1. 1.
  poly vinyl chloride..yeni nesil hava,ısı,su,toz kısacası herşeyin transferini minimuma indirmiş olan mucizevi pencere sisteminin adı..
  4 ... thoth
 2. 2.
  neden tüm spor haberlerini pvc firmaları sunar diye sordurtan ve sporla pencere arasındaki bağlantıyı sorgulatan entry..
  2 ... thoth
 3. 3.
  ayrıca hava durumlarını da sunarlar. en azından bunun mesele ile alakası mevcuttur.
  1 ... palta
 4. 4.
  benim 'pevece' dediğim ama montaja gelen ustanın 'pivisi' dediği malzeme.meğer adam ingiliz dili ve edebiyatı okumuş.*
  3 ... nebula
 5. 5.
  pencere sisteminden ziyade o pencerenin doğramasında kullanılan malzemenin adı. boruların ve cephelerin kaplanmasında da kullanılan, UV dayanımı güçsüz olup güneşe açık alanlarda özel katkılı tiplerinin kullanılması gereken, buhar geçirimsizliği yüksek malzeme.
  ... koko
 6. 6.
  bilindiği gibi sadece pencere sistemlerinde kullanılmayan toz hammadde, aslında en çok ambalaj sektöründe kullanılır, bunlardan bazıları; cüzdan, çanta, bavul, ev tekstili, ayakkabı ve envayi çeşit poşet yapımında kullanılır, çok dayaknıklı olduğu için tercih sebebidir vsvs.
  ... zeytinburnucocugu
 7. 7.
  alman kimyager eugen baumann tarafından 1872'de bulunan ama 1913'te friedrich heinrich august klatte ** tarafından patenti alınan malzemedir. pvc ürünlerinin çevreye ve insan sağlığına zararlı olduğu iddialarına rağmen ucuz bir polimer olduğu için kullanımı yaygındır. bugün, kapı,pencere doğramalarından zemin kaplamalarına, gıda ambalajlarından ofis malzemelerine kadar çok geniş alanda pvc kullanılıyor.
  1 ... bettyboop
 8. 8.
  polivinil klorür.
  ... pantalassa
 9. 9.
  pi vi si diye okunabileceği gibi, pe ve ce diye de okunabilen kelimedir.
  ... sonika
 10. 10.
  yandığında kokusu keskin ve öksürtücüdür. isli yanar alevden çıkartılınca söner. Dumanı beyazdır. Siyah beyaz gevrek bir kalıntı bırakır.
  ... conspirator