1. 1.
  ambalajı ambalaj yapan tasarımıdır bu işide grafik tasarımcılar yapar
  3 -1 ... rapter
 2. 2.
  bir ürünün tüketici zihninde ilk intibayı bırakmasını sağlayan, ürünü dış etmenlere karşı koruyan karton, cam, plastik vb. maddelerden yapılmış, kımıl kımıl ve janjanlıları makbul olan ürün kılıfı.
  ... yasak merve
 3. 3.
  gıda mühendislerinin de bu işe karıştığı rivayetleri var
  -1 ... yoknickfalan
 4. 4.
  insanın kendine yakışanı giymesidir.
  ... dabaddah
 5. 5.
  afili ön plana çıkarıp esas amacının unutulmasını sağlayan, imaj bombardımanının hasının yapıldığı, insanlara ürünü denetmek için her yolu mübah gören, özellikle kandırılması kolay insanları ve masum çocukları hedef alan, cılkından çıkmış insanları kandırmadan iş yapmanın zor olduğu sektör.bir diğeri için (bkz: reklamcılık)
  ... carant
 6. 6.
  ambalajı ambalaj yapan tasarımından öte, kullanıma ,taşımaya, depolamaya uygunluğu ve taşıdığı ürünün ihtiyaçlarına cevap verebilmesidir. ürünün son tüketiciye bozulmadan, minimum maliyetle ulaşmasını sağlamaktır. ambalaj sessiz bir "iletişim" aracıdır.
  ... veshtitza
 7. 7.
  argoda kafası yarım kalanın kullandığı terim. trilyone importante öncesi kafa güzelliği.
  -kafan nasıl?
  +ambalaj gibi.
  -duman sende kaymasın gözler.
  +daha yeni başladık aga sonunu görmek farz oldu.
  -eyvallah kuzen allah ciğerlerine zeval vermesin.
  ... iblis
 8. 8.
  bir ürünü tanıtabilecek, ilk görüntüyü verecek olan dış koruyucu madde olduğundan ötürü önemi yüksektir.
  bir ürünün içindekini kontrol edebilme lüksümüz çoğu zaman yoktur ve ambalaj üzerinden bir karar veririz.
  bir ruffles cips paketi toz içinde ise eğer kişi bu cips paketinde yazan son kullanma tarihine bakma ihtiyacı hissetmez, direkt olarak ürünü almayı reddeder...
  fakat son kullanma tarihi geçmiş aynı ürün, başka bir satıcı da rafta temiz bir halde duruyorsa, kişi bu son kullanma tarihi geçmiş ürünü almayı tercih eder. zira son kullanma tarihine dikkat etmez. bu da ambalaj sunumunun önemini arzeder.
  basit birşeymiş gibi görünse de ambalaj sadece koruyucu dış etmen değil, aynı zamanda ürünün reklamıdırda...
  ... hiphopotam
 9. 9.
  Ambalaj bence en çok hediye alınacagı zaman aklımıza geliyor. Kişiye özel tasarlanmış paket karton poşet gibi.. isterseniz örnekleri http://www.butikambalaj.com/ web sitesinde mevcut..
  ... tolga34
 10. 10.
  janjanlı paketleme. ama o kadar da janjanlı olmuyorlar genelde. http://www.pazarlamasyon....yaratici-ambalaj-tasarimi buradakileri gördükten sonra ambalaj tasarımı dediğin kreatif olacak arkadaş diyor insan.
  ... bidonkafali