bugün

milletçe topyekün eğitim.
(bkz: milli eğitim bakanlığı)
bakanlık tarafından yönetilir. halk arasında milli eğitim baknalığı diye bilinen bu bakanlığın asıl adı milli eğitim yakım yıkım yokedim bakanlığıdır.
ülkemiz için; "millileşemeyen eğitim" anlamına gelmektedir maalesef!
suskunların semerini üreten kurumdur.
adnan menderes'ten beri millîliği giderek azaltılan kurum.

(bkz: ümmî eğitim)
ne milli eğitim mi , milli eğitimden çok ingiliz amerikan eğitimi denmelidir... gerçekten acınılası durumdur... ingilizce anaokullarına kadar inmiştir.. gerisini siz düşünün.. yazık cok yazık.. bir milleti bitirmek için ilk önce dilini,kültürünü bitirmek gerekir.tarihte örnekleri çoktur..mesela irlanda.....
Kazandığınız millerle görmeye hak kazandığınız eğitim.
Cemil Oktayın siyaset bilimi incelemelerinde, milli eğitimin işlevlerinden biri için buyrun;

--spoiler--

Okullardan sadece belli uzmanlar, mesek gurupları çıkmaz; aynı zamanda ve özellikle italyanlar, Bulgarlar, Türkler, Amerikalılar vb çıkar.
--spoiler--
eğitimin millisi olmaz, eğitim evrenseldir.
3 mart 1924 yılında tevhid-i tedrisatla birlikte türk eğitiminin millileşme olayıdır. Bu tarihten sonra özel, yabancı ve diğer tüm okullar tek bir çatı altında ve milli eğitim müfredatıyla eşit dersler görmeye başlamışlardır.
Gaye aklı, birtakım konularla tıka basa doldurarak öğrenmeye eğilimli bir duruma getirmek olamamalıdır. Bilakis gaye bir şahsa, sonradan kendisi için faydalı olacak ve çevresinin bundan istifade edeceği bilgi hazinesini sağlamaktan ibaret olmalıdır. Gereksiz matematikten ziyade tarihe önem verilmelidir.Tarih öğreniminin amacı, çocukların ve gençlerin ülkenin geçmişinden haberdar olmalarını sağlamaktır ve bu öğrenim, ülke tarihinin önemli şahsiyetlerini genç bireylere birer ilham kaynağı olarak öğretmektir. Devlet, kendi eline verilen gençliğin kalbine “ulus ruhunu” ve “ulus duygusunu” sokabildiği gün öğretmen ve eğitici olarak, üstüne düşen görevi yerine getirmiş ve en büyük gayelerinden birine ulaşmış demektir.
bana göre özerkleşmesi gereken ve bakanını öğretmenlerin seçmesini düşündüğüm bir kurum.
Eğitimin içindeki çürük elmalari temizlemek icin cok gec kalmadiniz mi diye sorulur.
Son zamanlarda milli eğitim olmuştur.
bu sektörde çok tarikat üyesi var dikkat edin.

Aydın'ın Koçarlı ilçesi Milli Eğitim Müdürü Osman Arıkoğlu, Menzil şeyhine bağlılık yeminini yanlışlıkla WhatsApp durumunda paylaştı!

görsel