bugün

kıbrıs davamızın savunucusu, mekânı cennet olması dileğimle.
vefatını teessürle öğrendiğim bir insan.
niyazım
bütün insanlara farksız,
allah rahmet eylesin,
yakınlarına sabır.
az önce hak'ka yürümüş olan, kıbrıs davası'nın büyük emektarı ve türk dünyası'nın kutlu neferi.
ruhu şad, mekanı cennet olsun
Mekanı cennet olsun, milletimiz için değerdi kendisi.Allah rahmet eylesin.
tek derdin acıların en büyüğüyle başladığın mücadelende vatanının haklarını korumaktı. ama gel gör ki son dönemlerinde o topraklar üzerinde oynanan oyunlarda piyon olan birileri tarafından dışlandın, yeri geldi seninle alay edildi. ama yüreğinde gerçek vatan aşkı taşıyan herkes senin mücadelenin haklı yanını hep bildi. ruhun şad olsun.
lefter ile aynı gün ölmüştür.
vefatıyla kıbrıs sayfası kapanmıştır türkler için. başımız sağolsun.
Yer yüzünde Türk milli davamızın en iyi savunucusu, saygın, büyük Türk devlet adamı...
Türk tarihinin altın yaldızlı sayfalarındaki yerini henüz yaşarken almış büyük devlet adamımızdır...
Onurlu duruşundan asla ödün vermedi...
Bu gün aramızdan ayrıldı...
Eserleri ve dimdik onurlu duruşuyla her zaman saygıyla anılacaktır...
çocukluk hatıralarımdan... sakalını siktiklerim sevmez bu adamı, onlar eoka'cı taşağı yalamayı seçerlerdi muhtemelen. evet bugün kötü bir gün. toprağı bol olsun. büyük türk...
son sözü "söyleyin onlara burası bağımsız bir cumhuriyettir" diyen dava adamı. mekanı cennet olsun.
80li yıllarda 32.günün kardolu iki elemanından birisiydi. diğeri için (bkz: yaser arafat)

malesef ikisi de öldü. ikisi de barışı göremedi. ikisi de osmanlı devletinden ingiliz hakimiyete geçen ve hala çözülemeyen dünya sorunlarının özünde büyüdü.

ikisi için de birleşmiş milletler özel çalısmalar, görüşmeler yaptı. ancak nafile.
yaşım nedeniyle yaptığı icraatlara tanıklık edemediysem de eseri olan kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti görünce ne kadar büyük bir insan olduğunu anladığım, hal ve hareketlerinden büyük bir diplomat eserleriyle büyük bir bilge olduğunu bildiğim göz yaşları içinde hayatını kaybettiğini öğrendiğim dava adamı. mekanı cennet olsun.
kıbrıs, davasının en büyük adamı rauf denktaş'ı kaybetmiştir. allah rahmet eylesin.
an itibari ile vefat ettiğini öğrendiğim atatürk sevdalısı kktc kurucu cumhurbaşkanıdır. allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.
dr. fazıl küçük'ün yetiştirdiği bir dava adamıdır. izlediği yol doğrudur ya da yanlıştır tartışılır ancak, yaşamı boyunca doğru bildikleri için ilkeli bir mücadele vermiş, durum ve şartlara göre kıçını-başını oynatmamış, saygı duyulması gereken bir devlet adamıdır.

- sevenlerinin ve uğrunda ömrünü tükettiği kuzey kıbrıs toplumunun başı sağ olsun!
adana ya yaptığı bir ziyarette geze geze galleria denen çerçöp (o zamanlar adana nın optimumuydu) yeri geziyordu ve ben de baktığım oyuncaklı camekandan ayrılıp bu zatın elini tutmuştum. bir süre sonra etrafımızdaki adamlara bakıp la nöliy dedim bir de baktım o ne babam yerine başka bir adam! iyi ki bir şey demedi la herif. sonra babam geldi aldı beni kim bu dedim rauf denktaş dediğinde pek siklememiştim ama adam kktc cumhurbaşkanıymış meğersem.

mekanı cennet olsun, vefat etmiştir ve ilk kktc cumhur u reisidir.
gerçekte kıbrıs sorunun çözümsüzlüğüne dönemin rum liderleri makarios, klerides, kiprianu, vasiliu, pappadopulos ve hristofyas'ın neden olduğunu türk basını, devlet başkanları ve dönemin dünya diplomatları tarafından anlaşılmamış, haksız yere çözüme varılamaması nedeniyle suçlanmış büyük türktür. başta kıbrıs'takiler olmak üzere tüm türklerin başı sağolsun.
mekani cennet olsun, allah ailesine sabir versin.
kktc'ni var etmiş ve bu günlere getirmiş önder insan. allah rahmet eylesin.
onurlu bir yaşam için edebiyen türk gençlerine örnek olacak büyük insan.

başımız sağolsun...
türk dünyası' nın son başbuğu... artık tanrı dağı' nda... oğuz kağan ile, hz. yavuz selim ile, mustafa kemal ile, alparslan türkeş ile aynı otağda...

allah rahmet etsin...

başın sağolsun turan...
(#14254938).
türk milleti için her zaman önemli bir yere sahip olacaktır kendisi.

allah rahmet eylesin.
her daim politika içerisindeki insani duruşunu korumuş, allah' dan ruhuna rahmet dilenen insan. mekanı cennet olsun.
atatürk'ten sonra türk milletine en büyük hizmeti yapmış kişidir.