1. 1.
  27.05.1983 doğumlu, vestel manisaspor forması giyen brezilya'lı golcü. geçtiğimiz sezon samsunspor'a transfer olarak türkiye'ye adımını atmış fakat takımının küme düşmesiyle bu sezon başında ikinci ligin yolunu tutmuştur. ancak michal meduna'nın geçirdiği kalp rahatsızlığı sonrası apar topar vestel manisaspor'a transfer oldu ve oynadığı üç maçta beş gol atarak kendini ispatladı.
  ... fowler
 2. 2.
  2005-2006 sezonunda samsunspor'da pek varlık gösteremeyen fakat vestel manisa'ya gelmesi sonrasında adeta yeniden doğan,her maç gollerini ardı arkasına sıralayan brezilyalı futbolcu.
  ... faati
 3. 3.
  üç maç oynadıktan sonra "ben de kendimi türk gibi hissediyorum. takım arkadaşlarımla turkçe konuşuyorum. mlli takıma çağırılırsam seve seve oynarım" demiş bir garip arkadaşımızdır. bu tip futbolcu arkadaşlarımızın bu manevi hazırlıklrı değerlendirmeye alınırsa türk a milli takımı yerine brezilya ğ milli takımı şeklinde sahaya çıkmamız muhtemeldir. * * *
  2 ... schenardi
 4. 4.
  vestel manisaspor'da rahatsızlığı nedeniyle kulüpten ayrılan *'yı hiç de aratmayan, aksine * çok daha iyi bir performans gösteren brezilyalı oyuncudur. mütemadiyen gol atmaktadır kendileri, durdurulamamaktadır. *
  1 ... insomniac
 5. 5.
  türk vatandaşı olarak (bkz: rafet el) ismini alan brezilya'lı futbolcu.
  1 ... fowler
 6. 6.
  manchester united kulübünde de ikiz kardeşi fabio ile top koşturan, sevimli mi sevimli, kıvırcık saçlı esmer elemandır. 5 mayıs 2009 arsenal manchester united maçının son yarım saatinde boy göstermiştir, muhteşem bir oyun ortaya koymuştur.

  çok sevimli buldum herifi ama lan, aynı ben, böyle tıpatıp. bonus kafa, esmer sevimli surat. ahah, süper lan!
  ... der meister
 7. 7.
  yakın zamanda avrupa'da çoğu takımın transfer listesine gireceğinden harbi emin olduğum oyuncudur. rakibe karşı ilk müdahaleleri, top sürmesi, tekniği muazzam. manchester united'da oynayan rafael'den bahsediyorum bu arada. başlıktaki eleman benim dediğim değil.
  ... northside
 8. 8.
  (bkz: çocuk)
  ... maddox