1. 1.
  sahurun habercisidir. gümbüdü gümbüdü seslerle insanın aklını başından alır, korkutur. çoğu bünye ramazanın gelmesini büyük bir heyecan ve mutlulukla karşılasa da bazıları için ramazan davulu sorunsalı vardır. *
  -2 ... loversgrief
 2. 1.
  ilkel bir uyandırma biçimidir.
  bazı bölgelerde davula zurna,keman da eşlik eder.
  işte o resital heyecan vericidir.
  -2 ... timsahufuk
 3. 2.
  yavaştan yok olup gitmesi gereken uyandırma biçimi. anlamıyorum ki hadi gelenek olsun o zaman çal ilk gün ya da son gün. koca ramazan dan dan dan diye gece gece insan uyandırılmaz ki. dinle falan da bi alakası olduğunu düşünmüyorum orucunu tutan da tutmayan da rahatsızdır. ekmek kapısı desen zaten yılda bir kere, düzenli bi para kazanma biçimi de değil neden süregelir? saat var bak telefon var. bildiğin ötüyor olm hem de istediğin saatte. yaa bak insanlık neler yapıyor yahu. çalmayın artık şu davulu!
  1 -1 ... kid a
 4. 3.
  artık ankarada çankaya ilçesinde bu ramazan ve bundan sonraki ramazanlarda duyamayacağımız davuldur. çünkü bu sene yasaklanmıştır kendileri.
  1 ... lucifer666tr
 5. 4.
  (bkz: merkezi ramazan davulu sistemi)
  ... pilotmont
 6. 5.
  yaratıcılık ile bir çok melodi çıkartılabilecek, melodinin yanında bir çok yeni davul stili çıkarılabilecek ramazan klişesidir.

  mesela şöyle bir davul olsa davulcularımız hiç yorulmaz.

  ramazan davulu *
  2 ... idioglossia
 7. 6.
  durumdan haberdar olmayan yabancıların korkulu rüyasıdır.
  olay çanakkale'de geçiyor. japonca bölümündeki japon bir öğretim üyesi türkiye'ye yeni gelmiştir.ramazan davulu denen şeyden bihaber, gecenin köründe panik içinde diğer tecrübeli japon ev arkadaşını uyandırır "savaş var, yere yat" şeklinde. nihayetinde kendini bi ortadoğu ülkesinde biliyordur fikrince. diğer tecrübeli japon, bi siktir git uyu diye onu ikna eder.
  ... dafnis
 8. 7.
  ramazan ayında, oruç tutmayan insanlara uykularının en tatlı bölümünde işkence yapan vurmalı enstrümandır.

  (bkz: davulun sesi gece hoş gelmez)
  2 ... me boss u not
 9. 8.
  an itibariyle sokakta sahur için çalınan davuldur. *
  ... zaga
 10. 9.
  çağ dışılığın sembolüdür. eskiden analog saat mi vardı dijital saat mi? hiç biri... ama günümüzde öyle mi efendiler? bu gelenekselleşmiş, çağ dışı kalmaya yüz tutmuş adetlerden vazgeçelim artık.
  1 -2 ... forrabis