilerinde kendilerini konumlandırılışı da işlenmiş. Kaybetme korkusu da iyi verilmiş.
Insanın bir kişiyi hayatına kabul etmesi itibariyle eskisiyle yaşadıklarının kapı duvar hale gelmesi asıl can alıcı nokta. Ama normalde de böyle değil midir? Sizin için aslında gerçekten bitmiş bir ilişkiyi sonlandırmanız için hayatınıza yeni birinin girmesi gerekir bazen.
'bu sadece bir film. bir kurgu. ama yine de acı veriyor.'
"Rüyam olursan, rüyan olurum."