bugün

Said Nursi'nin öğrencisi Mustafa Sungur'un elini öpmek için sıraya giren ve önünde eğilen bolu milli eğitim müdürü

http://www.hurriyet.com.t...undem/8517996.asp?gid=229

başbakan'In şeyhlerin önünde eğildiği bir ülkede milli eğitim müdürü el öpmek için sıraya girmiş, önünde eğilmiş çok mu? ne demiştir diye düşündüm de " aferin, aynen devam edin evladım" demiştir hehalde.
80 yaşında şeyh olmayan bir büyüğünün elini öpmüş, il milli eğitim müdürüdür. laikliğe büyük bir darbe vurmuştur. bundan sonra ben de büyüklerimin elini öpmeyerek lakliği koruyacağım.
Milli eğitim içindeki fethullahcı yapılanmanın gün yüzüne çıkmış bir ismi daha.
fethullahçığımın yılmaz neferlerindendir.

edit: bu adam fethullah gülen cemaatinden mi değil mi? ne bu hazımsızlık çözemedim şakirt genç...
vakti zamanında akp den üsküdar belediye başkanlığı için aday adayı olmuş; ancak adaylığı gerçekleşmeyince ilçe müdürlüğünden taltif edilerek il milli eğitim müdürü yapılmış.
kendisi il milli eğitim müdürlüğü gibi peygamberlikle eşdeğer bir mevkinin başında olduğu için yaptığı görgüsüzce hareketi hoş karşılamadığımız kişi. sen kalk senden statü olarak düşük birinin önünde el öpme kuyruğuna gir cık cık cık. hem el öpmek de neyin nesi iranlaşıyor muyuz yoksa? tehlikenin farkında mısınız?

edit: şimdi aklıma geldi de bir keresinde teravih namazından sonra imama "hocam allah razı olsun" diyerek elini öpmüştüm. inşallah laiklik karşıtı eylemlerin odağı olmamışımdır amin.
kişiler devletin herhangi bir kurumunda görevli iseler bir nevi devleti temsil ettiklerinden hal ve hareketlerine dikkat etmelidirler.
o görevdeyken o hareketi yapmak yanlıştır. yaparsın ama vazifedeyken değil. git evine istersen $eyini öp, ama devletin bir elemanıyken değil.
el öpmesinden çok kimin elini öptüğü önemli olan şahıs.
dolaylı yoldan akp fethullah ilişkisini birkez daha gözler önüne seren durum.
(bkz: el öpenlerin çok olsun evladım)
güncel Önemli Başlıklar